Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 2


Recommended Posts

Mada, ce bine ca ai reactionat la timp. In privinta bonei, eu zic sa mai faci cateva teste si daca nu are reactie sa o schimbi. Eventual cu una recomandata de un prieten/cunostinta.

 

Fetelor, pe mine ma doare in gat. Aveti idee ce as putea lua? Aseara am luat un paracetamol. Vitamina C voie daca alaptez?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Madaralu, eu deocamdata am luat Charlie Banana si Baba Boo de la kiddyshop si Bumgenius din SUA (mi-a adus un prieten) - toate astea one size - tin pana la 2 ani. Si mai am un Little Lamb fitted marime de nou-nascut, plus un scutec Eden Baby Night Breeze de la Pufushop, tot one size. Intentionez sa-mi cumpar cate un scutec cam din fiecare marca de pe piata. De la Kiddyshop astept sa-mi vina acum Bambooty, Milovia si Tots Bots, si mai vreau Blueberry, Hedgies, Bebestrumf, Eu ma impac f bine cu Bumgenius pana acum, bine cu Charlie Banana si binisor cu Baba Boo. Inteleg ca recomandarea e sa incerci mai intai cate unul din fiecare sa vezi ce se potriveste pe conformatia piticului, dar si asta e relativ pt ca se modifica in timp... Horia de abia doua sapt a incewput sa aiba bulanase rotunjoare si sa stea bine scutecele pe el... Eu zic sa intri in grupurile de scutecit textil de pe fb, iti dau eu invitatie daca vrei si sa citesti acolo pt ca o sa capeti f multe info...

 

Crisicar, da, eu stiu ca e f ok sa iei vit C daca alaptezi. De altfel sunt extrem de putine medicamente care trec in laptele matern.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, ce experienta ai trait si tu ... Eu nu stiu ce as fii facut, ceva din instinct probabil.. Doamne fereste! Fetelor, si la voi au inceput bebeii sa vada? Mi_a spus moasa ca de pe la 5 sapt - 8 incep sa vada. Fetita mea , cred ca vede, se uita la mine si zambeste, se uita si dupa mine cand plec de langa ea sau daca vede televizorul nu- si m ia ochii de acolo :) Fetelor, voi de cate ori faceti baita bebeilor pe sapt?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...