Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 2


Recommended Posts

La a mea nu ii place in wrap. L-am cumpărat degeaba.. dacă face la fel si cu marsupiu e clar ca am investit degeaba. Si nu au fost tocmai ieftine, o sa i le fac cadou nasei pt cand o sa aibă bb .. doarme in patut fără probleme, dar TOT cu mine o tin. Când doarme o las singură si nu face scandal. Doar noaptea dorm lângă ea. Si in cărucior ii place si nu plânge, bine ii ştiu orele de masă, adică la 3 ore ziua, noaptea cam la 4, câteodată 5.. a mea când e afară nu doarme. Azi am plimbat-o 2 ore bune si trează si atentă in jur a stat tot timpul, am ajuns acasă a papat, a băgat somn 3 ore, a papat, încă 3 ore somn, acum a papat, somn iar până când, vedem. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Madaralu, nu subestima puterea wrap-ului [:)] Si Horia protesta la inceput, si in wrap si in sling, pana se obisnuia, dar a trebuit sa invatam si noi mai bine prinderea. E important sa il pui cand e linistit la inceput, pt sa altfel, se inrautateste situatia :) Pe noi ne-au ajutat mult filmuletele de aici cu instructiuni:

 

http://www.mobywrap.com/mw/instructions-moby.htm

 

Au si un model de prindere pentru nou-nascuti care la noi functioneaza f bine.

 

Poate reusesti sa remediezi situatia si sa nu-l dai....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Uburex pai inseamna ca si al meu e obez are 4850g la fix o luna si 56 cm, eu nu imi fac griji, de asta nici nu merg prea des la pediatri sa imi umple capul cu prostii, o sa merg la doua luni la vaccin si masuratori si atat.

 

Ari nici noi nu ne impacam prea bine cu wrapul, ma enerveaza ca nu il pot alapta in el si tot trebuie sa il scot ca urla de foame.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua , mamici! 

Am revenit si noi printre voi dupa o pauza destul de lunga. Din pacate, sunt docamdata singura acasa cu doi puii de om care imi ocupa tot timpul.  Va multumesc fetelor care ati intrebat de noi: madaralu si Dana1984 (din ce am putut vedea fugitiv)...sunteti foarte dragute. 

Noi suntem bine acum. Ne-am linistit acum dupa ce la 3 saptamani am aflat ca analiza aceea cu recoltare de sange din calcai nu a iesit tocmai bine. DIn fericire, problema nu e una grava si e bine ca a fost descoperita acum. Avem de luat o pastiluta mica in fiecare dimineata dar o sa crestem mari si sanatosi si ne vom dezvolta absolut normal. Mai ales ca "problema" poate fi doar tranzitiva si peste ceva timp poate , cu ajutorul lui Dumnezeu, nu o sa mai trebuiasca sa luam nici un fel de pastilute.

In rest, mancam dormim , zambim, dam din manute si din picioruse, plangem bineinteles si crestem crestem crestem. O prima parte din hainute ne-au ramas deja mici desi am implinit duminica numai 5 saptamani. Cantarim acum 4650 g ( ne-am nacut cu 3200g ) si 55 de cm ( de la 50 cm). 

Ma apuc sa citesc din urma! Va pup si promit sa fiu ceva mai activa de acum incolo!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa ma cantaresc ! am plecat de la 56 am ajuns in sarcina la 75 si bebelina a avut 2200 si acum am 64 kg teoretic as fi bine am 174 cm dar am burta mare trebuie sa ma apuc de facut gimnastica...astept si peioada in cae o sa iesim la plimbare si cum e vorba mersul pe jos face piciorul frumos...

 

Alte noutati a inceput stresul cu datul de invitatii pentru botez... imi este groaza ... eu imi doream un botez doar cu bebe noi bunicii si nasii , sotul vrea cu mai multe neamuri... greu in ziua de azi pt mai toata lumea, rate la banci...nu mai vine lumea de placere la evenimente de genu...de placere doar din obligatie... recunosc si in cazul meu chiar asa este, cand ii anunti pe unii de botez ii vezi din start ca li se pune un nod in gat, parca ma fac sa ma simt vinovata ...la noi in oras viata este grea nu stiu cum este la voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau petrecere la botez :))) ca dupa aia Iar nu mai petrec :))). Glumesc. Eu ziceam si pe fb ca botezul îl fac doar la vară . Petrecerea. La biserica, in prima duminică dupa paşti. Unde vom fi eu cu naşii, dl idiot (si-a anunţat prezenţa dacă sunt de acord bine înţeles) si atât.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma streseaza discutia cu soacra... cu care am avut ceva dispute si la nunta si atunci si acum ea vrea multa lume sa iasa bani... cum ziceam sormea o sa boteze fata si ea nu are prieten e singura.. si ea nu vine cu nici un invitat. A facut socramea o fata cand iam zis ca nu are pe cine sa invite... incep sa ma stresez cam mult degeaba, in loc sa dorm linistita ma gandesc la prostii...si ma enervez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentina, multa sanatate puiului tau! :)

Maria, ai dreptate! Putini oameni mai merg la nunti/botezuri din placere :( Va doresc sa iasa petrecerea cum va doriti.

Parca Onitzi a avut botez in we? Cum o fi fost?

Si noi inca suntem in cautare de restaurant si biserica. Cred ca vor fi in jur de 50-60 de persoane. Vrem sa il facem pe 11 mai. Am ramas cu 2 restaurante de hotarat intre ele. Meniul ar fi cam 250 lei de pers dar mai am de adaugat dj-ul, poze si candy bar. Deci tb neaparat sa obtin o reducere la meniu :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...