Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 2


Recommended Posts

nu :)). fata da.. a dormit si ieri noapte si acum doarme.. si ieri toata ziua.. si eu cu ea [:-)))]  acum sunt insomniaca.. [batcap]  adica am adormit de pe la 3 si mi-a dat trezirea la 4 ca ii era foame, a mancat si trage pe dreapta :))) eu trag de un joc :)) [alcool]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria, eu zic ca e mai bine ca il faceti mai tarziu. Eu tot timpul am in cap ca mai bine fac vaccinul cand sunt mai maricuti...

Pai nu, noi ptrebuie acum sa il facem pe acelw din schema nationala...

2 luni – vaccinare antidifterica/antitetanica/antipertusis, vaccinare antipoliomielitica.....

Vaccinul celalalt cele 6 doze sau cate sunt sunt optionale, contra cost dar eu stiu ca nu se fac toate o data... la ceva timp se fac... oricum a zis medicul ca deocamdata Maria mea este prea micuta sa le faca si nici nu a intrat in contact cu prea multa lume a zis ca o sa ne zica mai tarziu despre el daca este cazul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit un carnet de vaccinari in maternitate in care scrie ca la 2 luni se face: antidifterie, antitetanos, antituse convulsive, antiopoliomielita, antihaemophilus influenza B, antihepatita B, antipneumococia. Sunt chiar 7 :( Si se repeat la 4 si la 6 luni.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am primit un carnet de vaccinari in maternitate in care scrie ca la 2 luni se face: antidifterie, antitetanos, antituse convulsive, antiopoliomielita, antihaemophilus influenza B, antihepatita B, antipneumococia. Sunt chiar 7 :( Si se repeat la 4 si la 6 luni.

Acum m-am uitat. Fix aşa am primit si eu.. logic ca aceleaşi vaccinuri. Off ce multe. o sa o intreb pe mama înainte dacă ea mi le-a făcut si dacă pe toate :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...