Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 2


Recommended Posts

Fetelor, cred ca Mica mea este la puseu de crestere...Astazi a stat non stop la san. N-a vrut sa doarma decat la san. Incerc sa ma abtin sa nu ii dau lapte praf pt ca ma gandesc ca nu se satura. Pe de alta parte, ma gandesc daca nu o doare burtica mancand atat de des si neavand timp sa digere tot laptele. Help!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si a mea can la fel e, mananca putin si des, vrea doar in brate iar de dormit doar in wrap.

Nu i da lp. Lm e destul si oricum cand e la san nu inseamna ca si mananca, are nevoie sa te simta aproape plus Ca daca suge does stimuleaza sanul sa produca mai mult lapte.

Si rabdare, trece si perioada asta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Am deschis si eu calculatorul si zic sa mai citesc ce mai faceti. Sa-mi fie rusine, prefer sa dorm.

Felice are o lunita! Ieri a facut si cele doua vaccinuri in picioruse si a plans cu lacrimi pentru prima data. Reactii nu au fost de nici un fel. Nici somnolenta dar nici febra sau altele. Are 54 de cm si 4700g. A luat 1500g intr-o Luna. Eu am scapat de durerile si petele rosii de la san dar la acelasi san am acum o rana, deschisa chiar in mijloc, pe unde iese laptele. Cand nu alaptez nu se vede nimic dar cand termina fata de supt si ma uit este ditamai gauroiul aproape sangerand. Am incercat sa pun fata sa suga, in toate pozitiile, am sunat medicul de familie care mi a dat vaselina si mi a spus sa tin tot timpul gras acolo pt ca din cauza laptelui si salivei fetei nu se vindeca. Pai nici cu vaselina nu se vindeca. Mary, am cumparat de la avent cupele de silicon care mi se par total inutile. Sunt foarte mari, groase, tari.Stiu ca marimea este f imp dar nu mai dau banii acum ca mi e teama sa nu iau iar ceva ce nu i bun. Fata nici nu a vrut sa deschida gurita. Acum cand trebuie sa ii dau din sanul cu probleme, o pun repede in scoica langa mine la bucatarie, ma mulg si ii dau sticluta. Bea 100 ml intr-un minut jumatate si apoi cere si celalalt san ca sa adoarma. Cateva zile o sa ma mulg si sa las sanul sa se odihneasca un pic si apoi mai incercam. Acum sunt deja doua zile. Rana este inca dar macat=r nu ma mai doare. Pe Felice Inca o doare burtica cand mananca dar daca sunt rabdatoare , astept sa iasa kk si apoi totul este in regula.Azi a fost o dulce, a dormit 4 ore dupa amiaza si am reusit sa mergem toate trei la biblioteca pt cea mare, am mancat inghetata  si ne am plimbat. Inca am cumparat si scutece ca nu mai aveam si zic hai sa incerc o marime mai mare sa vad care i diferenta . M am trezit acasa cu un pachet 3-6kg care deja folosim dar al doilea pachet 2-4kg. Ce o fii fost in capul meu?? [batcap] Lapte cred.

Mada, sper sa gasesti solutia cea mai potrivita pentru fetita ta si incearca sa fii calma sa stie ca totul este bine, chiar si cu sticluta. Bea si tu poate daca te vede face si ea ca tine [alcool] . Zic pentru ca Felice nu apuca sanul cum trebuie, nu vrea sa deschida gura deloc, trage sfarcul cu buzele stranse. Am inceput sa scot limba la ea si ea scoate limba la mine, ma copiaza. Si cand scoate liimba , cumva da capul pe spate si deschide gura. Asa reusesc si o fac sa apuce sanul cum trebuie.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si fata meavazi a avut 3 ture cand a majcat din ora in ora si o data a dormit 3 ore jumate lucru pe care nu l-a facut pana acum

Azi a venit socru meu sa vada fata si a zis ca nu este multumit ca nu are caciula pe cap ... si l-am lasat singur cu fata si ii pusese un prosop pe cap... pe care i l-am smuls si mai grav cand se sare de la sfaturi direct in actiune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce-i cu socrii astia, zau! Soacra mea ma batea la cap sa ii infas picioarele ca sa i le indrept. Si dupa ce mi-a zis de cateva ori mai imi si spune ca a vazut la tv o dr care spunea ca nu e bine sa infesi copiii...Pai sa nu o iau razna?!? Mai nou ma intreaba daca nu intreaba fata de ea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vor ce e mai bine pt nepotei si cum au senzatia ca noi suntem nestiutori, toti compara timpul de acum cu ce a fost acum 30 de ani, acum 30 de ani nu erau balcoanele inchise, nu exista termopan si plus nu cred ca pe vremea lu ceausescu faceai iarna 24 grade in casa cand afara erau -15.

Despre legat nu am primit nici un sfat deci nu mai ... a trecut moda... am mai primit despre infasat... despre caciula, si problema mai grava sa tin copilul cu fata in sus sa nu ramana cu capul tuguiat mai ales ca la 6 luni i se inchide fontanela ...

vai dar am una noua am lasat fata cu soacra ca nu stiu ce treaba am avut si ne-a anuntat soacra ca a ridicat copilul de jos de cap ...ca sa se obisnuiasca can o sa o scoata preotul din apa... si ca sa isi formeze gatul.. deci sa lesin , nu am dormit 2 nopti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...