Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!

Au inceput colicile si la noi am doua nopti de cand se tot maraie si se ghemuieste de durere, am luat bonisan si am inceput in seara asta sa ii dau, o sa vad daca doarme mai linistit la noapte. [bib]

Suzeta i-am dat si eu dar nu o tine, cand e flamand tare o tine un pic dar se enerveaza cu ea ca nu curge lapte si mai rau fac, uneori cand i-o dau ii vine sa vomite, eu am una din silicon ortodontica, am sa imi cumpar si una de la Avent, alea au alta forma si poate o vrea desi nu prea imi place suzeta la copii si am o ciuda pe suzeta, uneori chiar nu am ce face ca sta doar cu titi in gura.

Crisicar nici eu nu dorm noaptea dar recuperez oarecum ziua cand ii pun la amiaz pe amandoi sa doarma ma pun si eu, ma mir ca pana acum inca nu am simtit oboseala de la nesomn, cred ca o sa o simt acum ca incep colicile. [alcool] [alcool]

Noapte buna somn cat mai mult va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary, si eu as dormi ziua dar don'soara mea nu mai vrea sa doarma ziua :(

Sotul meu zicea ca poate a stat azi mult la san pt ca nu mai am lapte suficient. Pai atunci noaptea de ce se trezeste tot ca si pana acum, mananca si adoarme la loc?! Deci nu e asta explicatia...

Am luat suzeta de la Avent si vad ca a functionat. Incerc si maine pt ca acum cand i-am dat-o era deja seara si ma gandesc ca era obosita si de-asta a functionat.

Mary, nici mie nu imi place ideea cu suzeta dar nu am ce face pt ca a stat la san toata ziua. Avea ditamai burta de cat mancase plus cat m-a mai si suzetat...Eu as fi vrut sa folosesc suzeta doar in cazuri exceptionale gen sunt plecata cu ea pr undeva, incepe si urla si nu o pot alapta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romy, nici eu nu mananc astea ce ai scris, ma feresc de ele, in rest mananc cate o mancarica gatita dar fara condimente, ma feresc, doar putina sare :) Crisi, suzeta ei folosesc de la Avent pe cea de silicon, e buna si o vrea numai cand e obosita sau ii e foame in rest daca i- o dau sa vezi ce se stramba zici ca- i provoaca sila , e scumpica rau grasuna mea... Noi am trecut deja de 4 . 200 kg , atat aveam acum o sapt, azi o cantar iar cand vine moasa :) Fetelor, eu de la inceput am alaptat numai cu protectii de silicon medela S ai sunt ff bune, bebe mananca bn , curge ff mult, nu se supara ca- i scapa sfarcul sau nu stiu ce, ne impacam ff bn cu ele, e ff liniste la masa decat seara are putine crampe dar evit sa- i dau lapte in jurul orei resptective in rest e tare dulce, toata ziua o jughinesc. Acum am dat proba de caca marti si ziceau ca dureaza 2-3 zile si ca ma suna daca e ceva , sper sa nu sune ;) pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Crisicar! La acelasi ortoped am si eu programare luni....cum ti s-a parut? Pediatru pe cine ai ales pana la urma?

Eu am fost acum vreo 3 zile la Tanasescu pt ca la ea am gasit loc cel mai repede dintre cei pe care ii selectasem....era infundat pe nasuc si vroiam sa ajung mai repede la pediatru...nu pot sa zic ca sunt f incantata de dansa, dar nici f dezamagita. Cred ca am prins-o si eu intr-o zi proasta pentru ca era f ragusita si vb f incet....mereu o puneam sa repete ca nu auzeam ce zice...iar controlul care trebuia sa dureze o ora (asa mi s-a spus cand am facut programarea, s-a terminat in 15-20 de minute cu tot cu imbracat si dezbracat bebe).  A luat f mult in greutate si nu ma asteptam pentru ca mananca f putin in ultima vreme pt ca il doare burtica si suge doar vreo 5 min. Am luat 1700 g si 7 cm de cand am placat din spital).

 

Crisicar esti f norocoasa....al meu se trezeste la o ora din cauza colicilor....e apogeul.

 

Romina eu am mancat orice....nu ma pot abtine pt ca in sarcina nu am putut manca mai nimic si acum as manca de toate.....am exagerat cu muraturile si dulciurile....offf...trebuie sa ma abtin chiar daca in prima perioada cand m-am ferit de aceste alimente bebe avea colici. De saptamana viitoare selectez....dar de ce nu avem voie ciorbe? Doar supe?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...