Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Helloo, tuturor!

 

Am primit o invitatie la petrecerea unei zile de nastere la Balonul Copiilor din Herastrau. [deziuata]

Noi nu am mai participat pana acum la vreo zi de nastere organizata la un "local". [disco]

Cum se procedeaza? Se dau bani, ca la botez (ma rog, nu aceeasi suma), sau se cumpara cadou si isi plateste fiecare consumatia - parinte + copil? Ce ma sfatuiti?

Noi ne-am serbat intodeauna acasa si nu prea stim care este trendul in astfel de cazuri.

 

MULTUMESC.

 

[fluturas]

 

 

P.S. [fiesta]

 

Ma gandeam ca acest subiect ar putea fi folosit si de:

 

[flo2]  cei care cauta un loc pt. o viitoare petrecere pt. copii (loc de joaca, restaurant, alte idei pt. serbat ziua copilului/copiilor),

 

[flo2] cei care vor sa impartaseasca impresii despre locurile unde si-au petrecut copiii zilele de nastere,

in Bucuresti.

 

Iertare, nu stiu daca a mai fost abordat acest subiect, dar din tot ce am citit pana acum, parca n-am vazut.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai de obicei, invitatul aduce un cadou pt sarbatorit (eventual inca ceva mai micut pt un eventual frate/sora, daca este cazul) si consumatia copiilor si a parintilor o plateste familia sarbatoritului.

In general meniul copiilor este fix, x lei/ copil, si omul trebuie sa comunice la local cati copii vin, ca sa stie aia cate portii ofera De aia e important, daca nu te duci, sa le spui, sa nu ramana oamenii aiurea cu meniuri in plus (ca le platesc automat)

Iar parintii isi comanda la liber, comandand la bun simt, un suc, o apa, o cafea (stiind ca plateste familia sarbatoritului).

 

Cam asa se practica, alte obiceiuri nu stiu. In orice caz, nu e ca la nunta sau botez, eu una nu am auzit asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersic, Monica [flo2]
E foarte buna ideea si cu cadoul mic pt. eventualul(a) frate/sora. Acum sa vedem ce le voi lua [balo] . Ma gandesc la ceva de imbracat pt. sarbatorita si eventual ceva dulce pentru frate/sora, sa fie unisex, ca nu stiu ce este. Spre rusinea mea nu prea ii cunosc pe parintii copiilor de la gradi, doar mi-a zis a mea ca sigur mai are "o fratioara sau un surior" dar ea nu-l cunoaste [:D]  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...