Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

disfagie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Viviana, nu fac nici injectii nici perfuzii , iau nifedipin si epirax , de la gastroenterolog (a banuit ca e achalazie ) si mestinon de la neurolog; am mai luat niste pastile de la psihiatru dar mi-a zis sa le las . Dupa ce mi-a scos sonda, am putut sa mananc cateva linguri de supa , mancam un castronel sau 2 toata ziua...cate o lingura...; de ieri nu se mai duce nici o gura de apa. Probabil o sa-mi puna sonda din nou. Analize....nici medicii nu8 mai stiu ce sa-mi dea sa mai fac...majoritatea le am facute de 2 ori.

 

Corina, analiza calciului e bine, fierul e scazut, am luat pastile de fier.....nici o schimbare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara ! am un nou rezultat la o analiza (recomandata de medic); analiza metalelor grele.  mi-a iesit rezultatul la mercur  80 %.valoarea de referinta e  mai mic de 40 %. (deci am dublu decat maximul )!

abia luni ajung la medicul de fammilie. ati auzit, sau aveti idee daca poate avea legatura cu disfagia mea? si cum pot scapa de atata mercur din organism, ca  sigur bine nu face?

 

p.s. nu ma trimiteti la vrajitoare, va rog! ( am primit si asemenea recomandari)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta spuneam si eu..ca nu am lucrat intr.-um mediu cu mercur si nu stiu  cum de am o cantitate atat de mare in organism; acum nu mai conteaza cum l-am acumulat, ma intereseaza daca are legatura cu problemele mele de disfagie, si cum sa-l elimin cat mai repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, stii cumva daca se mai gaseste medicamentul MDSA , sau altti agenti chelatori? La noi la Braila ( m-am intors in tara) , mi-au zis ca nu mai exista pe piata, si ca singurul tratament este in timp cu perfuzii de calciu. Eu am facut multe perfuzii de calciu si nu am simtit nici o aameliorare. Am intrebat daca exista in afara tarii....mi-a zis ca nu stie.......

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...