Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bambina a statla clasic e fanastic 1 ora in brate fara sa se miste, a urmarit cu interes spectacolul :))).

Deh, fata :)

Bravo, bambina.

Si eu am vazut in sala copii chiar mai mici decat el care stateau cuminti in brate (nu numai fete, erau doi pui de chinezi, baietei, care stateau asa unu la tata unu la mama).

Asta e, noi avem teroristi vb. lui Carmen si cu ei defilam!

 

De cum s-a facut frumos si la noi ne gandim numai la iesiri... Am descoperit un parc-zoo relativ aproape de noi si vrem sa mergem, De Paste ca au activitati speciale sau inainte.

 

Azi e zi administrativa si de cumparaturi. cu un pic de gatit intre. Vreau sa fac chiftelute cu garnitura de fasole pastai galbena si poate o supa crema de cartofi.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Back home.

 

Merci Carmen, si voua la fel, o primavara fumoasa si plina de bucurii. Sa-ti fie de bine coaforul, si eu de abia astept sa mai ajung la tuns pe la coafeza mea draga, din 2-3 miscari ma tunde si parca intineresc instantaneu...

Greu cu Patrick in vacanta, dar zic din nou vezi partea buna: daca nu doarme ziua nu mai sunteti legati de programul lui, va puteti plimba pe unde vreti.

Eric doarme ziua datorita gradinitei 2h sau 2 ore jumate, depinde cand se trezeste si plange primul "coleg". Acasa in weekend recunosc ca e cam chin sa il adorm, dar tot doarme  o ora-doua la pranz.

 

Pe la noi nimic nou, se incalzeste incet dar sigur, acum asteptam sa dispara muntii de zapada, ca inca mai sunt... Barbata-miu contempla azi pista ciclabila, plina inca de zapada noroioasa.

 

Ca noutate am gatit prima supa crema "adevarata", cu blender mic din ala vertical. A iesit buna, desi "chioara" (vb. consortului care a mai intrebat si: Unde-i carnea?). Supa de pui in care am fiert morcov, ceapa si telina radacina si tulpina+frunze. Blenduit si adaugat smantana la sfarsit. Sper sa ii placa si lui Eric care in ultimul timp bea doar zeama de la supe.

(Ma inspir in continuare de pe viatalagradi.ro, un site cu meniuri sanatoase pt cei mici).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Concediile cu copii nu sunt intr-adevar cu mult diferite de viata de zi cu zi, dar daca ne propunem reusim sa ne simtim ca aproape in vacanta , schimbatul decorului ajuta  [:D] . In plus, eu ador modul in care percep ei vacanta, cat sunt de incantati de noile locuri si de noile posibilitati, imi aduc aminte si acum fericirea de pe chipul Sofiei in parcul de distractie din Eforie, si nici macar nu era cine stie ce parc ; sau atunci cand s-a intalnit cu clovnul  [:D] . Ei traiesc totul la alt nivel iar noi ne putem bucura de vacanta daca o privim din punctul lor de vedere !

 

M-am trezit azi-noapte cu o durere teribila de cap si ochi, asemanatoare migrenei, dupa ce m-am zvarcolit o vreme asteptand sa imi treaca, la un moment dat ma duc sa caut un Nurofen. Nu l-am gasit, am luat un algocalmin, m-am pus in pat , dupa 10 minute mi s-a facut rau, am vomat paharul de apa luat cu algocalminul si mi-a trecut durerea de cap intr-o secunda. Cred ca imi face bila figuri ... din nou !

 

Astazi am program de cinematograf cu Sofia, mergem la Clopotica si zana pirat. Pe Natalia vreau sa o iau doar la teatru, voi vedea eu din ce categorie face parte, cea a teroristilor sau cea a copiilor linistiti  [:D] . Mai asteptam cu nerabdare circul, in special Sofia ca ea nu rateaza nici unul, vom incerca si cu Nati ( pe "Toti" tot in jurul varstei de 2 ani am dus-o pentru prima data la circ ). 

Mi-am adus aminte pentru ca a pomenit Fleur si de gradina zoologica a Brasovului, inchisa de aproape de 2 ani pentru renovare [bang] . Lucrarile trebuiau sa dureze un an dar uite ca deja in vara sunt 2 ani .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...