Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

Neatza fetele,

 

Ile multumim de cafea.

 

Fleur multumim ca share-uiesti cu noi retetele. M-am uitat si eu pe site si chiar sunt niste retete demne de luat in seama. Nu ca as fi eu mare bucatareasa, dar o sa ma apuc sa le incerc.

 

Rocsy cum a fost la film? Asteptam sa ne povestesti aventura teatrul :))

 

Eu am o stare super proasta azi. Am cazut rau in butoi. Sunt efectiv atat de obosita incat simt ca clachez. Patrick este extrem de greu de gestionat seara cand e ff obosit. E foarte capricios, marait, plange din orice, sta numai agatat de mine. La munca a inceput stresul ca se apropie sfarsitul anului financiar si suntem in urma cu bugetul si e presiune mare si...tot asa. Imi vine sa ma duc sa ma internez la deprimati 3 zile, sa ma sedeze sa dorm 3 zile si sa-mi spele creierul...sau ma duc sa iau un magnerot. Hai ca m-am plans destul dar se pare ca numai voi ma puteti intelege... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata ! O cafea super strong pentru voi, in special pentru Carmen :-)

 

Carmen : eu am o oboseala cronica in oase, si in ultimul timp ma intreb daca e ceva in neordine cu mine , si ma gandesc la toate prostiile, mai ales in zilele in care aud vesti triste despre oameni tineri si aparent sanatosi. Dupa care imi revin si incerc sa ma bucur mai mult de momentele petrecute cu zanele mele, ca viata asta-i de kk si nu stii niciodata cum se va termina.

 

Sofia a fost super incantata de film, inca traieste actiunea .... azi-dimineata m-am dus sa o trezesc incetisor , si in timp ce ii mangaiam un piciorus ea se trezeste buimaca de somn si ma intreaba "unde e Clopotica si zana pirat ?" .... ii stricasem visul copilei  [:)] . Filmul a fost in 3D iar faptul ca a primit ochelari a incantat-o la maxim, nici macar nu a interesat-o ca ii erau cam mari ( oare de ce nu or fi avand astia 2 marimi la ochelari [bang] ) . Si uite asa a stat super cuminte, fascinata de poveste si de .... punga de popcorn  [:-)))] . Eu ii mai aranjam din cand in cand ochelarii si o priveam pe furis, era asa de fascinata ca nu si-a luat ochii o clipa de la ecran; imi placea sa ma uit la ea cum aproape tot filmul si-a tinut punga de popcorn sub brat si a rontait intr-una . Ce sa mai zic, viata e minunata daca e privita prin ochii unui copil  [flo2] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Rocsy, multumesc de cafea, chiar am nevoie.

 

Ai dreptate, teoretic nici eu nu am motive de depresie, doar ca pe fondul oboselii nu mai reusesc sa vad partea frumoasa a vietzii.

 

In fine, am iesit aseara cu o prietena, am stat cateva ore si m-am mai adunat un pic.

 

Ile cum ziceai ca se ia magnerotul ala? Incepui si eu sa iau, unul pe zi + un calciu pe zi.

 

Ce scumpa tre sa fi fost Sofia la film. Cred ca sunt minunati copiii la varsta asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf muraturica...tinem pumnii sa treceti usor...

 

Rocsy ce frumos povestesti de fetitele tale....imi place mult...

 

Ile trebuie sa iti dea astia de la magnerot comision;)

 

Carmen imi pare rau ca treci printr o perioada asa"obositoare"...poate te ajuta magnerotul sa iesi din butoi.

 

Pupici la toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

[:)] si sesiunea de shopping e buna la depresie  [pup]

 

Muraturica : asta este, nu mai ai ce face. Imi pare rau pentru tine, am inteles ca orice boala a copilariei este la adult mult mai greu de suportat decat in copilarie. Sanatate multa va doresc !

 

Mama Ile .... bambina e responsabila pentru trezitul asa de dimineata ? Eu cred ca as innebuni, eu ma enervez si cand ma trezesc fetele la 6 sau 6:30. 

 

Ali : ce traznai mai face " Denis, pericol public " ?  [:)]

 

Iar am 4 ore de curs astazi ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hola gagici! mai bag si eu un cap pe aci sa ridic moralul deprimatelor si obositelor :) si eu mai am perioade din astea dar incerc sa ma remontez cum pot - mai un complex de vitamine, mai un parfum, mai un pantofior, o hainutza :) dupa posibilitatile momentului :) am facut o cura cu un complex de multivitamine de la alevia - energiva se cheama. ma simt super bine dp el, mi-a revenit suflul si pofta de viata! acum astept cm ca sa ma apuc de cele 10 zile de ca+mg+zn (eu de obicei iau 10 zile pe luna in per cm calciu, asa mi-a recom dr).

in rest, suntem ok, eu cu trebushoara pe la job, am fost la un super curs 2 zile sapt asta, f tare! am invatat o gramada de chestii cool. bag sala la greu, deja la haine se simte :) pe cantar nu ma pun k mi-e k ma demoralizez. pana la urma pe mine mai mult centimetri ma intereseaza decat kg. chitz continua cu trezirile noaptea :( nu stiu ce naiba o fi, dar sper sa treaca...mai nou a facut o obsesie pt bunelu, nu mai vrea sa faca nimik fara el, pe buni o ignora total...deh, cu el sta 80% din timp :) bietul om nici la baie nu se poate duce :))

 

carmen - ai fost maxima cu culcatul pe balcon in concediu :)) si eu ma gandesc un pik cu teama la vacanta k dk o tine asa cu trezirile...dar sper sa treaca pana atunci. am facut si noi rezervarile sapt asta :) de la antalya am ajuns in...spania again :)) nu avem leac cu spania asta clar! akolo ne simtim k acasa, avem prieteni, cunoastem f bine locurile...asa k vom merge tot pe costa del sol, mergem din 20 sept k sa prindem si feria de san miguel si shopping :)) abia astept!!! am inchiriat un apt super dragu si f ok la bani, iesim mult mai ieftin decat in antalya si e si mai frumi :)))

 

muraturik - sanatate multa si sa treceti rpd si usor!

 

ada - nasol cu ex...trebuie sa aveti o disc k sa nu sufere T

 

fleur - pup si de la noi! vai asa de tare mi-as dori sa ne cunoastem candva :) poate reusim :)

 

ali - si chitz e super iubareatza de la o vreme, ne zice mama, tata bee sau te amo :) si ne ia in brate+pupaceala maxima. de puffy nici nu mai zic :)

 

hai k s-a trezit minunea :) va poop!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...