Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

pe unde umblati fetelor?

va scrisesem dimineata ca mi a spus o dr ca au copiii raie (nu mi s ar fi parut imposibil-ca stiti ca au niste prieteni nespalati :()(am editat intre timp si am sters mesajul) dar m am dus azi pana la tm la control cu ei si doamne multam ca nu au.au alergie.. dar nu stiu la ce...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ali, eu intru cand pot, vin seara de la scoala ametita de oboseala si nu stiu ce sa fac mai intai. Eric a fost foarte marait azi, probabil unde a plouat si nu a iesit la aer azi, nu stiu. Seara am iesit sa vedem un apartament si l-am luat si pe el ce sa facem. Ne-a innebunit in masina sa deschidem umbrela, am una mare si foarte colorata. In fine, nu i-am intrat in voie deloc azi.

In schimb mananca si doarme bine.

 

Bravo Denisucului baiat gigea, cum a inceput spectacolul nani. Si Eric a dormit in mijlocul unui botez cu muzica la maximum si galagie la fel, asta cand avea vreo 8 luni.

 

Dar ce au baietii, bubite? Vezi si tu ce au mancat "nou", sau mai diferit ca de obicei.

 

Muraturica, nasoala e varicela asta la adulti, auzisem si eu, dar m-a trecut un fior cand am citit. Eu nu mai stiu daca am avut sau nu. Sa ma uit si pe carnetul baiatului ca am pierdut sirul vaccinurilor. Asta nu face parte din ROR, nu? Sunt varza ce mai.

 

La noi vremea e capricioasa in continuare, ne-a secat iarna asta.

 

Sunt fericita totusi la un capitol...rezultatul alegerilor provinciale, nu va plictisesc cu asta.

 

Va pup si sper sa mai intrati cu vesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele,

 

Va dau cafeaua.

 

Chiar ca ne imputinam pe zi ce trece...

 

Ali citisem postul inainte de editare si chiar ma gandeam ce ar fi de facut. Bine ca nu e boala aia... Dar rafi nu are si alti prieteni? Unii mai spalati?

 

Muraturica groaznic ce povestesti acolo. Nici eu nu am facut varicela... Ma gandesc cu groaza ce o sa se intample cand face patrick.

 

Fleur ce mai zice primavara la voi? Nu vrea sa vina?

 

P a dormit ieri la pranz. Mai exact pe la 4... Cica a cerut el singur la somn. Sunt curioasa cum ca nu a mai facut asta pana acu... O astept pe bona sa vina sa-mi pov. Rezultatul...aseara a adormit la 23.30...

 

O zi frumoasa sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Fleur : varivela nu e inclusa in ROR ( rubeola- oreon - rujeola ).

 

Muraturica : imi pare sincer rau pentru tine , sanatate multa.

 

Ali : si Natalia doarme dusa in locuri publice, indiferent de nivelul zgomotului.

 

Noi ne-am petrecut weekendul in casa, dupa 4 zile de gradi s-a pricopsit Sofia cu o viroza intestinala ( facand cercetari, unul din colegii ei avea diaree si masa il adusese la gradi ....... pe cuvant, pe mine nu ma intereseaza daca are sau nu cu cine sa isi lasa copchilul dar nu mi se pare corect sa il aduci la gradinita ca sa imbolnaveasca alti copii .... sunt pusa pe scandal ). Nu de alta, dar eu sincer, nu am avut forma asta de enterocolita niciodata. Sambata noaptea, a inceput sa vomeze, ulterior si diaree. Se ridica din pat ca sa mearga la baie sa vomeze, se apleca la wc, pe gura voma pe fund facea kk, in acelasi timp ........... si asta s-a intamplat de 7 ori in noaptea aceea. La un moment dat nu mai aveam pijamale .... am imbracat-o in trening, mi-a trecut prin cap sambata duminica dimineata sa o inghesui intr-un pampers de-al Nataliei, dar noroc ca s-a oprit cu diaree. In schimb 3 zile efectiv a zacut, nu a putut manca nimic ca voma orice, doar apa o putea accepta. Acum a luat si Natalia, din fericire are o forma putin mai usoara. A vomat o noapte intrega, cam de 7-8 ori, iar diareea a apucat-o abia a doua zi si ea are febra mare ( Sofia mai putin ).  Problema cu Natalia e ca nu vrea sa ia smecta .... mai mult obligata si mai mult scuipata. Asa ca noi suntem cu distractia la maxim.  Astazi, pot sa spun ca Sofia e mai bine, nu mai zace ........... din pacate zace Natalia. Asa m-am saturat [bang] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Rocsy, tu ma compatimesti pe mine si eu pe tine. Sanatate multa va doresc. Urata viroza.

Ali, bine ca nu e raie. Ai determinat la ce e alergia?

Asa e Fleur, varicela nu e inclusa in ROR. La noi stiu ca e un vaccin separat (optional) care se face pt varicela.Da imunitate pe 5 ani sau 10 ani din cate am inteles si eu nu intentionam sa il fac Aurorei. La copii nu prea vad de ce sa aiba imunitate 5 ani sau 10 ani si sa faca boala dupa aceea, cand poate fi mai serios. In schimb, chiar sapt trecuta discutam cu sotul ca as fi facut eu vaccinul. Nu am mai apucat, se pare.

Carmen, daca te poti imuniza, fa-o. E groaznic plus ca implica lipsitul de la munca vreo 2-3 sapt. 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu mai fetelor... ma speriati.

 

Rocsy sa va faceti bine cat mai repede. Urata forma de enterecolita.. Nu e rotavirus?

 

Muraturica nu m-ar deranja lipsitul de la munca :))) dar ce povestesti tu acolo cu dureri si febra si bube urate... nu-mi surade deloc :( Plus ca mie mi-ar fi foarte greu sa zac in pat cu patrick acasa... el nu intelege ca mami e bolnava.

 

Oare mai pot sa fac vaccin acu? ca as face... ma duc cu patrick si facem amandoi. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola

 

Va citesc dar sunt implicata in "scoala altfel" si alte chestii incat sunt numai pe drumuri

 

Rocsy sunt la gradi de stat? E primul an de gradi? Horor ce povestesti, bietele fete!!! Bine ca nu ati ajuns la spital

 

Ali, raie!!! OMG bine ca ati scapat

 

 

Muraturica, ce naspa cu varicela!!! Aurora cum este? Lasa ca trece, daca s/a intamplat, s-a intamplat!

 

Cine zicea pe fb ca e cu piciorul in gips? Nu mai stiu nick-ul :(

 

Fleur, povesteste-ne de alegeri! La noi e jale, guvernul penalilor care tine toti puscariasii in brate :((

 

Carmen, super haios:)))

 

Va pooop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen pupam fotbalistul somnoros !

are rafi si alti prieteni curati dar treaba este ca toti stau unul langa altul...si cei 2 prieteni "normali"ai lui si ceilalti...problema e ca ne este mila de ei ...daca se joaca ai nostri afara ce sa facem cu ei? sa ii gonim? nu este vina lor saracii...dar pe masa as dao tot cu capu de pereti...eu le dau de mancare le cumpar si haine dar degeaba ca masa nu ii spala...desi I am spus de nenumarate ori...naspa si oricat de mila mi ar fi fost de ei daca era treaba cu raia ma descotoroseam de ei.

 

fleur da avem bubite...amandoi au...nu stiu de la ce ...mancare ...plante?!!!

 

rocsy din fericire nu are nimeni...m a speriat o dobitoaca de doctorita :(

voi cum mai sunteti? le a trecut? sper ca da...pupuci sa se faca bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...