Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

Ah fetelor! Criza Onutei a revenit si azi! Culmea e ca in public le face de intram in pamant de rusine! E teritoriu cu prea multe interdictii..ar face o reorganizare pe rafturile magazinelor.....iar cand o iei e jale! Socrela cred ca zice ca e proasta crestere ca prea o rasfat (a fost si ea cu noi azi la cumparaturi unde a avut criza...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah fetelor! Criza Onutei a revenit si azi! Culmea e ca in public le face de intram in pamant de rusine! E teritoriu cu prea multe interdictii..ar face o reorganizare pe rafturile magazinelor.....iar cand o iei e jale! Socrela cred ca zice ca e proasta crestere ca prea o rasfat (a fost si ea cu noi azi la cumparaturi unde a avut criza...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah fetelor! Criza Onutei a revenit si azi! Culmea e ca in public le face de intram in pamant de rusine! E teritoriu cu prea multe interdictii..ar face o reorganizare pe rafturile magazinelor.....iar cand o iei e jale! Socrela cred ca zice ca e proasta crestere ca prea o rasfat (a fost si ea cu noi azi la cumparaturi unde a avut criza...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah fetelor! Criza Onutei a revenit si azi! Culmea e ca in public le face de intram in pamant de rusine! E teritoriu cu prea multe interdictii..ar face o reorganizare pe rafturile magazinelor.....iar cand o iei e jale! Socrela cred ca zice ca e proasta crestere ca prea o rasfat (a fost si ea cu noi azi la cumparaturi unde a avut criza...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fleur ai mare noroc daca fac(eti):))...a meu nu se baga la bucatarie...in cel mai fericit caz isi pune singur sa manance

Da, m-a ajutat: a ras coaja de lamaie si portocala...A, si a cumparat tot ce nu am gasit eu. Bun si asa. De obicei ma ajuta la framantat, acum am avut eu drag sa framant, a iesit aluat usor de framantat, nelipicios.

Am facut pasca de branza si cozonacii, sunt acum in cuptor ultima tura.

Sunt obosita fleasca, sper sa merite, m-am enervat ca de Craciun am cumparat cozonac de la o cofetarie cu pretentii, romaneasca, si nu ne-au placut. Asa ai mei, chit ca nu vor avea acelasi aspect comercial, macar ii fac cum imi place.

Sper sa manance si Eric din ei anul asta.

 

Lorena, nu ne ramane decat sa speram ca aceste crize sunt o faza trecatoare. Tine de personalitatea lor in formare si nu de rasfat, cred eu. Eric nu ne face crize propriu zise, ci altceva, la fel de deranjant: in malluri, magazine, fuge de noi. Fuge asa, continuu, pana se lasa pe jos de oboseala. Problema e ca aici "simplii trecatori" se alarmeaza repede si ne interpeleaza: ce-i cu copilu? de ce fuge? am patit de acteva ori, era sa intru in pamant de rusine. El e vesel, fuge chiuind, noi rosii ca racii dupa el...

 

Rocsy, sper ca s-a dres vremea la voi. Aici e mohorat dar s-a mai incalzit in sfarsit...

 

Spor la ultimele pregatiri si sa intampinam Invierea Domnului cu bucurie si suflete senine alaturi de piersicutele noastre dragi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola fete harnicute!

 

Noi suntem pe ultima suta cu pregatirile.

Asa nu imi place sa mancesc ptr sarbatorile astea. Maine iar munca cu pun-te-masa-scoala-masa.

Macar ca maine mergem la nasi. Le duc niste cupcakes facute de mine ca tot e moda asta, cozonac si vin, oua rosii.

 

Ca sa vedeti ce spor am : o tava am ars-o, una am facut-o fara praf de copt [bang]

 

Pe noi ne-au ajutat baietii ieri la vopsit, 5 oua crapate dar nu ma deranjeaza altfel cum sa invete :).Stiu sa faca tiramisu, sa asezoneze salata, sa isi faca sandwich.:)

 

Bambina vorbeste de rupe, repeta tot dupa noi. Iepurasul ii aduce o buburuza cantatoare si un topogan cu pinguini.Iepurasi si oua de cioco, margele si posetuta hello kitty.

 

Sarbatori fericite , Paste linistit va urez!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit si binecuvantat ferelor. Nu am mai intrat ca am avut niste saptamani super ocupate. Noi suntem foarte bine.Nectarie repeta torul dupa noi. Vorbeste intruna toata ziua. E tare haios.Tudor e bine. Acum suntem la tara cu totii si ne pregatim sa mergem la inviere. Va pup pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi eu va urez de pe-acum un Paste fericit si numai bucurii alaturi de cei dragi.

 

Din pacate noi nu suntem asa bine, patrick e cu o minunata tuse, care il sperie si o da in voma. Deja de 2 seri dupa ce adoarme, la 10 min se trezeste intr-o criza de tuse care se lasa cu o sesiune de vomitat :(((. Aseara s-a speriat si s-a trezit complet si a mai adormit la 11.30, ii venise chef de joaca. Acu dupa moment, a adormit cu capul pe mine ca era rupt. M-am invatat minte si cand vad ca incepe il duc langa usa, pe parchet, si il tin in brate, aplecat, asa ca el nu se murdareste, doar pe mine ma face praf... In fine, ma scuzati de detaliile neplacute. O sa incep sa-i dau si eu ceva pt imunitate ca e groasa.

 

Altfel, nu am preg absolut nimic. Maine mergem la ai mei si a facut mama de toate.... Am reusit sa dau cu aspiratorul si sa bag la spalat, plus schimbat lenjerii. Dupa ce a adormit p am spalat pe jos si facut baile. Acu cred ca ma pun la somn ca nu mai sunt in stare de nimic, nu pot sa astept pastele.

 

In alta ordine de idei, zilele trecute am stat mai multe ore conectata pe camera si pt ca a plouat, nu au iesit afara. Bona mea statea intinsa pe canapea si se uita la tv in timp ce patrick se juca singurel. Evident ca nici macar nu vb cu el. Cred ca s-a jucat cu el 10 minca a insistat el sa o ridice de pe canapea...si era foarte nemultumita. Nu va spun cat de nervoasa si suparata sunt.

 

Vineri am fost si am vazut o gradinita recomandata de un var. Lui p i-a placut ff mult acolo. S-a dus la copii si s-a jucat cu ei si a fost foarte suparat ca am plecat. Cred ca se ca acomoda. Nu as fi vrut sa-l duc la gradi inca, dar nici cu actuala bona nu mai raman. O sa mai dau un tel pt alta bona si dc nu iese nimic, merge la gradi.

 

Hai ca nu vreau sa ca incarc cu probl mele in noaptea de Paste.

 

Va urez ca sfintele sarbatori sa va aduca lumina in casa si in suflet.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!!!

Noi acum am venit de la biserica.am fost toti 4si ma bucur.nu am vrut sa mergem ca ma gandeam ca va fi denis prea obosit si va face scandal dar a insistat rafi si ne am dus.denis a stat cuminte fascinat de lumanari.

 

carmen va doresc sanatate si sa rezolvi problema cu bona!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...