Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ada, bafta multa sa rezolvati!

 

Ali, ce bine ca v-ati plimbat.

 

Pt ca azi am fost libera, l-am insotit pe consort la pescuit. N-am prins nimic, apele-s umflate si involburate de la topirea zapezii si batea un vant de ne-a terminat. Dar am verificat niste locuri dragute, cu parc si loc de joaca, unde vom putea veni si cu Eric.

 

Alte noutati nu prea. Ultima isprava a lui E. de dimineata si-a turnat in ochi un pliculet de sare, din ala ca de la restaurant. L-am clatit curgea apa albicioasa de sare si pana nu i-a turnat barbata-miu cu siringa in ochisor nu i-a trecut.

 

Intrebare: sub ce forma le dati la pici legumele? E. papa rosii, castraveti cruditati, salata de sfecla...cu lingura, si ii mai fac supa crema de legume pe care o mananca uneori f bine. Dar in rest nu mai vrea, nici mazare, fasole verde, etc.

 

Va pup, sa aveti o noapte linistita, eu ma duc sa iau baiatul de la gradi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Pai daca nu s-a dat cafea, dau eu acum. Calda si cu lapte cum imi place mie, dar si cu zahar, miere sau ceai. Ave,m pt toate gusturile.

Intr-adevar Aurora nu a facut varicela. Sunt uimita....

Roxy, multumesc de recomandarea cu crema. Auzisem si eu de ea, dar nu stiam pe nimeni care sa o fi incercat. As da cu orice pe fata numai sa scap de semnele astea. Sunt oribile...

Eu va citesc, dar nu prea mai am timp de rapuns. Sa imi tineti pumnii caci ma pregatesc de un interviu pt job. Va povestesc ce si cum daca se concretizeaza.

In rest suntem bine, dar Aurora are vreo 2-3 treziri pe noapte. Nu vrea nimic, doar sa stea tati cu ea pana adoarme la loc. E destul de nasol ca ea nu s-a mai trezit noaptea de la 3 luni. Sper ca e o etapa trecatoare.

Va pup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine e acasa ............. am ajuns tarziu aseara, ca i-a derapat masina la tata si ne-am lovit de un parapet. Din fericire, doar masina e terfelita, noi suntem ok. Din nefericire mie m-i s-a facut rau si mi-a scazut calciu de nu mai imi puteam misca degetele, "mana de mamos", ii zic la Florin sa cheme salvarea, astia de pe salvare nu au calciu ( nu puteam sa cred ). Pana la urma am mers in Sinaia la urgente , am mai stat si pe acolo vreo 2 ore pana mi-am terminat perfuzia si uite asa. Am chemat un prieten sa ma ia, ca nu am mai vrut sa merg cu masina lui tata . Cand am ajuns acasa eram praf de oboseala ca astia imi dadusera si un diazepam, parca eram pe alta planeta. O saptamana oribila ! Ma bucur ca s-a terminat !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu la raport!

 

Rocsy cred ca s-au terminat ghinioanele aici [flo]

Dincolo de nori cerul e senin ( bla, bla-uri de-ale mele :))

De aici inainte vor fi numai lucruri bune !

 

Clau : idem si la voi [flo]

 

Fleur : a mea papa numai morcov si cartof din supa, piure si fasole pastai fierte simple. Castravete crud dar din salata, gogosar crud si murat.

Ultima dragoste fulgi de porumb cu lapte sau simpli( le iau o data pe luna)

In rest e fff pofticioasa, nu putem sa bagam nimic in gura fara ea

 

Muraturica bafta la job, iti tin pumnii [flo] ai vazut ce fata ai ?a rezistat eroic la varicela ta :))

Eu cred ca trezirea asta e doar o faza

 

Fleur deci nu ati mancat peste :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali si voi va distrati maxim ( din ce vad eu pe fb :)). Aradul parca e LA din poze :))

 

Porumbita sa va fie de bine plimbarea! Frumoase poze pe fb

 

Rocsy imi pare bine ca ne-am vazut live in sfarsit :). Poate ne vddem la mare sau la Bv in inprejurari mai vesele [flo]

 

Lore ce frumos ca botezati! Cine e finutul?

Asta e un of al meu, ca nu am botezat pe nimeni pana acum , of, nu mi-a iesit in cale dar imi doresc mult , sper sa se intample

 

Baloanele ne plac si noua dar cum mai gusta din solutie ii dau rar ( de 2 ori pana acum, sic !)

 

Carmen hai ca nu e asa grav cu bona! Ai incercat sa ii dai magnerot ?:)))

O sa va linistiti si voi in final cu bona, sau cu gradi o sa fie bine! [flo]

 

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Am si eu un moment de respiro inainte sa-l iau pe tero de la gradinita.

 

Rocsy, prin cate incercari ai trecut. Bine ca nu ati patit nimic grav. Cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune!

 

Ile, mersi de raspuns cu legumele. Asta-i ca al meu nu vrea sa mai manance legumele din supa, le scoate tacticos cu mana din lingura. Azi i-am pregatit pastai, dar tare nu cred ca le va manca. Am eu un fix cu legumele, dupa ce am vazut copil care nu pune gura pe legume de ani de zile, e mofturos in general, dar nici parintii nu au insistat. Voi mai incerca sa-i dau cruditati, foarte populare aici, de ex. morcov crud din aia taiati mici, tulpina verde de telina, ardei rosu, galben, portocaliu, conopida buchetele etc.

 

Am mai gatit aripioare de pui la tigaie si la gratar, salata de vinete.

 

Tot asteptam primavara atat de intarziata, aici abia se ating 10 grade ziua si bate un vaaant. Mititelul meu ar sta numai pe afara dar inca nu e timpul.

 

Am reusit sa-i mai strang din hainele de iarna si sa-i mai cumpar de vara (tricouri) dar nu le poarta inca din cauza vremii.

 

Cam atat, time to go, va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Ile, finutul e al doilea copil al unor prieteni.

Ile, baloane face pana se termina solutia. La un moment dat imi da mie sa fac baloane si ea isi vede de treaba, daca ma opresc e scandal. Azi am pacalit-o, aveam un recipient gol si cand mi-a cerut baloane si I-am aratat ca nu mai este!

 

Rocsy, cate patanii ati avut si voi! Bine ca nu ati patit ceva!

 

Fleur, Onuta e destul de mofturoasa, dar in general legumele din mancare le mananca! Chiar m-am amuzat ca eu ii pasez cu furculita legumele si carnita o tai cu cutitul, iar ieri fiimea imi cere castronul meu si pescuieste legumele si le mananca. La noi fructele sunt show, nu stiu cum sa I le dau, pasate nu le mai vrea, intregi bucatele nici nu se mai atinge de ele. Din cand in cand o banana si mar intreg fara coaja cateva gurii...e jale. In schimb, ar manca rosii incontinuu la care facea si o reactie alergica, iritatie la nivelul gurii si scaun diareic, dar am rezolvat-o, ne-a recomandat pediatra un medicament Aller Care de la Secom si am incercat chiar azi o rosie si nu s-a iritat la gura si nici scaun nu a avut. Sper sa ajungem sa punem si noi rosii in gradina....

 

Porumbita, imi place stilul tau plimbaret! Noi de cand a aparut Onuta, am cam lasat-o balta cu plimbarile....si se simte mai ales la psihic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai face Onuta mea?

A aparut si primul perete scris.....cum intri in casa dai cu ochii de el!

Cand vrea sa fie alintata pune botic si mainile in san si iti intoarce spatele......asa face si cand e suparata! Camd ridic glasul si vede ca m-am suparat intinde bratele si misca manutele sa ma I-a in brate sa imi treaca!

Zilele trecute, am avut o cearta cu al meu sot, unde alt undeva decat in fata copilului. Vine fiimea si incepe: Gata, Gata. Noi ne oprim din discutia aprinsa si contradictorie, ne ia de picioare si ne apropie, iar cand ne-am luat in brate si ne-am pupat, se hlizea toata! Am ramas masca si eu si sotul, ne uitam unul la altul....

In parc, suntem alpinist! Urca singura la topogan pe o platforma semiinclinata, cu bulbi ca peretii alpinistilor si se da singura pe topogan.

Se pupa zilnic cu vecinul Sebi de un an si 5 luni.

Cam atat imi aduc aminte....

Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...