Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

Buna fetele. Eu numai la ore de-astea reusesc sa intru...

Rocsy, cum esti fata draga? Cum a iesit treaba cu tiroida? Rezultate ceva?

Ana mea iar doarme doar la 11 noapptea... si se trezeste dimineata la 10. Nu mai stiu ce sa fac cu ea.

Aici e cald de innebunesti. Azi la pranz m-am incapatzanat sa stam in parc ca sufla vantul bine. Era ca si cum 1000 de foenuri ne suflau in fatza. Cred ca am stat o ora sub o umbrela imensa. De abia dupa, cand am intrat in mall mi-am dat seama cat de cald a fost. Nu de alta dar mi s-a fscut rau. Asa ca am frecat menta in mall iar dupa 5 ne-am dus in parcul de pe malul marii unde a fost intr-adevar frumos. Briza si vreo 34 de grade. Asta la 7 seara :).

Ne pregatim d venit acasa. Sper sa nu sufar de frig pe acolo :).

Intr-un f imi pare rau ca plecam ca ne facuseram o gasca f faina de prieteni. Super amestecati :). Chiar aseara am fost la cina la fam din Grecia. Dar e nasol sa nu poti iesi cu copilul afara ziua...

maine ma pregatesc de un pranz cu sarmale pt colegii lui V. Sper sa iasa bine.

va pupez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hola! Cafea? Va dau o galeata k pe vremea asta...eu astept sa se trezeasca mandra, mai zac intre timp k mi-e lene de mor...n-am mai avut somn dp ce a plecat sotzulache...Chitz doarme dusa k ieri am fost la tara, agitatie maxima, lume multa, a fost in centrul atentiei, ne-a distrat maxim :) bine k a fost vreme super k am stat numai prin curte. Azi in schimb...stam in casa :( poate totusi s-o opri blestematia asta de ploaie...

 

Ioana fata, da' veniti de tot? Cu tt familia? Io intelesesem k vii doar tu cu fata in vizita...cam nasol cu temperaturile astea de cuptor...stiu k si cumetrii nostri care sunt in Abu Dhabi se plang de canicula permanenta.

 

Ali tu, da ce va mai distrati! Imi place de voi k aveti activitate :)

 

Fleur, asteptam sa ne pove cum e cu jobul. Pup si capul sus k o sa vina ceva bun :*

 

Muraturik cum fuse la interviu?

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt iar suparata pe forum, merge ingrozitor, cateva minute bune se incarca fiecare pagina. Si va place micimea literelor? Nici mie!

 

Noi suntem binisor acum sa zic, dar vineri s-au imbolnavit si Eric si consortul. Cel mare criza de spate, cel mic o viroza, ca tot ma laudam ca nu mai facuse demult, Cu muci abundenti si tuse, si febra.

 

Dupa interviu nu-mi fac mari sperante, e si un post care cere sa calatoresti des in strainatate si eu nu am inca disponibilitatea asta.

 

In fine, revin mai pe larg cand isi va reveni forumul... de oi avea timp atunci.

 

Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt iar suparata pe forum, merge ingrozitor, cateva minute bune se incarca fiecare pagina. Si va place micimea literelor? Nici mie!

 

Noi suntem binisor acum sa zic, dar vineri s-au imbolnavit si Eric si consortul. Cel mare criza de spate, cel mic o viroza, ca tot ma laudam ca nu mai facuse demult, Cu muci abundenti si tuse, si febra.

 

Dupa interviu nu-mi fac mari sperante, e si un post care cere sa calatoresti des in strainatate si eu nu am inca disponibilitatea asta.

 

In fine, revin mai pe larg cand isi va reveni forumul... de oi avea timp atunci.

 

Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Fleur, ai mare dreptate, forumul asta o ia razna. In weekend nu am putut sa ma conectez, acum mi-a incarcat 3 pagini in 10 minute [bang].

 

Am un somn in fizic ..... nici vremea asta nu ne ajuta. O primavara oribila, mai multa ploaie decat soare !!! Rezultatele de la biopsie le aflu cam peste 2 saptamani, sau pe 26 cand ma duc la control. Inca incerc sa imi protejez cat se poate vocea, nu am putere si obosesc repede daca vorbesc ceva mai mult, asa ca mai bine tac. Acum ca Sofia e la gradi si Natalia pe capul meu e mai greu, mereu vrea sa ii explic cate ceva si eu deja am obosit. Abia astept sa dormim !!! Momentan imi face manichiura, cica imi da unghile cu oja ( adica un creion ) .

 

Ioana : si eu am inteles ca nu va grabiti sa va intoarceti, cum de v-ati razgandit asa de brusc ? S-a intamplat ceva ?

 

Fleur : o sa gasesti tu jobul potrivit, stii tu, cel pus deoparte pentru tine 

 

Roxy : chit e super haioasa, mai ales in pozele de pe FB

 

Ilenuta : ce mai faceti ??? V-ai intors de la mare >

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mai revenit forumul.

Cum ziceam, Eric e racit bocna, am avut o noapte grea amandoi, tuseste, fornaie si se foieste continuu. Plin de secretii in gat si in nas, febra sporadic seara. Ieri am fost la dr., n-are decat o viroza... Lichide multe dar am eliminat lv si lactate o perioada.

 

Eu lucrez zi scurta azi, am lasat bolnaviorii acasa amandoi.

 

Rocsy, sanatate si odihna sa te refaci. Natalia nu merge la gradi? Asteptam vesti bune de la analize.

 

Roxy, scapa inco o poza de-a lui Chitz ca ne e dor de ea cele fara fb.

 

Va pup, mi se termina pauza si n-am mancat nimic, n-am chef cand e baiatul bolnav.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Scuze de absenta :(

Am fost plecati in minivacanta de 1Mai. A fost fain la mare, soare ( mai putin duminica), am stat pe plaja, am fost la iarba verde intr-un loc super frumos.

 

Io am niste probleme de sanatate, sper ca nimic serios

 

Azi se serbeaza Sf Mare Mucenita Irina, asa ca va servesc cu o felie de tort executat de mine :) si un sirop cu apa minerala!

 

Va puup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baietii i-au confectionat cateva jucarii : un zmeu, o cutie in care poti sa indesi o sfoara pe care o scoti prin capac, o cutie de care trebuie sa prinzi/scoti clesti de rufe, celalalt o jucarie senzoriala si un dragon ( toate din J oberlander) au fost asa draguti ca au mesterit toata dupa-amiaza la ele

Iar dansa a stat in capul mesei, a lins frisca cu degetele si a mancat tort cu maaare placere :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele. Eu, abia imi revin dupa zilele astea libere. Am avut musafiri, am fost la manastiri. A venit si mama. A fost tare frumos. Nectarel e tare haios pe zi ce trece. Sambata suntem invitati la o turta si-l luam si pe el. In rest, doresc sanatate atat piersicutelor cat si mamelor de piersicute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Poftim cultura .... in timp ce stateam eu la calculator cu telefonul in buzunar si cu ochii beliti la calculator, Natalia se fataia pe langa mine. Sus, jos , iar sus, iar jos  . Observ cu coada ochiului ca pleaca pe canapea, nu realizez de ce . Raspunsul vine in maxim jumatate de minut cand aud unul din jocurile instalate pe telefon. Mi-a furat dansa telefonul din buzunarul pantalonilor, l-a luat fara nici un pic efort ca oricum  aluneca repede, eu nici nu am realizat, s-a dus frumusel pe canapeam , mi-a deblocat telefonul, si-a cautat jocul si i-a dat drumul .....  [batcap] . Mai zi ceva daca poti !

 

Ile : sper din tot sufletul ca esti bine  [pup] .

 

Fleur : cum ati trecut noaptea asta, ceva mai bine ?

 

Se preconizeaza vreme mai frumoasa astazi. Imi astept bona, vrea sa fac o plimbare .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...