Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

Mama, ce discutii despre vacante...mi-ati facut o pofta de mare, de soare, de balaceala!

Noi nu avem inca planuri de vacanta, mereu suntem pe ultimul moment.

 

Ali, din ce a povestit Carmen si daca aveti bugetul mai limitat, eu as alege un apartament direct pe plaja. Sigur ca n-ai sa ai nici un chef sa gatesti, dar mai iesiti la o terasa, iar pt mic dejun va descurcati, mai un ceai ceva pregatit rapid. Zic si eu, poate voi aveti alte preferinte.

 

Carmen, ce baiat mare ai acolo! Pregatim acusi party-urile de 2 ani, nu? Fain ca mergeti in curand in vacanta.

De racit nu stiu cum a reusit, dar mai tare m-a mirat cum NU a racit din ianuarie pana in mai. Un virus luat de la gradi probabil. Acum s-a mai linistit si el, a dormit bine. A ramas insa cu o lipsa de apetit care ma cam necajeste. Acum ii fac pilaf de orez alb si negru, e preferatul lui, sa vad daca-l mananca diseara.

Imunostimulentul la noi si-a facut efectul, cu limitele de rigoare bineinteles, dar cred ca in lipsa lui ar fi racit mai des.

 

Zilele astea s-a facut frumos si la noi, am mai iesit cu bicicletele.

N-am descarcat inca pozele promise cu remorcuta, sper sa am timp curand.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mersi din suflet ptr detalii carmen.

oceania club e foarte frumos dar noi preferam sa fie pana intr o mie.

 

fleur daca e curat nu m ar deranja sa fie nici apartament.cu mancarea nu m as stresa sa fac...

 

am avut o dupamasa de cosmar...s a trezit marait nevoie mare...nimic nu I a convenit...m a innebunit cat a plans din orice...intr un final am iesit cu el afara si s a linistit...pe cand ma bucuram de liniste a picat drept in cap de si a julit toata fruntea...si da I iar cu plansete vreo 2 ore...:((((.... I am dat nurofen si s a mai calmat ....nici acum nu doarme...sper macar sa nu mai imi faca febra la noapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Of , micutul Denis ce tare si-a julit fruntea, pana si Natalia a ramas impresionata : "mami bebe buba".

 

Noi nu vom merge la mare anul asta, cel putin asa cred. Eu trebuie sa imi feresc cicatricea de soare, sa stau mai mult imbracata si pe la umbra .... nu prea mai e mare asta . Poate, poate prin septembrie cand nu mai e asa de cald ..... dar mai vedem.

 

Mi-a sters manza mesajul, l-am scris din nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Aoleu Ali ce julitura ati tras... Bine ca nu a mai facut febra. Re vacanta, in cazul asta ti-as recomanda Alexandros Palace. Preturile sunt foarte bune, hotelul este de 5*, este curat, poti opta pentru un apartament daca vrei, dar si camerele standard au o canapea in camera pe care se poate dormi. Patul este foarte mare si confortabil. Noi am stat si in apartament si in camera dubla. Mi-a placut mai mult camera dubla pentru ca la agentia din romania se puneau la dispozitie cele din aripa noua. Am luat cu vedere spre piscina, este superb.Am optat pentru demipensiune. Mancarea foaaaaarte buna si diversificata, deserturi, prajituri, inghetata, tot ce vrei. Bauturile nu sunt incluse. Complexul este mare, are teren de tenis, basket, locuri de joaca, gradina, verdeata, pomi... si are plaja proprie. Au facut un tunel pe sub strada principala pt a ajunge pe plaja. :)

 

Fleur , da, nu-mi vine sa cred ca am ajuns la 2 ani aproape si ca ma gandesc la vacantaaa. Deja pot sa spun ca e luna viitoare..yeey. Voi cum mai sunteti cu raceala? Eu nu ma mai panichez cand nu mananca, ca stiu ca dupa ce isi revine rupe frigiderul. Acu e in faza in care seara mananca orice mancare..pana acu manca precum o silfida, 2 biscuiti si 3 pufuleti...acu intindem mese :))) plus 350 ml de lapte la nani.

 

Rocsy du fetele la mare, pune o esarfa si protejezi problema...sau mergi sf de aug incep de sept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

zic si eu din pauza.

 

A terminat baiatul cu raceala, am inceput eu. Mai nasol e ca am frisoane, la 18 grade cica.

 

Ieri am fost la dr. la controlul anual, mi-a facut pap test si examen al sanilor si mi-a dat rezultatul la analizele de sange. Toate bune si frumoase pana acum. Trebuie sa fiu sanatoasa sa am grija de pui.

 

In rest, Eric e tot la greva foamei, aseara nu a mancat nici macar un bob de orez din pilaf, a mozolit niste rondele de castravete si rosii, azi dimineata jumate de iaurt de baut. In schimb tipa sa-i deschid frigiderul si ar sta cu orele cu nasul pe acolo. Scoate chestii de papa dar nu le mananca. N-as fi ingrijorata daca nu ar fi slabit vizibil, i s-au topit falcutele si are niste cearcane de zici ca are job de noapte (doarme bine insa)

Prin casa si pe afara fuge continuu, sare pe pat, nu sta o secunda. Are o multime de cuvinte noi, majoritatea in franceza dar repeta si dupa noi, in romana, orice. De ex. acum cuvantul preferat e a-dai (chandail=bluza, tricou). Dimineata tipa o-o (eau=apa) si daca vede ca nu pricep repeta si apa-apa. A inceput sa faca si propozitii nu mai lungi de 2 cuvinte: a-di bei (Eric vrea sa bea) etc.

 

Va pup, trebuie sa ma opresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! 

 

Profit de faptul ca sotul hraneste fetele si scriu si eu in pace mesajul.

Ma dispera stirile , nici nu ma pot uita . Peste tot nu vezi stiri decat despre idiotii aia de rusi pe care ii gadala ceva in fund. Nu vezi decat apocalipse, razboaie mondiale, arme nucleara .... pe cuvant, as fugi pe luna daca as stii ca pot. 

 

Mult am stat in liniste, revin fetele !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...