Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

Salut ! 

 

Noi ne-am ocupat ieri toata dupa-masa facand flori din hartie prin tehnica origami, ma rog, mai mult le faceam eu ca la capitolul indoit nu se incadreaza inca fetele. Dar eu faceam floarea, ele le pictau si uite asa am facut un buchet pentru bona de ziua ei  [:)] . Acum le-am facut broscute, le-am promis ca o sa mai facem si alte animale. 

 

Ile : bine ca nu manca lipstikul , ca a pus Nati pe un balsam de la Nivea, in gandul meu : il las 2 minute, era pe terminate oricum si cand ma uit ea il manca [bang] !

 

Carmen : daca ma duc cu Sofia la sala ma alearga dintr-o parte in alta si as fi cu ochii dupa ea non-stop ca sa nu faca o traznaie. Totusi, am auzit ca ar fi o sala care ofera si babysitting cu copiii .... ar fi interesant de urmarit ce anume inseamna asta. Ce ghinion cu caldura, asta ma enerva pe mine cand stateam la bloc, saptamanile in care induram frig pentru ca nu dadeam la timp sau opreau caldura .... brrr !

 

Lorena : cine te-a suparat dragutzo ? Mai am si eu xile dintr-astea dar incerc sa imi revin , dupa 3 maxim 4 zile las toate problemele deoparte, ca o viata avem si nu am chef sa fiu suparata mai mult decat trebuie.

 

Fleur : cat timp tine iarna la voi ?

 

Noi am mancat astazi ciorba de varza si fasole frecata  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . Am tras o combinatie bestiala !!! [bang]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Fleur : cat timp tine iarna la voi ?

 

5-6 luni.... Anu asta avem 5 luni pana acum...

 

Rocsy, ce activitate frumoasa. Un site ceva de unde iei modelele de origami? Noi facem doar broscute si avioane.

 

Am uitat sa le pup pe Roxy si pe Chitz si pe Lorena si Onuta (multumim pentru cioco de casa, nu refuzam, desi am luat-o si eu la vale rau de tot cu kg)!

 

Si sa va zic de un site cu idei bune de meniuri pt. pici, viatalagradi.ro (merci Norma de la bobocei, sper ca nu am incurcat numele).

Am inceput si eu sa scriu pe un carnet lipit pe frigider meniul propus pt Eric, in fctie si de ce a mancat la gradinita in ziua respectiva (sa nu repet).

Azi mai avem eternul piure, pilaf cu orez alb si negru, snitel de pui, plus supa de pui. Am descoperit taieteii chinezesti, foarte gustosi (ca aia de la supele lor ieftine la plic, insa doar taieteiii..nu si praful de supa).

Vreau sa fac ceva dulce in w-e, ma gandesc la o budinca de branza dulce cu stafide.

E. nu mananca deloc ou in ultimul timp, in ce sa-i introduc/ascund? (budinca e o idee, altceva?)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello. Ma mai primiti sau ma dati disparuta?

Sa stiti ca am lipsit oarecum motivat, dar v-am citit. Va "verific" de pe tel in cate o pauza de tigara, dar nu pot scrie bine si atunci renunt. Astazi am zis ca nu ma culc pana nu va scriu.

Aurora a avut vreo 2 saptamani diaree. A fost foarte ciudat, dr. a presupus o enterocolita virala. Din fericire nu a facut febra si nu a avut alte simptome. Din nefericire ea nu mananca cu placere nimic din ce era permis la regimul antidiareic cu exceptia bananei. S-a invatat macar cu ceaiul de menta, dar au fost un chin zilele astea. Ii era si foame si cerea papa...cand vedea ce era se punea pe plans. Am incercat o gramada de combinatii intre alimentele permise....dar mai nimic nu a functionat.

Am ajuns si la endocrinolog care ne-a dat sa facem analize de sange (va anunt cand stiu cum sunt). Cu ocazia asta am facut si un set de analize de rutina ca nu ii facusem niciodata. E ok totul, doar ca are o usoare anemie. Nu mi-a venit sa cred cat de cuminte a stat sa ii ia sange. S-a marait putin chiar cand a intepat-o, dar nu pot spune ca a plans. Am nimerit si o asistenta super. Bineinteles ca analizele le-am platit si uite asta am dat o caruta de bani. 

De maine intram si noi pe alimentatie normala ca e ok de 2 zile, dar parca mi-e groaza sa nu o apuce iarasi. Am devenit terorizata de ce gasesc in pampers.

Am citit de toate piersicutele cat sunt de scumpe si cate progrese au facut. Noi nu avem progrese de raportat decat la capitolul vorbit. Spune o gramada de cuvinte (multe in felul ei) si ne intelegem binisor. E ca o moara stricata cateodata, de nu ne auzim nici gandurile. Daca vb cineva langa ea si nu o baga in seama se enerveaza maxim. In rest...stagnam. Olita am scos-o din peisaj cu episodul asta diareic. In continuare nu o pot invata sa bea lichide din alt recipient decat biberon. Am incercat o gramada de cani si canute si o gramada de strategii. Momentan am intrerupt orice efort ca nu mai am nervi. Sa bea din ce vrea ea si gata. 

E obsedata de iesitul pe afara si nu ar sta in casa nici un minut. A descoperit si nisipul care o fascineaza maxim.

Cam atat despre noi...

De raspuns nu prea stiu ce sa mai raspund ca am citit tot cum am apucat. Am retinut ca ziceati ca trece timpul repede si sunt de acord. Parca zboara zilele si noi avem mereu aceleasi probleme: fata vrea afara si eu trebuie sa fac mancare si curatenia. Cam la asta se rezuma zilele noastre.

Fleur, incearca sa ascunzi galbenus de ou in piure. Il simte? 

Va pup si sper sa intru mai des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor.Am intrat si eu rapid. Nectarie a fost apatic si marait astfel incat am fugit la spital. Ne-ar iesi caninii si de aici toata maraiala.Eu cu Nebunia de la birou.Acum avem o alta problema. Tudor s-a trezit cu tatal lui la scoala. Bietul copil nici nu a stiut cum sa reactioneze.Mi se pare absurd ca dupa atatia ani sa apari si sa bulversezi un copil care e la o varsta periculoasa. Sper sa reusesc sa gestionez cum trebuie situatia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !

 

Sa aveti o duminica frumoasa !!!

Muraturica , tare simpatica este Aurora !

 

Ada , nasol cu aparitia tatalui , sper sa rezolvi cat mai usor . Colega mea de serviciu s-a despartit de tatal copilului cand avea pustiu 3 ani si a aparut ca o floricica tatal cand avea pustiul 17 ani . L-a ravasit total , nu-l vedea decat pe taica-su , ii daduse si bani si copiii sunt tare usor de cumparat . Pana intr-o zi cand i-a facut o promisiune si nu s-a tinut de ea si de acolo i s-a luat copilului , nu a vrut sa-l mai vada . Dar a trecut prin niste emotii nasoale mama . 

 

Noi ne pregatim sa iesim in parc , ne intalnim cu Mattia  [:)]

 

Va pup !!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olaaaa olaaaa...

Multumesc ptr situri...super idei...

 

Azi mi a zis denisucu ca ma iubeste...statea langa mine si zicea mama besc ...mama besc...eu nu mi am dat seama ce vrea sa zica...credeam ca zice bleacs (cum mai zice altadata cand nu ii place ceva)...si pana la urma si a dat seama tatasu...si a zis o iubesti pe mama??? Daaaa mama besc...si m a strans in brate...a fost ceva minunat...va doresc si voua multe momente de acest fel...

 

 

Ce minuni mai face...??? Il imita pe rafi la orice vorba si orice gest ...daca nu fac ce vrea el imi spune mama minte....adica sa fiu cuminte sa il ascult...:))))...este foarte pripit ...la el nu exista mers normal numai fugit...de aceea avem si buba la Cap si buza umflata...se loveste intruna:((...

nu mai stiu ce si cui sa scriu...mi se inchid ochii...

oricum va pup pe toate si ma bucur cand vad ca scrieti!!! NoApte buna...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...