Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 6 )


Recommended Posts

Si eu ma bucur cand scrieti,:)

 

Ce iubaret Denisuci :)

 

A mea se inchide in debara unde am automat la intrerupator si cand deschizi usa se aprinde, o inchizi, se stinge si se face besna. Se pare ca ii place, inchide usa si ma striga mamiii sa o caut :))

 

Acum ma striga mami din minut in minut fara exagerare, eu trebuie sa ma uit si sa descriu ce face , altfel nu imi da pace

 

Asta seara mi-a tot povestit tot ce a facut azi in parc, ea in putine cuvinte, eu in multe si tooot asa

 

Pup

 

[mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 374
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut gagici,

 

Ali, ce moment unic! Ma bucur pentru voi si astept si eu o astfel de declaratie... sa vedem in ce limba acuma, romana sau franceza. Spre rusinea noastra a parintilor, stie mai multe cuvinte in fr., invatate la gradinita.

La "mers" Denis e frate si cu E., cum ii dau drumul la manutza, o ia la fuga. Mie inca imi e frica sa il las sa fuga, e ceva instinctiv, numai daca e in spatii unde nu are cum sa cada prea rau il las.

 

Muraturica draga, cum sa te uitam. imi pare rau ca ai avut probleme cu Aurora. Oricum e o fetita tare curajoasa si calma (asa o vad eu). La noi sa stea cuminte la luat sange e o utopie.

 

Ile, voi fetele aveti o complicitate aparte asa ca... n-am ce sa-ti fac, trebuie sa te conversezi cu bambina non stop.

 

Gabi, nu mai retin decat ca ti-ai actualizat semnatura si spun Doamne ajuta!

 

Ada, delicata situatia cu tatal baiatului. El are dreptul legal sa apara asa pe neprevazute? Aici e totul f reglementat in ce priveste "drepturile de vizita" ale parintelui care nu are custodia. Sper ca Tudor sa nu fie afectat negativ.

 

Sa va zic si de noi, azi am avut zi de mers la spectacol. Cu personajele lui Mickey si ai lui. Nebunie, sala plina de pici. Am fost mai mult curiosi cum reactioneaza Eric. Ei bine ne-a iesit curiozitatea pe nas ca sa zic asa, ca ne-a fugarit dl. E. in sus si in jos de ne-au trecut toate apele. Am stat la balcon si erau numai scari intre randuri. Am concluzionat ca e prea mic pt asa ceva, sa stea nemiscat intr-un loc mai mult de 5 minute. Nu a tipat, plans sau altceva, doar s-a incapatanat sa urce si sa coboare scarile, din 2 in 2 trepte se oprea, se uita pe scena, dansa si aplauda. Apoi o lua de la capat. Am ajuns acasa lesinati, E. a mancat ca un lupusor si a adormit inainte de 8.

 

Va pup, ma duc la culcare devreme ca maine lucrez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Poftiti la [cafea] !

 

S-a trezit asa de greu Sofilica .... eu pot sa zic ca m-am trezit usor, avand in vedere ca Natalia oricum imi dadea trezirea la 6 ( ora de iarna ) . Nu o mai doare urechea, maine mergem la control. 

Natalica are si ea momente cu "besc", e super lipicioasa si pupacioasa, dar in general repeta dupa mine cand ii spun te iubesc , imi spune si ea. Ultimul cuvant preferat este "pisi" , stie sora-sa o poezie cu o pisica iar Natalia o spune si ea, o turuie pe limba ei si mai scoate cate un cuvant corect si tot asa. 

Tot weekwndul ne-am distrat cu origamii, cred ca am incercat 3 variante de girafe ( mama lor de girafe ) dar nu mi-au iesit si pace, cu exceptia ultimei ca gasisem o varianta mai usoara dar mai "handicapata" . Ce sa faci, am vrut si eu sa trec de la incepatori direct la avansati  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muraturica : ciudata rau viroza asta, te cred ca iyi venea sa te urci pe pereti, pe mine ma streseaza un epidod diareic de 2-3 zile, nici nu vreau sa ma gandesc la un episod mai lung.

 

gabi : cum a fost intalnirea cu Mattia ?

 

Fleur : Natalia la locul de joaca sau alte evenimente de genul asta e tare cuminte, nu se dezlipeste de langa mine si studiaza non-stop activitatile celorlalti copii, parca i-ar fi frica de multime, pe cuvant ca ma si enerveaza. Mai bine m-ar alerga ca oricum sunt obisnuita de la Sofia, cea mare nu statea locului 2 secunde si va dati seama ca acum mi se pare tare ciudat sa am un copil care prefera sa stea la distanta si sa se uite cum se joaca alti copii [bang].

 

Ali : denis e un scump , un mic strengarel. 

 

adarev : urat din partea fostului, asta iti mai lipsea ... pe idiotii astia de tati ii apuca iubirea asa dintr-o data ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E frumos afara si nimeni nu mai scrie?

Rocsy singura parte buna a fost ca dupa doua sapt de regum antidiareic acum mananca fata tot ce prinde. Inainte dacea mofturi la orice si acum baga in ea de toate. Nu ma mai pot minuna cand o vad.

In rest eu imi bat capul cu dr. Si asistente tampite....va pivestesc cand intru de pe laptop.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, pana si la noi se pare ca vine ceva ce seamana a primavara...nu indraznesc sa zic mai mult.

 

Rocsy, eu in locul tau m-as bucura ca am si una bucata copil mai linistit. Cred ca varsta ma face sa gandesc asa... Ma dor toate cand trebuie sa alerg dupa el si sa ma aplec. La spectacol am stat mai mult pe vine, pe trepte intre randurile de scaune, ca daca-l lasam se rotogolea ca mingea la vale pe scari... Pe de alta parte ma mentine in forma....deci sa luam partea buna.

 

Muraturica, asteptam sa ne povestesti.

 

Am uitat sa va spun, tot de la spectacol, ca am facut prostia sa-i dam vata de zahar si a devenit si mai super-hiper-activ [batcap] . Acum mananc eu restul, sa vad care-s efectele...

 

Va pup, sa dormiti bine, eu ma duc sa iau spiridusul de la gradi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seară bună , dragelor !!

Fleur , multumesc de sustinere !

M-am intalnit cu Vera , Mattia este un scump si un cuminte . Foarte prietenos si foarte zambaret . Are o privire atat de dulce , incat eu sint fanul lui nr 1 :))) Am stat 2 h si ne-am plimbat , au fost destul de cumintei copiii , asa ca duminică vrem sa repetam experiența . Eu sunt prinsă cu analize , investigatii adica in reparatie capitală :)))) a intrat si stresul in mine , nu stiu pe unde am mintea dusă . Sper sa treacă cat mai repede timpul să vedem ce-o să fie , că m-a secatuit de toate cele procedura . Va pup cu drag !!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele,

 

Ile multumim de cafea. Ha ha ha ce simpatica e bambinuta. E o treaba si cu vorbitul asta. E in loc de "de ce?" :))). Si lui P ii place sa se ascunda in dressingul de pe hol si sa-l caut. Doar ca el nu ma striga :).

 

Ali ce moment frumos... ce simpatic tre sa fi fost denisucul. Cred ca te-ai topit toata.

 

Rocsy si eu m-as bucura sa stea cuminte si sa se uite la copii sau macar sa stea in trici pana ajungem la destinatie. Noi dc mergem spre un loc si vede ceva pe drum...e in stare sa se arunce de pe trici sa se duca unde vrea el.

 

Fleur, eu tot sunt de parere ca a fost ceva cu ziua aia in care s-au nascut teroristii nostri. Il regasesc atat de mult pe P in ceea ce povestesti de E... [batcap]  Am senzatia ca bea energizant in loc de apa. Cand ma mai uit pe camera acasa il vad in permanenta alergand.

 

Gabi, iti tinem pumnii, Doamne ajuta sa iasa asa cum va doriti.

 

O mai asteptam si pe Vera pe la noi sa ne mai povesteasca despre Mattia.

 

Voi cum sunteti cu noua ora? Eu sunt KO. P se culca dupa vechea ora, eu ma trezesc dupa noua ora. Tre sa incerc sa-l decalez si pe el.

 

Mai exista vreo piersicuta care refuza sa mai doarma ziua? Al meu deja are 2 sapt de cand si-a scos somnul de zi.

 

Noi am fost la munte in we. Mare greseala. Samb s-a trezit la 5 dim si nu a vrut sa mai doarma, in cond in care seara adormise la 23.30. evident ca a trezit toata vila... Mai era cu noi un cuplu cu un bb de 1.2 ani, pe care l-a trezit  si a fost marait. Peste zi a adrmit in masina o ora, cand am iesit la plimbare. Seara era atat de obosit si nu vroia sa culce, incat a trebuit sa il urcam in masina si sa plecam la plimbare ca sa adoarma. Haos a fost, am venit atat de obosita ca am zis ca nu-mi mai trebuie we la munte...stau pe ganduri dc sa-l luam in grecia... In plus, el nu e obisnuit sa doarma cu noi si spre dimineata dc ne aude ca ne miscam, se trezeste. [batcap] Cred ca dc face asa si in vacanta il culc pe balcon [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...