Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Analize hormonale


Recommended Posts

Am fost la un medic endocrinolog intrucat banuiesc ca am ceva dereglari hormonale.

Mi-a dat sa fac un set de analize in ziua a 3-a a ciclului.

Insa am o nelamurire: ieri a fost teoretic prima zi a ciclului, maine ar fi a 3-a.

Spun teoretic pentru ca am avut doar 2 mici urme de pete rozalii. 

Intrebarea mea e: ar trebui sa iau in considerare ziua de ieri ca fiind prima zi a ciclului si sa merg maine la analize sau sa mai astept o zi? Daca mai astept, mi-e teama sa nu iasa rezultatele gresit. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Merci pt raspuns. Am intrebat un medic ginecolog azi dimineata, inainte sa fac analizele, si a zis sa le fac maine. M-a intrebat cam la cate zile imi vine ciclu si cand i-am zis ca la 30-32 zile, a zis ca trebuie sa le fac maine.

Sper sa aiba dreptate acest medic. Am mers pe mana lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ultimul timp si eu am mai avut pauze intre prima zi cu mici pete rozalii si prima zi cu rosu.

Cert e ca medicul ginecolog pe care l-am intrebat azi a spus ca, conteaza si la cate zile vine cm. Daca-mi venea la 28 de zile era altceva.

 

Androix ai intrebat un medic ginecolog daca e normal sa ai pauza aceea? Eu pana la a 2-a nastere nu aveam pauza. Acum am uneori si 2 zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot dupa nasteri am inceput sa am asa. Nu aveam pana atunci chestia asta. Acum si mie mi se mai intampla uneori chiar si doua zile de pauza, dar cel mai adesea doar una. Nu am intrebat pe nimeni ca nu am mai ajuns la gineco de mult timp. Dar mi-as fi facut si eu niste dozari hormonale si tot asa ma gandeam cand ar trebui sa incep numaratoarea ca sa iasa analizele cum trebuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...