Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cine are dreptate mama sau sotul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

1. Lipsa de respect e prezenta din abundentza. Sotul fata de mama. Mama fata de tine si de casnicia ta, etc. etc. 2. O discutie "in familie". calma, deschisa, unde puneti toate cartile pe masa. 3. Sotul tau nu are drepturi mai mari decat mama ta in casa, din moment ce totul se plateste EGAL. 4. Mama ta trebuie sa inceteze cu parangheliile de liceeni. La virsta ei ar trebui sa se gandeasca la multe altele, in afara de gratare si bauturica. 5. Pune piciorul in prag, si "regleaza-i" pe amandoi.Pune-i la punct. DAR FATZA IN FATZA. Spune-le ca toata birfa( ca asta este!!) toate reproshurile (cand acuzatul nu este de fatza) trebuiesc sa inceteze. 6. Chestia cu "maica-ta e o nesimtzita" este sub orice critica. Eu una ii faceam tigaia GULER. Daca n-are respect pt mama ta, n-are nici pt tine.Si daca nu-i convine situatia in care va aflati, atunci sa inchida gura, si sa treaca la FAPTE. Sa puna funduletzul la munca, sa stranga bani, si sa-ti ofere un domiciliu al vostru,personal si accelerat. Doar ca lalaie ca o baba in piatza, si iti face tie capul mare nu ajuta pe NIMENI cu NIMIC. 7.Nici mama ta nu este mai putin vinovata. Unde o fi "puterea" aia de care vorbesti? hmm..O femeie care accepta sa fie amanta, si care isi construieste "fericirea"(daca si asta mai e fericire, atunci eu sint amanta lui Bush[hot]) pe minciuni si pe nefericirea altei femei....numai puternica nu mai e. Spuneai ca l-a parasit pe tatal tau din cauza amantelor, din cauza faptului ca era afemeiat. Ea pe ce post a ajuns???Hmmm... iti da exemple SUPERBE in ale relatiilor normale si "sanatoase". 8. Esti intre ciocan si nicovala numai si numai daca te complaci. Spune-i sotului sa taca si sa treaca la "treaba", iar mamei spune-i TU sa inceteze cu petrecerile in noapte. Daca nici asta nu da randament, SIGUR as face orice sa imi schimb domiciliul.Ai un copil care in curand vine pe lume. EL/EA va fi pe primul loc.(Va avea nevoie de liniste, intelegere si dragoste. Nu petreceri, certuri si gainarii de 2 lei!) Si dupa cate vad eu, deja ai 2 copii in casa[biz]. 2 copii "mari", needucati, si plini de lipsa de respect. E cazul sa-i educi TU. Cat despre mutatul cu "soacra"...sari din lac in putz. Asa cum dai bani in casa acum, puteti cauta un apartament mai mic, unde sa locuiti doar voi 3, fara mame, soacre, amanti, meseni bauti, si manele la 3 noaptea. It's not brain surgery, for crying out loud!!!. Nu e chiar atit de dificil sa rezolvi situatia, si nici chiar atit de greu de inteles ce aveti de facut. Nu mai despica firul in 44, pune-te pe fapte. olguta12 "Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours." [copil][url="http://www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5"] GALUSHCA IN ACTIUNE[/url] [url="http://lilypie.com][img]http://b2.lilypie.com/tV0Km5/.png[/img"]Galushca[bis][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84271"] POVESTEA DREI PISHCOT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor intre timp s-a mai schimbat ceva dar nu in bine,ca ar fi fost prea frumos. mai saptamana trecuta am avut o discutie si cu iubitul,o discutie cam aprinsa in care a avut tupeul,pt ca eu il consider tupeu,sa-mi spuna ca daca nu imi convina sa o impiedic eu pe mama sa mai fie cu el.Pt ca fie ca vreau sa accept sau nu ei sunt amanti,deci exact acest cuv la folosit,si nu am voie sa-i impun mamei ca el sa nu mai vina in casa. Dupa o discutie destul de lunga si cu jigniri destul de multe nu s-a ajuns practic nicaieri. Luni seara mi-a fost rau si m-am dus la spital crezand ca mi-a venit sorocul,dar nu a fost sa fie,si ei bine nici bine nu am ramas eu acolo ca la mine acasa musafirul a venit si a ramas acolo peste noapte.Probabil intentiona sa plece dim devreme inainte sa se intoarca sotul meu de la servici numaica s-a nimerit ca el sa ajunga mai devreme si s-au cam stricat planurile si mama bine inteles ca a devenit agitata. Sotul meu si-a dat seama de musafirul din casa destul de tarziu dar s-a simtit super aiurea stiind ca in dormitorul mamei se afla individul pt ca pana acum nu asistase la o astfel de scena. Eu intr-un fel i inteleg jena pt ca si eu m-em simtit la fel cand iesea din dormitorul ei pe vremea cand eram doar eu cu ea,dar el fiind ginere imi inchipui ca s-a simtit si mai aiurea. El mi-a dat tel mie si mi-a spus ce se intampla acasa iar cand i-am spus mamei ea nu mi-a recunoscut mie si uite asa am luat-o de la capat cu discutiile cand credeam ca in sfarsit s-au terminat. Ce ma deranjeaza pe mine cel mai tare este ca tipul si-a luat deja o autoritate prea mare,asta bine inteles pt ca i-a permis mama.Deranjandu-ma pe mine il deranjeaza si pe sotul meu,pe el poate chiar mai rau.Asa ca atunci cand speram ca o vom lua pe drumul cel bun de fapt am luat-o de la capat cu certurile. Si in legatura cu mutatul,sotului meu nu-i convine sa se mute pt ca in casa asta el a bagat bani foarte multi sa o aranjeze si nu vrea sa se mute doar pt ca nu avem parte de liniste.Am ajuns la concluzia ca si lui i place situatia asta sii place sa se lage tot timplul de ceva. Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amalia, stiu ca este greu pt tine sa accepti ca mama ta are o viata sexuala sub acelasi acoperis cu tine. Prietenul ei ti-a spus clar care este situatia si nu mi se pare nici un tupeu. Asta este realitatea: mama ta si el sunt amanti, fie ca vrei tu sau nu (de altfel nici nu au nevoie de binecuvantarea ta). Este alegerea mamei tale ce face cu viata ei. Ca alegerea e buna sau nu asta este o alta problema. Eu cred ca nu, dar nu poti ajuta pe cineva cu forta si mai ales cand e vorba de psihic. Nici tu si nici sotul tau nu-i puteti spune cand are voie si cand nu sa se culce cu cine vrea, atata timp cat sunt decenti (adica nu se pipaie in salon de fata cu toata lumea de ex!) Eu zic sa te concentrezi pe ceea ce poti avea pretentii si anume sa poti dormi noaptea, sa nu se fumeze in casa ... Nastere usoara Mama Zmeilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce va oripileaza pe voi, pe tine si mai ales pe sotul, gandul la relatiile sexuale care ar avea loc intre mama ta si iubitul ei... In cazul asta, ii acorzi si mamei tale dreptul de a se simti oripilata la gandul relatiilor sexuale intretinute de tine cu sotul? Si cum vine chestia asta, sa ne oripilam la gandul ca si parintii nostri intretin relatii sexuale? N-au voie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fie ca iti place sau nu mama ta este majora si alegerile pe care le face sunt constiente. Este o femeie activa care simte nevoia unui barbat. Mi se pare normal sa aiba activitate sexuala la varsta ei. Iar daca nu iti convine acest lucru de ce nu va mutati voi? WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[gravi]Fetelor l-am pus si pe sotul meu sa citesca ceea ce ati scris voi,am vrut sa vada ca nu numai eu gandesc asa mai sunt si alte persoane. Numai ca eu la inceput am omis sa specific motivul pt care sotul meu nu il accepta in casa pe iubitul mamei. Anul trecut am avut in vizita la noi un prieten din provincie.El a venit initial la noi numai sa ne vada si trebuia sa se duca la fratele lui dar pt ca nu l-a gasit pe fratele lui in acea seara a ramas la noi.Numai ca noi eram in zugraveli si toata casa era intoarsa pe dos.Neavand alta camera disponibila l-am pus sa doarma la mama in camera,la ea in camera fiind doua paturi.Mama cand a venit seara tarziu de la munca l-a gasit pe baiat dormind si s-a suparat f tare si a iesit afara la iubit plangand.Prietenul mamei era un pic "ametit"si a crezut ca este ceva intre baiat si mama,netinand totusi cont ca acel baiat este mai mic si decat mine.In excezul lui de gelozie a intrat in casa si a luat telefonul baiatului ca sa verifice daca nu cumva are ceva cu mama nu ma fiind in stare de ebrietate a uitat sa mai puna telefonul inapoi. Cand ne-am trezit bine inteles ca s-a cautat telefonul si nu a fost de gasit si singura persoana staina care fusese in casa era iubitul mamei deci am tras concluizia ca el era singurul care putea lua telefonul.Am tot evitata sa ajung la aceasta concluzie pt ca nu estegenul de om care sa faca asta si nu imi venea sa cred dar uite ca se intamplase chiar asa.BIne inteles ca ne-am enervat cu totii inclusiv mama,eu intrasem in stare de soc si ma simteam foarte aiurea fata de prietenul nostru,si mi s-a facut rau la care atat mama cat si sotul meu au cazut de comun acord ca aceea persoana nu mai are ce sa caute la noi in casa dupa ceea ce facuse in schimb mama nu s-a tinut de cuvat decat o perioada scurta de timp.Telefonul a fost inapoiat chiar in acea zi 2 ore mai tarziu,dar daca mai intarzia 5 minute noi ne duceam sa cumparam telefon.De atunci sotul meu nu il mai suporta si nu il mai vrea in casa pe iubitul mamei,de aici sunt toate discutiie si problemele in familia nostra.Si continua si in ziua de azi dar sunt mai amplificate acum,pt ca atat sotul meu cat si mama sunt foarte incapatanati si nu se pot intelege,nici unul nu lasa de la ei.[cusca] Nu am parte de liniste nici acum cand sunt pe ultima suta de metri si trebuie sa nasc,mie una imi vine "sa-mi iau campii" si sa plec unde vad cu ochii dar nu am cum din cauza copilului care nu este vinovat cu nimic ca doi oameni nu s-au maturizat destul[duel] Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astept raspuns de la voi pt ca vreau sa arat atat mamei cat si sotului care sunt si parerile altora in privinta acestei probleme pt ca eu sincer simt ca vorbesc singura si ca nu ma asculta nimeni[bang].Am obosit sa incerc sa conving doi oameni incapatanati ca gresesc si ca in acelasi timp fiecare are dreptate in felul lui.L mine in casa este ca pe ringul de box[box] iar pe mine nu vrea sa ma asculte nici unul din ei. Sincer va spun nu mai am putere sa lupt cu ei. Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietenul vostru din provincie nu cumva era prietenul sotului? Cine a facut invitatia asta? Nu-i asa ca el? Ma rog, si acum, nu-i asa ca-i mai mult decat obraznicie sa va aduceti un prieten din provincie si sa-l culcati in camera mamei tale fara acceptul ei? Voi l-ati invitat, voi trebuia sa-l cazati, in camera voastra adica. Si asta chiar de trebuia sa dormiti voi pe jos... Si dupa ce a provocat un asa scandal, tot sotul tau e cu gura mare? Cum isi permite? Este exact cum am banuit de la bun inceput; a incercat sa-si impuna vointa, s-a comportat ca stapan intr-o casa in care ar trebui sa se simta el ca musafir. Si ca sa intelegi cum sta problema, gandeste-te ca mama ta si-ar aduce "un prieten", un total necunoscut pentru voi, pe care tu l-ai gasi deja dormind in camera voastra, pe o canapea improvizata... Cum ati reactiona? Te-ai culca linistita in pat asteptandu-ti sotul? Si sotul ce-ar spune cand ar veni acasa? dar daca s-ar intampla sa vina acasa beat crita? Mie tot episodul asta imi miroase a inscenare; acum sunt convinsa ca el a vrut s-o goneasca pe mama ta din casa si nimic mai mult. Mutati-va singuri si vedeti-va de familia voastra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adica voua vi se pare normal sa culcati un barbat in camera mamei (care este singura) fara sa-i cereti parerea. Culmea culmilor amantul mamei are tupeul sa fie gelos pe un barbat care doame in camera cu amanta lui??? Mie nu-mi vine sa cred ca o tineti responsabila pe mama de situatia asta! Musafirul vostru nu-l impuneti altora si cand ceilalti nu reactioneaza cum vreti voi gata sa-i dam afara!!! Si cum zicea eliza, sotul tau ce ar zice daca ar gasi un barbat dormind in camera in care dormi tu? Lasati femeia in pace sa-si traisca viata cum vrea! Este adulta si este la ea in casa are dreptul sa nu vrea sa doarma un individ oarecare la ea in camera! Eu cred ca sotul tau ar vrea de fapt ca mama ta sa plece din casa unde stai acum si de aceea face scandal. Mama Zmeilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...