Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cine are dreptate mama sau sotul?


Recommended Posts

mai,eu nu cred decat partzial o poveste citita sau povestita, fiindca nu exista un adevar, ci pdv-uri; in skimb stiu o kestie- NU SE STA CU PARINTZI SAU SOCRII! restul sunt vorbe, iar exceptziile sunt exceptzii... "Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Amalia, daca mai aveam vreun dubiu, ultimele tale postari mi l-au spulberat. Tu si sotul tau va comportati cu mama ta de parca ar fi un copil pe care sa-l manevrati asa cum vreti voi. De fapt, asa cum vrea sotul tau. Tu, ma indoiesc ca vezi prea bine situatia. Cel putin incidentul relatat de tine... pai nu-mi vine sa cred...tu te simteai prost fata de prietenul pe care l-ai gazduit in camera mamei fara sa-i ceri voie ei in prealabil? nu te simteai prost fata de mama ta?? Iar scandalul cred ca a afectat-o mai mult pe mama ta, decat pe prietenul tau sau pe tine. La o adica, mama ta s-a trezit cu un barbat dormind la ea in camera. Daca nu poti sa accepti ca mama ta are o viata proprie, muta-te! Si chiar daca accepti, tot muta-te![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[gravi]pai tocmai asta este ca nu stam cu chirie in casa amantului mamei,si da recunosc vina a fost a mea ca nu am gandit cand am pus acel baiat sa doarma in camera la mama dsar si ea la fel de bine putea sa-mi spuna mie si problema se rezolva in aceea seara si nu mai treceam prin atatea.Si poate o sa-mi spuneti cum mai am pretentia sa-mi spuna mie,pai am pretentia pt ca eu intotdeauna a trebuit sa accept pe cineva in viata ei care sa-mi inlocuiasca tatal si cum poate sa-l inlocuiasca pe tata tot asa putea sa vb cu mine sa spuna ce o deranjeaza si nu sa fie impotriva iubitului doar in fata mea, care pana la urma tot el a furat din casa nu eu.Vina mea este la l-am asa pe acel baiat sa doarma in camera mamei dar el cu ce drept a furat telefonul acelui baiat?oare nu era mai usor sa vb cu mine in acea seara si toata problema se rezolva atunci?dar nu, a trebuit sa se duca la iubit sa se planga.In altele poate sa fie mama dar de ce nu este mama si cand am nevoie,este numai atunci cand vrea si cand nu este altcineva langa ea sa o dirijeze.Nu ma intelegeti gresit imi iubesc mama enorm de mult si este prima data cand vb despre ea asa,dar sunt lucruri care mie imi este rusine sa i le spun dar nici ea nu mi-a fost mama atunci cand am avut nevoie si acum tot la fel face cum facea si inainte,mai intai ea si dupa aceea restul.Ca de eu sunt realizata iar ea trebuie sa-si traiasca viata,dar eu cand o sa-mi traiesc viata?Oricum am reusit sa-mi conving sotul sa ne mutam,iar in fata sotului meu nu voi vb niciodata asa despre mama dar din pacate am inceput sa gandesc si asta este mai rau,pt ca nu am dreptul sa-mi judec mama Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bruma draga, Se vede treaba ca tu esti manipulata de barbatul asta al tau si montata de el zilnic impotriva mamei tale. Cu cati ani mai mare decat tine e? Ai grija cu el ca-i vulpe batrana... E greu de inteles ca povestea cu amicul culcat in camera mamei a fost doar un tertip pentru a o da afara din casa si nimic mai mult? Eu ma intreb cum de amicul, venit chipurile la fratele, a aterizat la voi si cum de a acceptat sa se culce intr-o incapere care stia ca apartine mamei tale fara sa ii ceara voie macar! Ce-si imagina? Dar voi? Ca mama ta se va bucura gasind un barbat la ea in camera, se va dezbraca si se va strecura langa el in pat? Sau sperati ca se va culca linistita pe a doua canapea, asteptand ca oaspetele vostru sa sara pe ea din clipa in clipa si voi, intre timp, sa-i chemati amantul sa vada ce depravata este? Ceea ce ati facut depaseste cu mult orice limita a bunului simt! Chiar nu intelegi? Ma gandesc cu groaza si nu stiu zau cum as reactiona daca fata mea mi-ar face asa ceva! Dar tu? Crezi ca o sa-i accepti copilului asa ceva vreodata? Si in fond, nu conteaza decat faptul ca voi ati gresit profund, si ca daca nu v-ati fi culcat amicul acolo ci cu voi in camera, nimic din cele intamplate nu ar fi avut loc. Deci voi sunteti cei ce au dezlantuit toate intamplarile ce au urmat si de care cu tupeu va plangeti acum! De acum esti fetita mare, majora, casatorita, vei avea in curind propriul tau copil, deci mutati-va la casa voastra si inceteaza de a mai avea pretentii de la mama ta. Ceea ce a fost in copilarie a fost, ne iubim parintii cu defectele lor pentru ca nu avem luxul de a-i alege, si uite asa, mergem mai departe incercand sa fim mai buni, mai intelegatori. Si nu-mi vine sa cred ca tu ii ceri mamei tale sa te aculte, asa cum si tu ai ascultat de ea! Ea nu-i minora, deci e perfect capabila sa ia decizii singura, iar voi nu trebuie sa faceti nimic decat sa-i respectati spatiul ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok eliza din pacate gresesti, eu nu sunt manipulata de sotiorul meu pt ca nu reuseste mai nimeni sa faca asta cu mine.Daca nu am stiut sa ma fac inteleasa o sa incerc acum.Acel prieten este al meu nu al sotului meu,suntem prieteni cu mult inainte sa ma casatoresc eu si nu era prima data cand ramanea la noi acasa.Eu sunt de vina ca l-am pus sa dorma cu mama in camera,si l-as fi pus sa doarma cu noi dar daca nu ai fost atenta am subliniat faptul ca eram in zugraveala si nu era loc nici la mine in camera sa doarma.Eu ar fi trebuit sa-l las sa doarma cu sotul meu si eu sa dorm in camera mamei,deci repet nu sotul meu este de vina cu acel prieten ci eu.Si te mai intreb ceva,imi tot subliniezi vina mea dar tu cum ai reactiona daca ti s-ai fura din casa?aici intra sotul meu in peisaj,l-a deranjat faptul ca s-a furat din casa.Mai bine ma certa pe mine atunci ca am gresit decat sa fure el din casa.Si doar pt ca este iubitul mamei are dreptu de a comanda in casa in care stam noi?Tu ai permite unui strain sa se amestece atat in casa ta cand el nu contribuie cu nimic? Ne este usor sa sarim in sus si sa certam pe altii pt greselile lor dar oare noi procedam bine intotdeauna?Eu stiu ca am gresit,dupa ce se trecuse totul cu vederea ca sa-i fie bine mamei tot el nu si-a vazut de treaba lui.I s-a cerut un singur lucru sa ne lase in pace pe noi,pe mine in special dar el nu a facut asta si acum eu trebuie sa plec din casa cu copil nou nascut,fara ajutor din partea nimanui pt ca cineva trebuie sa fie mai barbat decat toti si nu este sotul meu acela ci iubitul mamei.Sotului meu nu-i permit sa-i vb urat mamei cu atat mai mult sa incerce sa faca ceva ca ea sa plece pt ca il voi face sa plece el inaintea ei.Este vina tuturor dar in special a acelui om ca nu a stiut sa-si vada locul.Cea care trebuia sa reactioneze urat era mama nu el,si nu sa fure din casa sa vada daca este inselat de mama. Din cauza asta este el condamnat si mama pe langa el ca-i accepta tot unui om care nu face nimic pt ea si pe mine ma da deoparte pt el desi stie ca nu am unde sa ma duc mai ales acum cu copil nou nascut. Si chestiile care le-ai scris in mesaj crede-ma ca sunt cu mult depasite.Tu cum te-ai simti ca mama ta te da deoparte intotdeauna pt altcineva si vezi ca ceea ce esti si vrei tu conteaza prea putin?de ce nu privesti si din parte astalalta a copilului dat deoparte intotdeauna ca sa fie bine altuia.Din cuza asta ma simt eu foarte rau si imi permit sa-i cer mamai ceva,macar acum sa-mi dea.Pe mine crezi ca ma poti intelege?sau si tu ai face acelasi lucru copilului tau?Atunci pt ce l-ai mai facut,ca sa-l dai deoparte? Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se vede treaba ca iarasi e un dialog al surzilor...noi una vorbim, bruma basca intelege.... Mai, draguto, comportamentul iubitului mamei tale este beside the point, adica e in afara discutiei, in situatia asta. Faptul ca TU ai dus un barbat strain sa doarma in camera personala a mamei tale, fara sa o intrebi, mi se pare infiorator. Sincer, acu' ce naiba asteptai? Sa doarma langa el???? Mama ta e o femeie matura care a vazut ca fiica-sa a adus la ea in camera un strain si s-a dus la persoana care ii este in momentul asta mai aproape decat fiica-sa, recte iubitu'-cel-afumat. Ce s-a intamplat mai departe e alta poveste..dar problema initiala este asta, nu alta, iar tu esti cea care a creat-o. Sincer, mie mi se pare ca tu trebuie sa-i ceri scuze mamei tale!!! Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...