Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


Recommended Posts

Hello mămici si bobocei frumosi,

 

Andrei doarme, eu am făcut papanasi pt cina, am trimis felicitările virtuale de Pasti si acum stau si eu Putin liniștită in pat.

Noi azi am păpat pâine unsa cu o crema,făcută de mine la blender di avocado, unt, iaurt si frunze de pătrunjel. Afara in parc fructe, la 13 supa de pui cu găluște, când se trezește va papa tocănita de pui.Seara, papanasi cu afine. Eu nu ii trec prin pesmet si zahar.

 

Gabi - mult succes cu înțărcarea.

 

Va salutam pe toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello mămici si bobocei frumosi,

 

Andrei doarme, eu am făcut papanasi pt cina, am trimis felicitările virtuale de Pasti si acum stau si eu Putin liniștită in pat.

Noi azi am păpat pâine unsa cu o crema,făcută de mine la blender di avocado, unt, iaurt si frunze de pătrunjel. Afara in parc fructe, la 13 supa de pui cu găluște, când se trezește va papa tocănita de pui.Seara, papanasi cu afine. Eu nu ii trec prin pesmet si zahar.

 

Gabi - mult succes cu înțărcarea.

 

Va salutam pe toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti mamicute?

 

Papa bine Andrei, Norma, foarte bine chiar. Luca de ceva timp nu prea mai vrea sa manance, mai ales felul 2. Nimic nu ii intra in voie. Budinca nu a vrut sa o manance si pace. 

 

Ieri am intors ap cu fundu-n sus, ma dor toate cele de la cat am sters/frecat/aranjat. Astazi am fost la cumparaturi, maine cumpar ingredientele pt praji + mancarica. 

 

Noutati nu avem, sper doar sa nu ploua; bate vantul si e innorat de azi dimineata.

 

Gabi, cum mai sunteti? ce mai face Stef?

 

Pupicei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! 

Noi am inceput saptamana prostttttttt! Febra, scaune moi pana la apa, nervozitate maxima, plansete isterice, nimic in meniu decat lapte si apa. Am asociat toata povestea cu eruptia de canini, de 4 zile efectiv nu scoate degetelul din gura decat ca sa urle. I-am dau nurofen ori de cate ori febra ii sarea de 38.3. Noaptea dormea mai bine, ca-i dadeam sirop, peste zi era foarte ciufuta, saraca, plangea din orice (odata a plans ca eu m-am intors cu spatele si m-am asezat la birou). De aseara n-a mai facut febra, in schimb, azi a fost extrem de apatica, nu a mancat nimic, doar a baut apa si laptic, a fost foarte somnolenta, nici nu se putea tine pe picioruse, biata  [fri] Undeva acum pe seara si-a mai revenit, e mai vioaie, a rontait putin covrigel si Buni a convins-o sa pape 2 galuste din supa. Parca e alt copil. Sper c-au spart caninii si am scapat de ei, ca sunt efectiv epuizata de cat am pazit-o si am stat gramada pe ea.  [smulgpar]

De mancare nu m-am apucat, de curatenie nici atat... o sa fac usurel cat pot maine si sambata si aia e, nu vreau sa fac vreo boroboata de oboseala, trebuie sa am grija si de Miss Boboc.

Va pupam, spor la treburi!!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob - îmi pare rău ca se chinuie asa Irisucu si tu esti super obosita. Va doresc sa va reveniti repede, fara febra, sa papati din nou si pupici si minunii din burtica.

 

Kytana - da, mananca bine dar sa nu iti închipui ca sta la masă si doar papa. Nuuuuuuu....carti, trenulete, animale, cântat, uneori filmulețe cu el etc....daca ar fi după el ar manca doar pâine, caju, caju, semințe, supa. Dar in final maananca tot ce ii pun. Maine păpăm somon cu piure, supa de pui. Dimineata si seara nu m-am gândit, poate o papara.

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici,

 

Va doresc sa petreceti Sfintele Sarbatori de Pasti cu bucurie, liniste sufleteasca si ganduri bune alaturi de cei iubiti ai vostri! Sa primim Lumina sfanta si in sufletele noastre si sa ne ajute Dumnezeu sa o putem pastra mult, mult de-acum incolo! [paste]

 

Nu prea mai am timp zilele astea sa stau mai mult pe aici, sper ca sunteti bine cu totii/toatele! Noi suntem per ansambu ok, cu un pici un pic mai agitat decat de obicei; e un salt/puseu banuiesc eu...Revin sapt viitoare cu detalii.

 

Va imbratisez cu drag pe toate (Kytana, Norma, Corina, Gabi, Irisucu, Mirabela, Oli, Ramona, Oana, Carmen, Andreea, Stela si restul fetelor care scriu sau nu despre ele) [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, eu va doresc sa aveti liniste in suflet si in familie. Un pic mai multa dragoste si intelegere pentru cei din jurul nostru.

Sa ne dea Domnul intelepciunea si puterea, necesare sa trecem peste toate relele.

Învierea Domnului să vă sporească sănătatea şi belşugul, să vă împlinească toate gândurile bune şi speranţele!

 

Paște Fericit şi Hristos a Înviat!

 

Noi suntem ok. Încă nu am vopsit ouăle si nici papa nu am făcut. Maine dimineata voi face praji si rulada iar oualele le vopsim toti 3 sâmbătă după somnul lui Andrei.

 

Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! [flo2]

Multumim pentru gandurile bune. Iris e mai bine, de 2 nopti doarme chiar linistit, desi se tot plimba prin pat, ma duc dupa ea si-o pazesc. Important este sa-i asigur un somn cat mai putin fragmentat, poate se da si ea pe brazda dupa 1 an si 8 luni, lol. Febra n-a mai facut, de mancat reincepe timid, evident doar favoritele ei si cate putin cantitativ, dar decat deloc, e bine si putin. Am dus-o la pedi dupa ce s-a umplut de urticarie, ni s-au dat Protectis si Zyrtec.

Pentru sarbatori, am facut 2 cozonaci (unul l-am dat alor mei) si pulpa de miel. Pana la urma am combinat retetele a doi chefi : Haddad si Silvena Rowe, a iesit gustos si fraged. Nu ne omoram cu mancatul, soacra a facut drob de pui si salata de boeuf (ma rog, e cu pui in loc de vita), la mare cinste sta salata verde, oricum. Pentru maine am in plan sa trantesc niste gogosi, ca oricum le face masina de paine, eu doar le prajesc si le devorez. [pk]

Va pupam, sarbatori frumoase sa aveti!

Kytanutz, La multi ani!!! [fiesta] [artif] [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Ce faceti voi? Toata lumea ok?

Eu lenevesc puţin dar imediat începem din nou vizitele. Am fost la părinți, la nişte prieteni, au fost nasii lui Andrei la noi. Azi mergem la fini, o parte din ei, ca unii sunt plecati din tara. Iar marti avem noi musafiri. Andrei a primit mici cadouri, a fost tot ocupat cu ele, dar a ciocnit si ou cu bunica. Am fost la biserica si isi face cruce destul de corect. Aaaa si e un scump, sa vederi ce a făcut. Ieri la 7 ne da trezirea cu un mamiiiiii, mă duc îl iau din părut, ii dau suzeta si îl iau in dormitor, îl tin in brate in speranța ca mai atipeste. Sotul meu dormea lângă noi. Sta doua secunde Andrei cu ochii inchisi, ii deschide, isi scoate suzeta din gura, se ridică in fund ai zice TATIIII FEA (tati fa cafea). Ne-am distrat bine si gata cu somnul. Si ce e simpatic e ca nu a cerut laptele lui si cafeaua pt noi.

 

Sorry pt întrebare, ceva mi-a scăpat. E ziua ta Kytana? Daca da La multi ani cu sănătate si toate gândurile bune sa iti devina realitate. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...