Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


Recommended Posts

Hristos a Inviat!

sper ca ati avut sarbatori frumoase..

noi suntem inca la ai mei..am fost la inviere, duminica la manastirea Nicula, in rest am stat mult pe afara, a fost soare si cald..

david a gustat cam din toate, a spart o gramada de oua..

azi la 12 ar trebui sa sun pentru rezultatele la analize..

kytana la multi ani!

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

cum sunt analizele lui David?

Noi azi ne-am continuat vizitele si după somn avem musafiri. Anul asta chiar am reuşit sa ne organizam încât ne-am vizitat parintii, finii, prietenii, au fost nasii lui Andrei, diseară vine prietenul lui Andrei din parc. Chiar a fost frumos si tot fiind cu ochii pe el nici nu am tot mâncat non stop de pe masa ca in alți ani. Noi din păcate nu am putut merge la slujba de înviere si este al treilea an consecutiv. Corina tu ai fost cu David sau l-ai lăsat dormind cu cineva acasa?

In rest, ce sa va zic, saptamana asta nu a dormit la prânz mai mult de 2 ore jumate, el care dormea 3 ore sau chiar mai mult si nici cu msncarea nu prea e prieten mai nou. Parca si-a redus cantitatea la o masa. In fiecare zi mai spune cate un cuvânt nou, se joace jocuri cu culori si deja stie rosu, galben, verde si albastru, uneste vagoane la legi, face turnuri din cuburi, stie care e 1,10, 2 si fff multe animale. Avem o carte cu 100 de animale si nu se încurcă decât la maxim 5-6. Cam atât deocamdată.

 

Ce ocupate ati fost, cam slaba mișcarea pe forum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Hello! Ne mai primiti?

Nici nu mai stiu de cand nu am mai scris si ce am mai zis pe aici si ce nu [batcap]

 

Mi-am luat si eu pauza de masa acum si am papat citindu-va pe voi...ca doar asa mai am timp. Acasa Maya imi ocupa tot timpul, sa nu mai zic ca ma iincerc sa fac si ceva de papa sau spalat...

de curatenie, nu mai zic, ca n-a mai vazut casa mea de mult asa ceva. Noroc ca mai da sotul cu aspiratorul in we [alcool]

Avea cineva o vorba la un moment dat, dar nu o mai stiu, ceva de genul ca mai bine dezastru in toata casa si fericiti...cam asa e la noi, prefer sa petrec cat mai mult timp cu Maya decat sa stau sa frec podele si ea sa urle dupa mine.In fine, acum nici sa nu intelegeti ca stam in cocina  [:-)))] , dar de exemplu, jucariile sunt prin toata camera noastra, nu le strang niciodata. In cel mai bun caz le mai imping cu piciorul intr-o margine. 

 

Hai ca am ajuns la mijlocul mesajului si pe principiul mai bine mai tarziu decat niciodata va zic si eu acum Hristos a Inviat!, La multi ani de Florii, La multi ani Kytanutz si la multi ani de Sf. Gheorghe (na, ca am nimerit una la tanc!)

 

Sa v-o mai arat pe pitica cu ocazia astapost-18322-0-00787700-1398249721_thumb.jpgpost-18322-0-20825500-1398249673_thumb.jpgpost-18322-0-63959100-1398249666_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am avut o problema cu pozele, dar le-am biruit pana la urma!

 

Deci, ziceam ca am fugit de acasa. Am fost la bulgari, la Veliko Tarnovo, de sambata dimi pana luni seara. Frumos, ne-am plimbat, relaxat, vreme buna fara ploaie, drum bun, cu vama si restrictii de viteza, ca n-am vrut sa ne riscam aiurea in Bulgaria am facut 3.5h. Rezonabil zic eu! Sunt 180 km din Bucuresti. Pitica a fost cuminte. Maximum de stat in scaun si pacalit cu diverse este de 2h. Apoi sta, dar cu tzitzi. Si sa vedeti ce echilibristica fac prin masina sa-i dau sa suga cat ea sta inca in scaun...

 

V-am zis ca m-am apucat de sala?

Am gasit una in drumul meu, vin de la serviciu, ma opresc, ma batai 1 ora si apoi acasa. Merg de 7 ori pe saptamana! [pk]  Lu, ma, jo si vi seara; marti si joi si de dimineata de la 7, si sambata dimineata la 10.30. M-am pus pe treaba, ce mai! Mai nasol acum ca am facut vreo 10 zile de pauza (deplasare la cj, ciclu, paste)...dar de ieri seara am reluat. Sper sa ma tina si sa am energie sa ma trezesc maine dimi sa merg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaaa, hai ca am facut o mica pauza.

 

Bob, sa iasa maselutele si caninii repede si sa ai o nastere usoara si la termen!

 

Noi am avut noroc cu maselele si caninii. I-au dat toti caninii si 3 masele pe la inceputul anului, prin ianuarie si ultimul premolar acum 1 luna si nici nu am simtit! In fine, ea inca se trezeste de nshpe mii de ori pe noapte si suge, asa ca nu pot da vina pe dinti. Si cu ei si fara ei, tot suge, asa ca pot spune ca nici nu am simtit cand au ieist. Acum, sa nu intelegeti ca se trezeste efectiv. Nuuu, se foieste, zice tzitzi, mami, batze si ii bag tzitzi in gura si adormim amandoua la loc. Am renuntat de mult sa mai numar supturile noapatea.  Dar imi aduc aminte cand am fost la bulgari ca la un moment dat a visat Dani urat si pe la 3 dimi il striga pe sot din camera cealalta si atunci am realizat ca e ora 3 si Maya nu se trezise deloc (in ideea in care oricum culcarea la noi este pe la 11-11.30). Deci ala  e un fenomen rar sa doarma 3-4 ore legate!

 

ce sa va mai zic?

 

Ne-am hotarat in vara sa mergem in Grecia. Mergem cu avionul loa Atena, stam 2-3 zile, apoi inchiriem o masina si ne plimbam 2 saptamani prin Peninsula Peloponez, ca am vazut ca arata tare bine in poze. Grecia mi s epare o tara foarte frumoasa, mancarea lor imi place de mor...mi se pare safe pentru noi si copii (mergem si cu Dani)...cred ca in vreo 3 locatii o sa stam pana la urma. Momentan am ales doar una. Sa va zic ca am ales-o mai mult pentru cazare? Mi-a placut tare mult cum aratau apartamentele astea si vederea din camera/vila spre oras/mare.

Acum sper sa prind totusi intr-o zi putin timp liber si sa caut si pt celelalte locatii cazari...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De Maycica-Tzutzulica ce sa va mai zic eu? Creste, isi arata personalitatea (mai nou daca nu vrea ceva zice: nu, nu, nu, nu! si nu e chip sa o convingi!), vorbeste din ce in ce mai mult, de inteles nu mai zic, incearca sa repete tot ce zicem, are conversatii la telefon (se plimba prin casa si zice: da, iham,aha, da, da, nu...da din cap + alte cuvinte pe care numai ea le stie), cheama toate animalele pe care le vede. Le face semn cu mana si le cearta pe limba ei ca nu vin la ea. E simpatica foc!

Am asa un cui ca nu prea ii dau diversificat sa manance. Adica mananca sanatos, nimic de zis, dar numai ca nu am timp sa-i fac multe chestii. La pranz mananca saraca ce ii face mama mereu, si mai mereu sunt aceleasi chestii: supa de pui de tara cu legume, supa de galuste cu legume, supa de perisoare cu legume...si cam atat. In we ii mai iau eu somon proaspat si ii fac la cuptor. Dimineata mananca Almette sau Philadelphia pe paine. Fructe, covrigei, merisoare care sunt pasiunea ei....si seara ce mancam si noi (aseara am avut pui cu cartofi la cuptor, sapt trecuta paste carbonara, diseara mamaliguta cu branza).

cand va aud pe voi cu atatea retete si combinatii ma simt vinovata.

Saraca ea nu refuza, mananca bine ciorba aia de pui. Dar cred ca eu nu as mai vrea sa o vad in viata mea daca as manca-o zilnic! [batcap]

 

Hai ca ma mai duc sa mai si muncesc pe ziua de azi!

Sper ca m-am revansat pentru perioada lipsa [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau Oli,

 

ai scris nu gluma. In sfârşit am ce citi cat doarme Andrei. Si DA TE-AI REVANŞAT ACUM PT scrisul mai rar. Eu mai am timp 4 luni pana merg la servici sa scriu si sa citesc in timp ce doarme Andrei. Apoi evident ca voi prefera sa îmi petrec timpul cu el si nu pe net.

super tare ca mergi la sala atât de des, bravo.

Ce de chestii face bobocica ta si ce domnișorica draguta e. Pupici dulci.

Si eu am fost anul trecut la Velico, am dormit acolo la dus si întors din Thassos. Ne-am plimbat mult si mi-a plăcut oraselul. Noi anul asta mergem in Turcia toti 3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis ca scriu pe telefon si sunt cu Andrei in brate si nu vreau sa pierd ce scriu.

Oli, daca Maya papa ce i se da înseamnă ca ii place. Daca e gătit sănătos chiar nu cred ca ai de ce sa te stresezi. Eu fac pt ca am timp încă...apoi va papa la cresa....

 

Andrei aseară la somn a refuzat suzeta. Am crezut ca scapam dar azi la somnul de prânz a cerut -o insistent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...