Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


Recommended Posts

saluti mamici,

nu am obtinut ieri rezultatele..am sunat, am dat msg (asa mi-o zis), nik! azi am venit la cj si ne-am dus direct la clinica..nu era in cabinet, l-am sunat si mi-o inchis, am coborat de la 5 la parter sa-l caut, mi-o zis sa vad la 3 pe sectie, inapoi la cab... "pai sunt pe picior de plecare"..ghinion! si eu astept niste rezultate...IgE marita la 14,4 deci alergie la ceva, nush la ce ca panelul (20 de itemi neg)...proteus la kk, normal e acolo, dar se trezeste uneori si isi face de cap..in rest, nika! so, cpntinuam cu protectis, aerius si sa urmaresc la alimente ( componente,aditivi) la ce face diaree..

so, bine ca nu-i altceva!

norma la inviere au fost muierile, mama si cu mine..barbatii la somn..a doua zi la manastire am fost toti..

oli pupam frumusetea!!!!! ce fain tre sa fi fost la bulgari!"" dar la greci! noi anul asta mergem la noi, dup-aia te anunt :)

pupici cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

L-am invatat pe Andrei cum e cu semaforul pt pietoni si pt masini. Când trecem strada eu nu mă mai uit la semafor, e sarcina lui sa spună, si când se face verde arara cu degetul si spune daaaaaaaa su atunci trecem. Când suntem in mașina si stăm la stop, când se face verde striga tatiiiii daaaa si atunci plecam.

In parc l-am invatat ca nu ne urcam pe bicicletele altor copii decât daca ne dau voie. Si mă ia de manaa, mă duce lângă baietelul a cui e si sta. Eu întreb daca ne lasa dar Andrei răspunde tot el daaaaa. E tare simpatic.

 

Azi am urmărit albinutele pe păpădii, asa de mult i-au plăcut.

Va salut pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mă bucur Corina ca nu e nimic grav. Cu alergiile astea asta e...trebuie sa găsești la ce si te ferești. Eu sunt alergica la,metale. Orice, mai Putin aur si argint. Orice îmi atinge pielea ( o capsa de la blugi, o curea cu catarama de metal etc in 5 minute îmi provoacă o eczema nasoala. M-am obișnuit si am,remedii. Cu alergia la,polen e cel mai nasol ca nu mă,pot feri. Sunt cu medicamente in geanta din martie pana in octombrie.

 

Succes sa gasiti repede la,ce face alergie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce dulcic andrei cu semaforul"!! n-am probat inca..

grecia si turcia sunt urmatoarele destinatii si la noi..sper..

david are un camp atopic, o tentinta la alergie la ceva..il mosteneste pe ta'su..

 

oli brava pt sala! eu am scapat de 9 kg...port blugii din 2011!!" insa de pasti am pus dieta in cui

o reiau..

 

norma cu suzeta si noi inca..i-o dau la pranz la nani si seara..insa peste zi cand roade tot, inclusiv propriile degetele, i-o mai dam :( cred ca lucreaza caninii prin gingii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana de urari si inca o data Hristos a Inviat!

 

M-am itnut ocupata zilele acestea, ba cu una, cu alta, cu vizita socrilor, etc. 

 

Bobz, ma bucur ca Irisucu e mai binisor, cat de cat. Ia zi, se vad caninii aia?

 

Corinuka, fir-ar ea de alergie! Sper sa descoperiti curand la ce! Felicitari pentru cele 9 kg  [pk]  [pk]  [pk]

 

Oli, no tu, cat ai scris! maya e o scumpa foc! Mai ce le vorbeste ea. Super cu sala, tine-o tot asa!!

 

Norma, epic dragul de Andrei.  [flo2]  Astept si eu sa vb dl Luca.

 

De noi, ce sa va zic? Luca a devenit ffff timid. Cand vorbesc cu cineva se lipeste de mine, se lasa in genunchi, numai sa nu il vada cineva. Plange grav cand se trezeste din somnul de peste zi, chiar daca doarme si 2.5h. Chiar nu imi explic. Noaptea doarme binisor, 20.00 - 20.30 - 06.30 (sau 6) cu 2-3 treziri cand se tanguie un pic si apoi adoarme la loc. Clar e matinal si nu am ce-i face. Nu imi pare rau, ca asa am si eu mai mult timp ziua cu el si pentru sport. 

 

Va pupacesc si sper sa apuc sa va scriu mai des [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oli si eu zic sa nu-ti faci probleme cu papa...bine ca mananca si mananca mancare buna, de casa.. de multe ori si la noi e nelipsit puiul in diverse combinatii..acum de Pasti am vazut ca papa aproape orice..a mancat oua, pasca si cozonac, sarmale, ciorba radauteana..eu ma bucur, ca la david totul trebuia sa fie dulce sau cu banane :) eu cred ca in timp vor manca de toate..

ma dispera timpul asta care trece prea repede.. am impresia ca august e dupa colt si tre sa merg la munca si m-apuca depresia cand ma gandesc ca n-o sa mai fiu cu el tot timpul..ma consoleaza doar gandul ca-i va fi bine cu alti prichindei..

sunt foarte dulci boboceii! aveti niste poze minunate!

 

p.s. pun si eu o poza cu bobocelul meu in ziua de Pasti si una cu mine la -9 kg...am pus un kil si ceva inapoi, dar scap eu de ele :) nu am mancat mult, dar nu am respectat principiul de disociere al dietei..

post-115464-0-20388700-1398279617_thumb.jpg

post-115464-0-72054600-1398279653_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adevarat a inviat, fetelor!

CORINA, ce sexoasa esti!!! pe bune! felicitari si bafta sa ajungi la greutatea/ silueta dorita.

OLI, fain ca ai intrat si-ai mai povestit. par super planurile de vacanta.

 

KYTANA, LMA cu putina intarziere, sper ca ati petrecut bine.

 

fetelor, ce bobocei faini! Si Norma- Andrei e fenomenal! stie f multe si se exprima binisor. Celelalte care doar citesc si se imbufneaza ca puiul lor poate la fel sau chiar mai mult- va invit sa intrati sa povestiti :)

 

STELA, sunteti ok?

CARMEN, ce mai face Paulica? mi-e dor sa te mai "aud".

Mirabela, cum fu de Paste? cum se mai simte Calin?

 

noi maine mergem pe insula Vancouver (ferry 2 ore) la un resort la malul oceanului. Vremea nu va fi super- ploaie si pana-n 11 grade, dar ne echipam de ploaie si sper sa fie fain!

 

sa aveti zile frumoase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - super poza cu voi doi. Sunteti minunati.

 

Corina. - ce modern pozează David cu mâinile in buzunar. Tu tine-o tot asa pana la greutatea dorită si iti doresc sa o tii tot asa.

 

Gabi - ce îmi place de tine ca nu te sperie o ploaie si nu iti incurca planurile de relaxare. Distracție si odihna.

 

Noapte buna.

 

Aaaaa Andrei a adormit a doua seara fara suzeta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...