Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


Recommended Posts

Hristos a inviat!

 

Bine v-am regasit, mamici! Ma bucur ca ati scris asa mult! Si ati pus si pozeeee.. [flo2]

 

La multi ani, Kytana, sa fii sanatoasa si voioasa, sa te bucurii de cei dragi! [flor]  Scuze pt intarziere. Foarte faina poza cu voi 2.

 

Corina, felicitari pt silueta si pt ambitie! Chiar vroiam sa iti zic ca am vz si pe fb pozele si arati super! [flo2]

 

Oli, ma bucur ca ne mai scrii, iar Maya e super-simpatica! [flo2]

 

Norma, felicitari pt Andrei! Chiar ca stie/face multe lucruri la varsta lui, iar faza cu semaforul m-a dat gata! [il] Cred ca e dulce foc!

 

Despre noi - am fost cu totii la Inviere, copiii au rezistat eroic (bine, dormisera destul de mult sambata dupa amiaza si nu a fost asa o probl); i-am impartasit in acea noapte pe amandoi si m-am bucurat enorm pt asta [:)] Iustin a fost cuminte si linistit (spre surprinderea noastra [soricel] ), a adormit in drum spre casa in masina, iar duminica am bagat un somn luuuuung cu totii [:-)))] A papat si el de toate, ii place la nebunie cozonacul facut in casa, e disperat sa ii dau cand vede ca am pe masa.

 

Fug ca mai am treburi de facut si cum maine e iar sarbatoare, bag si eu cat pot azi (un calcat, un aspirator etc...)

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Distractie placuta Gabi! Poate-poate nu va ploua prea tare [flo] 

 

Corinuka, uau, arati f bine, felicitaari!!

 

Norma, mereu ma dai gata cu Andrei [:D] Cu semaforul asa facem si noi, apasa pe buton, apoi asteapta cuminte sa se faca verde si cand il vede ma ia de mana si tzup tzup pe partea cealalta hi hi

 

Ancuta, ce copilasi cuminti de au stat ei la inviere! Dragii de ei...! 

 

Astazi am reusit sa dau gata 2km + un workout de 27 min. Imi tremura picioarele  [:-)))] Daca reusesc, diseara baga si cele 8 minute pt talie, ca sa ma asigur ca maine merg ca un robotel [pk] 

 

Pupicei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mămici,

 

Anca - ce copii cuminti si rezistenți ai. Andrei parca are ceas in dotare, indiferent cat doarme la prânz, seara in jurul orei 22 se duce in dormitor si o tine tot intr-un nani, nani, se urca in pat si striga mami nani.

 

Kytana- ai alergat 2 km, plus 27 de minute exercitii? Eu am început sa alerg odată cu sotul meu iar după doua luni el aleargă 10 km, eu după doi km sunt f obosita si nu mai pot face decât dush.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, felicitari pt Kg!!!

La mine nu se vede nimic pe cantar, dar se vede pe haine. Si dupa pauza asta si bagat in mine de Paste mi-e si frica sa ma pun pe cantar.

Si Maya de vreo sapt are bubite pe fata, gen cum a facut la dovlecel. De vreo 3 ori am fost cu ea la dr, 2 sapt asta. Nu e alimentar, cica e viral, apoi ca e dermatita... azi se umpluse pe burta si iar am fost. Sambata viitoare avem progr la alergologie. Zyrtec 1 sapt nu a avut efect, acum ii dam Aerius

 

Norma, foarte tare Andrei cu semaforul! Destept foc, puiutul tau! :*

 

Kytanutz, sunteti niste frumosi! :*

 

Corina, chiar ieri ma gandeam cum ar fi fost sa stau 2 ani. La inceputul serviciului si eu simteam ca ma apuca depresia ca plec de langa ea, acum am intrat in rutina, vorba Oanei: parintii cu serviciul, copiii cu ale lor. Nu zic ca nu mi-ar placea sa stau cu ea ziua, dar nu mai simt jalea aia... nu stiu daca m-am facut inteleasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

 

anca wow! curaj sa mergi cu picii la inviere..david dormea, dar cand l-am vazut a doua zi la manastire imi inchipuiam ce ar fi facut la inviere..

kytana, norma ce de-a exercitii faceti! io nika, niste amarate de abdomene la care tre sa renunt de cele mai multe ori ca david sare pe mine :)

oli si eu ador grecia! peisaje, mare, primire, mancare! arata super apartamentele! sa stii ca si la mine uneori csntarul sta, dar se vede la cm si la haine..da-i inainte!

gabi cum ati petrecut pe insula?

norma si eu vreau in turcia! anul asta pe la noi..am zis ca david e mai sensibilut, stam pe aproape..dar musai in viitorul apropiat..ce am citit de turcia, doar de lauda: resorturi, echipe de animatie, cluburi pentru copii, papa bun..voi unde mergeti!

nu ma mai laudati ca ma las pe tanjeala :)) mai am de slabit destul si nush cand si cum

pupici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

pai Corina, noi te laudam tocmai pt ca ai obtinut nişte rezultate si te încurajăm sa nu te laşi pe tânjeala. Nu poti sa faci abdomenele in timp ce doarme David? Mi-am propus sa fac exerciţiile Kytanei in timp ce doarme Andrei.

Noi mergem in Turcia pt ca anul asta mai beneficiem de gratuitate pt Andrei la zbor. După ce implineste 2 ani deja va fi 250 euro in plus. Noi am mai fost in Turcia de doua ori si e într-adevăr frumos si ușor cu copii mici. Pt ca ai baby corner cu mâncare sănătoasă, sunt locuri de joaca indoor, outdoor...evident daca nimeresti intr-un resort bun. Noi am tot citit review-uri, si am fost si limitări de buget, ca daca mergi de la 2000 euro in sus sigur nu dai gresh dar No...noi,nu vrem sa dam,atât....1200 euro am,dat noi la Amelia beach

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Hai ca iar sunt la pauza de masa si m-am oprit sa va citesc...numai ca nu prea am avut ce.

Norma, si noi am vrut initial la turci, cerusem mai multe oferte, pt 2 saptamani, dar am renuntat pana la urma. Hotelurile erau la mama naibii in camp, stateai zi si noapte la all inclusive. in oras se putea ajunge cu autobuz ceva in 20 minute si am zis ca nu e de mine. O iau razna sa stau inchisa acolo si sa iau autobuzul in fiecare seara. Imi place genul cum e in Grecia, sau cum a fost si in Bulgaria anul trecut; iesi din hotel, esti in oras, te plimbi pe strazi, pe faleza, vezi magazine, mai vezi si tu lume. Asa sa iau autobuzul 20 min dus, 20 intors si cu 2 copii dupa mine, mai bine pas.Plus ca in Grecia vreau sa inchiriem masina sa hoinarim. In Turcia nu stiu de ce, dar nu ma vad facand asta. Poate si unde am tot fost in Grecia si mi se pare simplu, pe cand intr-o tara araba nu ma simt prea confortabil...Oricum, Turcia ramane si pt noi o varianta pentru la un moment dat. In toti anii de hoinareala ziceam ca Turcia o sa fie pt cand o sa am copii...se pare ca si acum mai gasesc motive sa aman [:-)))]

 

Azi ma duc sa-mi fac un EMG - am piciorul stang amortit de 1 luna. Am fost la neurolog si mi-a zis ca nu am nimic. Cum dracu nu am nimic, daca eu am piciorul amortit? Am fost la alt dr, m-a trimis la alt neurolog care mi-a dat sa fac un EMG sa vada daca sunt ceva nervi afectati. Macar mi-a dat sa fac ceva...Costa, dar asta e, ceva e in neregula pe acolo...

 

Si merg apoi si la gineco, sa-mi citeasca Papanicolaul ca mi-au iesit niste crocobauri pe-acolo si s-ar putea sa-mi faca si o colposcopie...asa ca azi program de doctori.

 

Dupa trebuie sa ajung acasa, sa-mi iau sotul si pitica si sa mergem la cumparaturi, ca maine plecam la tara sa-i facem parastas soacra-mii. O tinem numai intr-o alergatura!

 

Duminica trebuia sa plec iar la Cluj, dar s-a amanat [pk] [pk] [pk] [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...