Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem din clasa a Va?


Recommended Posts

Si noi suntem la etapa asta. Ce facem dintr-a 5-a? La toamna intram in a 4-a.  Toata clasa a 3-a am cochetat cu ideea de Tonitza, pentru ca este foarte, foarte talentata. Merge si la cursuri exterioare. Numai ca, pe masura ce ne-am apropiat de sfarsitul clasei a 3-a, cu mai multe informatii acumulate... cu constatari cum merge si ce scartaie si cum sa facem sa remediem, cu timp liber si fara timp liber... am luat in calcul si locatiile scolilor si posibilitatile de transport si a merge/nu merge singura la si de la scoala/liceu acasa din clasa a 5-a... Sunt atatea, atatea, atatea de luat in calcul.

Pana la urma am ajuns la concluzia ca ramane la scoala la care este, de care suntem multumiti. Cu arta va continua extrascolar. Daca chiar e cazul, ne putem schimba optiunile si mai tarziu, nu musai din clasa a 5-a.

In momentul asta aici suntem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen,eu am lucrat intr-un liceu de arta si profesorii chiar recomandau inceperea clasei a V a la liceu,mai ales pentru cei ce doresc sa urmeze mai departe dupa clasa a 9a.Indiferet ca erau arte plastice,balet sau instrument muzical...

 

La examenul d eclasa a 9 a sunt probe eliminatorii,pe care de multe ori e greu sa le recuperezi doar din pregatiri extrascolare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am urmarit intens la noi admiterea la licee si mai ale Liceul de Arta si spre surprinderea mea, au intrat cei care erau deja in scoala, datorita probelor eliminatorii. Ceilalti de la alte scoli, nu. Am fost extrem de surprinsa, mediile au fost mari fata de alti ani ... asa ca ramanem la planul initial. 

Andacos ai mare dreptate !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, am luat in calcul si asta. Dar, desi e foarte talentata, nu si munceste. Din pacate. Ori, ca sa ajunga dintr-o bucurie un cosmar, sa stau sa imping de la spate nu numai la mate, romana, etc... ci si la desen, grafica si etc.-urile de la arte... nu, nu cred ca asta e scopul. E talentata, dar ii place numai la nivel de hobby. Asta e. Anul asta am facut cursuri, meditatii, i-au placut, dar daca nu o intrebam eu ti-ai facut tema? S-ar fi dus linistita cu tema nefacuta. Lucra mai mult cand nu facea cursuri...

Nu, nu cred ca e locul potrivit la un liceu de arte.

Mai vedem, poate pana la sfarsitul anului imi demostreaza altceva, ma surprinde si imi schimb parerea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Si eu as vrea ca la anul sa o mut in cls aVa la Elena Cuza din Bucuresti.

Aveti informatii despre acest liceu?

Am inteles ca va da un test la engleza (probabil pentru engleza intensiv, cum se face si la scoala gimnaziala la care este, din cate am vazut pe site-ul liceului), dar inafara de acesta, mai aveti alte informatii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 4 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...