Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa iti inseli partenerul fara sa fii prins!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ymcar
Nu cred ca e vorba de egoism. Ca sa ajungi la starea asta nu este foarte usor. Depinde de multe, inclusiv de un anumit tip de maturizare, de intelegere, de impacare, de acceptare... poti ajunge la ele natural, in timp (ceea ce nu cred ca se intampla prea des, mai ales cu modelul actual de educatie traditionalista) sau ca urmare a trairii unor lucruri mai putin obisnuite (si mai putin placute). Si nici macar nu stiu daca e de dorit, nu stiu daca e calea spre fericire. Intr-un anumit sens (nu peiorativ) poate e adevarat ca "fericiti cei saraci cu duhul" este adevarat si in cazul asta. Depinde ce iti rezerva viata.... My life smells acceptable
Nu este usor . Eu cred ca in dragoste nu este nevoie de anumite calcule , ecuatii matematice complicate , radicali , probleme cu grad mare de dificultate..... Nu ! Este foarte simplu 1+1= 2 , este cea mai simpla operatie matematica , iar problemele cand apar , cred ca ar trebui simplificate pana ar ajunge tot la aceasta relatie simpla. Parerea mea este ca nu poti trai cu "fundu' in doua luntre ", sau nu poti impaca si capra si varza , si aceasta situatie sa mai fie si acceptata de celalalt partener . Uneori , noi oamenii ne complicam viata fara rost ....pentru ca prea analizam n situatii si pana la urma alegem tot situatia cea mai putin buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chestiunea asta cu " inselatul", intelesul notiunii de fidelitate si limitele de actiune in aria asta, sunt chestiuni de cuplu care difera de la un cuplu la altul, in sensul ca fiecare cuplu isi stabileste propriile "reguli". Daca ambii parteneri admit posibilitatea de a avea relatii si cu alte persoane fara ca asta sa constituie o drama pentru vreunul din ei si sa duca la dezbinarea relatiei, este chestiunea lor de cuplu si aici nu se poate vorbi de "inselat". "Inselatul" apare acolo unde unul dintre parteneri nu este de acord ca celalalt sa aiba relatii si cu alte persoane, iar in situatia asta daca se produce "aventura" lucrurile se complica fiinca si daca afla si daca nu afla i-ai inselat increderea. In cuplurile care se cunosc bine este mai greu ca celalalt sa nu afle fiinca lucrurile astea se simt pana la urma. Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai si eu cu a mea parere ca prea fain e subiectul! Treaba asta cu inselatul, asa dupa umila mea parere, tine de simtul de proprietate al individului, ceva de genul "al meu si numai al meu/mea". Pai tocmai ca nu asta conteaza...conteaza ce te face sa simti ca "esti/simti/traiesti al celui de langa tine", ca daca nu simti asta...parerea mea e ca e Ok sa inseli! Pai daca nu simti ca apartii unui om inseamna ca INSELI????? Ce inseli UN ACT? Un OM? Oricum astea nu au valoare pentru tine atat timp cat nu simti nimic pentru posesorul hartoagei. Si atunci e simplu....INSELATUL nu e mai exista, A INSELA (pentru mine) se raporteaza la legatura strict sentimentala. Daca nu exista ...nici A INSELA NU EXISTA! Si atunci cum sa nu fii prins? SIMPLU! Cat timp nu inseli nu esti prins, extensie.... cat timp notiunea de a nu insela nu exista...nu AI CUM SA FII PRINS (ca nu exista notiunea a fi prins...definita prin prisma de a insela). Deci ca final ...rupe legaturile sentimentale, chiar daca inseli inselatul nu exista, deci a te prinde iar nu are valoare pentru ca oricum tu nu o il vei percepe ca pe un inselat... SOOOOOOOOO alege... cu sufletul sau cu mintea????[mariaj][mariaj][mariaj] Dear Lord, I pray for Wisdom to understand my man; Love to forgive him; And Patience for his moods. Because, Lord, if I pray for Strength, I'll beat him to death. AMEN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[/quote] Nu este usor . Eu cred ca in dragoste nu este nevoie de anumite calcule , ecuatii matematice complicate , radicali , probleme cu grad mare de dificultate..... Nu ! Este foarte simplu 1+1= 2 , este cea mai simpla operatie matematica , iar problemele cand apar , cred ca ar trebui simplificate pana ar ajunge tot la aceasta relatie simpla. Parerea mea este ca nu poti trai cu "fundu' in doua luntre ", sau nu poti impaca si capra si varza , si aceasta situatie sa mai fie si acceptata de celalalt partener . Uneori , noi oamenii ne complicam viata fara rost ....pentru ca prea analizam n situatii si pana la urma alegem tot situatia cea mai putin buna. [/quote] Exact asa gindesc si eu. Citesc insa atit de multe opinii diferite ca incepusem sa cred ca nu sint eu in ordine. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ymcar
Nu cred ca e vorba de egoism. Ca sa ajungi la starea asta nu este foarte usor. Depinde de multe, inclusiv de un anumit tip de maturizare, de intelegere, de impacare, de acceptare... poti ajunge la ele natural, in timp (ceea ce nu cred ca se intampla prea des, mai ales cu modelul actual de educatie traditionalista) sau ca urmare a trairii unor lucruri mai putin obisnuite (si mai putin placute). Si nici macar nu stiu daca e de dorit, nu stiu daca e calea spre fericire. Intr-un anumit sens (nu peiorativ) poate e adevarat ca "fericiti cei saraci cu duhul" este adevarat si in cazul asta. Depinde ce iti rezerva viata.... My life smells acceptable
Perfect de acord! Mami de Theodor Codrut (27.10.2004) si Audrey Maria (19.02.2007) Those who can't laugh at themselves leave the job to others
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut ocazia sa cunosc vreo cateva cupluri "open" si pana acum toate s-au destramat, cu toate ca ambii parteneri sustineau sus si tare ca ei au gasit formula perfecta de supravietzuire a iubirii si casatoriei in societatea asta plina de capcane si miraje... mie mi se pare mai curand o provocare sa RAMAI fidel in aceste conditii, sa incerci sa-ti canalizezi energia si dragostea intr-o singura directie, adanc, decat sa-ti risipesti sentimentele si puterea intr-o multime de relatii doar de dragul sexului sau de dragul kick-ului. Scade dragostea pentru partener/a? fa ceva s-o salvezi, vorbeste, comunica, intreprinde ceva si fa-o sa reinvie, asuma-ti responsabilitatea si nu fugi disperat/a in bratele primului/primei venit/a. si daca totusi se intampla (a gresi este omeneste) atunci ash prefera sa nu stiu niciodata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
am avut ocazia sa cunosc vreo cateva cupluri "open" si pana acum toate s-au destramat, cu toate ca ambii parteneri sustineau sus si tare ca ei au gasit formula perfecta de supravietzuire a iubirii si casatoriei in societatea asta plina de capcane si miraje...
eu n-am cunoscut decit vreo 2 situatii...si in ambele parea o casnicie pur formala, desi ei se considerau moderni si atit. Au fost asa moderni ca amblele dne si-au luat repede talpashitza cind au gasit ceva stabil. Barbatii banuiesc ca ar fi lalait-o mai mult in ape tulburi. ...credeam ca am dat eu peste cazuri atipice, vad ca mai sint si altii. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...