Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa iti inseli partenerul fara sa fii prins!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ramona J
Ana, mesajul tau e pentru mine? Ca n-am inteles... The best thing you can do for your children is to love your wife.
Nu, Ramona J, nu era pentru tine in mod special.[hot] Ma gandeam\, pana la urma chestia asta se rezuma la ce iti doresti: Binele sau Adevarul, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
...fericiti cei saraci du duhul!!! As prefera sa nu aflu.. as prefera ca el sa fie atit de diplomat incit sa o faca (daca ar face o) cu discretie! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce-am citit cartea, sa stau la panda, sa adulmec orice gest, sa interpretez orice vorba...? Oricate carti as citi, n-as fi in veci pregatita pentru asa ceva. Pentru ca asta-i cultura in care-am trait, cea a relatiilor fericite si monogame ever after. Asta e ce-mi doresc, asa cum se spunea si mai sus, stabilitate si "unicitate". Dar ambele sunt atat de firave... Si nu cred ca cineva primeste vreo pedeapsa neaparat ca a inselat, sau ca inselatului i se recompenseaza suferinta. Cine sa judece daca a fost sau nu drept ce-a facut? Si nu ma refer la instantele umane, ma refer la existenta noastra "oarba". Legi, morala, norme, valori, toate sunt inventate pentru a compensa lipsa de intelegere fata de nedreptatile pe care le resimtim. N-as vrea sa stiu cum se poate ascunde. N-as vrea sa stiu ca ma inseala. N-as vrea sa ma insele. Dar daca se pune problema sa aflu, sa aflu fara investigatii si fara retete pre-fabricate. Vreau sa am incredere in el. Pana la proba contrarie. ************ Li
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce-am citit cartea, sa stau la panda, sa adulmec orice gest, sa interpretez orice vorba...? Oricate carti as citi, n-as fi in veci pregatita pentru asa ceva. Pentru ca asta-i cultura in care-am trait, cea a relatiilor fericite si monogame ever after. Asta e ce-mi doresc, asa cum se spunea si mai sus, stabilitate si "unicitate". Dar ambele sunt atat de firave... Si nu cred ca cineva primeste vreo pedeapsa neaparat ca a inselat, sau ca inselatului i se recompenseaza suferinta. Cine sa judece daca a fost sau nu drept ce-a facut? Si nu ma refer la instantele umane, ma refer la existenta noastra "oarba". Legi, morala, norme, valori, toate sunt inventate pentru a compensa lipsa de intelegere fata de nedreptatile pe care le resimtim. N-as vrea sa stiu cum se poate ascunde. N-as vrea sa stiu ca ma inseala. N-as vrea sa ma insele. Dar daca se pune problema sa aflu, sa aflu fara investigatii si fara retete pre-fabricate. Vreau sa am incredere in el. Pana la proba contrarie. Cinic si simplist, you win some, you lose some. Ca suferi crancen, ca e greu, ca e indescriptibil, e foarte adevarat. Dar sa dedic timp ca sa aplic teoria cartii respective, sa fac calcule si ecuatii, parca e pierdere de vreme. Cand e de aflat, se afla. ************ Li
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vorbiti despre lucrurile acestea cu oarece usurinta pentru ca nu le-ati traversat.Nu vreau sa va supar dar asa simt,bine poate am devenit si eu putin mai sensibila decit in mod obisnuit datorita celor traite,scuze.Serios,nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva.Cind esti inselat chiar fara sa vrei ajungi sa afli adevarul in cele din urma,daca vreti este ceva de fapt,de genul-adevarul ajunge singur la tine-te cauta,te gaseste si ti se arata.Rindurile din cartea pe care am citit-o de curind redau cel mai fidel ceea ce incerci ca persoana inselata.S-ar putea sa trezesc amintiri celor ce au trecut prin asta:<Suferinta este intensa,extrema,de nestapinit.Este una dintre cele mai atroce suferinte pe care le poate incerca o fiinta umana.Ceva se sfisie brusc in adincurile sale,ceva ce este foarte profund,si aceasta sfisiere se preface intr-un urlet ale carui ecouri se mai aud pentru luni sau ani.Cum se poate ca tu care ma iubeai atit,care ma preferai pe mine,care imi faceai juraminte,care mi te daruiai infinit,tu,cel iubit din toata inima,tu,caruia mi-am daruit sufletul,cum se poate sa ma fi abandonat?As fi preferat sa nu te fi cunoscut vreodata.As fi preferat sa mor.As fi preferat sa nu ma fi nascut.A fi inselat(a)inseamna a muri putin.Chiar si cei care iubesc libertatea celuilalt si accepta posibilitatea unor infidelitati-progresistii din generozitate intelectuala,idealistii din iubire autentica-sufera.Unii regreta chiar timpul increderii absolute si al transparentei.Nivelul constiintei lor le permite insa sa-si depaseasca emotiile.Aceasta suferinta este insotita de tulburari ale dispozitiei:tristete,anxietate,angoase,chiar depresie adevarata.Dar si de tulburari psihosomatice:greturi,ameteli,gastrite,colite,chiar boli de inima sau cancere.Uneori suferinta se transforma in disperare,care impinge la violenta:urmeaza rupturi,lovituri,suicid,crima.Daca suferinta este intr-atit de intensa,reactiile intr-atit de dramatice,pe scurt,daca evenimentul ia proportiile unui cutremur,se intimpla pentru ca atinge doua puncte sensibile ale sufletului:pe de o parte ranile din copilarie,pe de alta parte,"marele vis".><Infidelitatea,atunci cind cei doi credeau ca se iubesc atit de mult,este traita ca o tradare a idealului comun,sacrilegiul unei "mari iubiri".Inselindu-ne,tradind aceasta exclusivitate,retragindu-ne orice intiietate,infidelul ne retrage statutul de a fi unic,de neinlocuit.>Cam asta e.Poate cei ce nu am facut-o inca se vor gindi mai mult inainte de a o face si vor renunta chiar.Pledez pentru FIDELITATE.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incognito[flo] frumos spun!
quote:
Pledez pentru FIDELITATE
Si eu! Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tora97
...fericiti cei saraci du duhul!!! As prefera sa nu aflu.. as prefera ca el sa fie atit de diplomat incit sa o faca (daca ar face o) cu discretie! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
abslut corect!!! subscriu 100%, cu totzi dintziii si cu toate tastele [hippi] asa e!
It's the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu sunt noua pe aici, dar am citit la acest subiect ceea ce ati scris. FIDELITATE ... ce cuvant frumos.... dar daca se intampla ca tu ca femeie sa inseli ... si barbatul tau nu afla. Pentru unii barbati e usor sa insele, dar trebuie sa recunoastem ca noi ii incurajam pe majoritatea din ei. Barbatii sunt ticalosi dar in acelasi timp sunt si foarte inchisi in ei. Pentru ei nu exista compromisuri prea multe intr-o casnicie. Daca se intampla ca dupa ani de casnicie se intalnesti un alt barbat care sa te atraga. Stii ca nu extista nici o speranta de relatie normala, doar una pur sexuala ... ai merge mai departe ... te-ai insela barbatul ??? E o intrebare grea pentru majoritatea dintre noi. bogdan sanda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...