Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa iti inseli partenerul fara sa fii prins!


Recommended Posts

ymcar, ca sa nu mai batem campii, cum bine zici, eu cred ( nu am inselat niciodata da' cu teoria stau bine[;)]) ca trebuie sa fii duplicitar din nascare ca altfel chiar nu-mi imaginez fenomenul. Eu, una, sa o fac azi, si sa apar apoi acasa, as avea un sentiment de culpabilitate extraordinar si m-as da singura de gol ( no doubt about it ! )...Daca a minti e a o a doua natura a unei persoane atunci chiar ca nu ar avea probleme in a duce o viata dubla, ar fi o joaca de copil, ce mai... Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by pisimuky
ymcar, ca sa nu mai batem campii, cum bine zici, eu cred ( nu am inselat niciodata da' cu teoria stau bine[;)]) ca trebuie sa fii duplicitar din nascare ca altfel chiar nu-mi imaginez fenomenul.
nu neaparat. poate asa suntem noi femeile construite.probabil ca sunt si barbatii din specia asta, ce-i drept mai rari. ne-am unit sufleteste cu cineva (cu acte sau nu) si gata, mintea noastra a bagat capsorul in pamant,ca strutul. nu mai vedem nici un exemplar al sexului opus in jur. ca sa bat campii off topic cred ca din acest motiv multi oameni(in general femei) prefera sa ramana fidele intr-o relatie ce nu-i multumeste pe deplin decat sa plece din ea si sa-si gaseasca multumirea in alta parte. De aici duplicitatea de care vorbesti. cand esti construit pe tiparul asta,da, nu poti sa "inseli" fara sa te dai de gol. Eu cred ca iubirea pt o persoana si eventualele "scapari" pe langa nu se exclud. nu in totalitate. cunosc pe cineva, tatic si sot de exceptie care se mai delecteza ocazional si in afara marriajului,evident ea nu stie(ca intra in tiparul descris de mine mai sus) si totusi isi iubeste sotia mai mult decat orice pe lumea asta. am trait-o si eu pe pielea mea, nu in relatia cu sotul ci mai demult , si am avut maturitatea sa inteleg fenomenul desi nu eram nici macar majora. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O.K!Haideti sa va spun cum vad eu lucrurile pe scurt.Aventura de-o ora,de-o noapte...-este un puseu de pasiune.S-ar putea sa nu afli niciodata.Cuplul de baza ramine cuplul de baza si gata.De a doua zi cei doi nu mai stiu nimic unul de altul.S-a consumat,dispar amindoi din poveste,nimeni nu e ranit.Dar ce te faci cind treaba se transforma intr-o legatura-de o luna,de un an?Ei,aici intervine marea problema.Totdeauna,cel inselat afla de asta fara nici un efort.Pentru ca oricit de bine s-ar ascunde cel ce inseala se schimba multe in cuplul de baza.Se rastoarna toate valorile,intervine durerea sufleteasca,in final adevarul...La naiba,zau,cu inselatul!Prins sau neprins nu siu daca se merita.Nu te poti abtine,ai nevoie de variatie si stii despre tine asta nu-l mai incurca domnule si pe un altul cu valori diferite de ale tale privind relatiile de durata ori casnicia.Ramii liber si alearga dupa cine iti place,cucereste,poseda,consuma pina te lamuresti ce vrei de fapt.Poate-s eu de moda veche,dar am curaj sa pariez ca nu-s singura de pe aici care gindesc asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
nu neaparat. poate asa suntem noi femeile construite.probabil ca sunt si barbatii din specia asta, ce-i drept mai rari. ne-am unit sufleteste cu cineva (cu acte sau nu) si gata, mintea noastra a bagat capsorul in pamant,ca strutul. nu mai vedem nici un exemplar al sexului opus in jur. ca sa bat campii off topic cred ca din acest motiv multi oameni(in general femei) prefera sa ramana fidele intr-o relatie ce nu-i multumeste pe deplin decat sa plece din ea si sa-si gaseasca multumirea in alta parte.
n-as crede...procentele sint relativ egale, dupa parerea mea: chestia cu "asa-s femeile construite" sa fie fidele barbatului s-a invatat probabil prin pension in 1800 toamna.... cind femeia era pregatita sa fie o buna sotie: adica sa calce, spele si astepte. Faptul ca noi ne nastem cu o morala "genetica" spre deosebire de "neamu' porcin alaturat", e falsa. Ca sa dau doar un exemplu - cunosc mult mai multe femei care se casatoresc din interes. Mult mai multe care accepta in cadrul casniciei frustrari afective si sexuale doar pentru a obtine o pozitie sociala - sau/si bani. Sint mult mai multe decit barbati in aceeasi situatie. Si atunci ele cum crezi ca traiesc fericite in continuare? Nu crezi ca exista niste refulari? Daca dnsoara X se marita cu dl. Y care putea sa-i fie bunic, sa credem ca EA nu o sa se indragosteasca niciodata? Se poate sa nu...dar e mult mai probabil ca da. Ca va avea la un moment dat si alte necesitati care vor iesi la suprafata, in afara de haine si mashini de firma, desigur.... Asa ca hai sa nu ne ridicam in slavi degeaba...ca nu e cazul... [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ymcar, frate, sper ca n-ai facut o pasiune in a ma contrazice. [:D] Glumeam.[cheers] Da, ai extras o replica si probabil ai dreptate in interpretarea ta. Dar ideea cu "mai buna" era referitor la "actuala partenera". Daca alta femeie ar fi mai buna decat cea cu care sunt, de ce nu sunt cu acea persoana. Sa presupuneam ca nu ma simt fericit, implinit, satisfacut, etc in relatie/concubinaj/casatorie, si ajung sa caut si sa gasesc pe cineva, de care imi dau seama ca esta din stiu eu ce punct de vedere mai buna, ok, mai...compatibila (probabil ca e gresit gramatical), si asta ma intreb, ce anume sa ma retina? De ce nu mi-as dori sa plec la cealalta cu totul, sa fiu cu ea? In fine, e clar ca gandim diferit, si nu ma refer doar la Ymcar, toti gandim diferit, poate doar asemanator, nicidecum identic. Incognito, este adevarat ce spui, de asta, personal, as putea ierta o tradare pasagera, in care fiecare poate cadea, insa o aventura pe o durata lunga e mult mai greu de inteles, ptr ca aici este mult prea premeditat totul. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by incognito
La naiba,zau,cu inselatul!Prins sau neprins nu siu daca se merita.Nu te poti abtine,ai nevoie de variatie si stii despre tine asta nu-l mai incurca domnule si pe un altul cu valori diferite de ale tale privind relatiile de durata ori casnicia.Ramii liber si alearga dupa cine iti place,cucereste,poseda,consuma pina te lamuresti ce vrei de fapt.Poate-s eu de moda veche,dar am curaj sa pariez ca nu-s singura de pe aici care gindesc asa.
[flo] zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex2, nu, nu am facut o pasiune din a te contrazice, iar la multe chestii am fost de acord cu tine. Aici insa e clar ca parerile noastre difera. Pur si simplu uneori sunt lucruri mai importante decat binele propriu. Cel putin pentru unii oameni. Si depinde mult de situatie. Cel putin asta e punctul meu de vedere. Actiunile noastre afecteaza mai multi oameni si nu mi-as putea cladi fericirea pe nefericirea altora. Pana la urma am fi nefericiti cu totii. Stiu ca sunt unii care pot face schimbari majore si pana a doua zi sa uite ce au lasat in urma si sa doarma bine noapte, eu nu pot. Asta e motivul pentru cale pledez in general pentru o cale de mijloc, chiar daca unora asta li se pare cea mai rea. In plus... cat de des poti schimba?! Daca descoperi la fiecare 2 ani ceva "mai bun"?! Cred ca depinde mult de situatie, de oamenii implicati etc. My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ymcar Pur si simplu uneori sunt lucruri mai importante decat binele propriu. Cel putin pentru unii oameni. Si depinde mult de situatie. Cel putin asta e punctul meu de vedere. Actiunile noastre afecteaza mai multi oameni si nu mi-as putea cladi fericirea pe nefericirea altora. Pana la urma am fi nefericiti cu totii. Stiu ca sunt unii care pot face schimbari majore si pana a doua zi sa uite ce au lasat in urma si sa doarma bine noapte, eu nu pot. Asta e motivul pentru cale pledez in general pentru o cale de mijloc, chiar daca unora asta li se pare cea mai rea. In plus... cat de des poti schimba?! Daca descoperi la fiecare 2 ani ceva "mai bun"?! Cred ca depinde mult de situatie, de oamenii implicati etc. My life smells acceptable
Este adevarat ca nu sunt de acord cu tine in alte privinte ,insa pentru ce ai scris in postarea asta ai toata simpatia mea .....Diferenta dintre oameni poate fi data si de modul de a decide care sunt lucrurile mai importante in viata (chiar si decat binele propriu ).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
nu neaparat. poate asa suntem noi femeile construite.probabil ca sunt si barbatii din specia asta, ce-i drept mai rari. ne-am unit sufleteste cu cineva (cu acte sau nu) si gata, mintea noastra a bagat capsorul in pamant,ca strutul. nu mai vedem nici un exemplar al sexului opus in jur. ca sa bat campii off topic cred ca din acest motiv multi oameni(in general femei) prefera sa ramana fidele intr-o relatie ce nu-i multumeste pe deplin decat sa plece din ea si sa-si gaseasca multumirea in alta parte.
n-as crede...procentele sint relativ egale, dupa parerea mea: chestia cu "asa-s femeile construite" sa fie fidele barbatului s-a invatat probabil prin pension in 1800 toamna.... cind femeia era pregatita sa fie o buna sotie: adica sa calce, spele si astepte. Faptul ca noi ne nastem cu o morala "genetica" spre deosebire de "neamu' porcin alaturat", e falsa. Ca sa dau doar un exemplu - cunosc mult mai multe femei care se casatoresc din interes. Mult mai multe care accepta in cadrul casniciei frustrari afective si sexuale doar pentru a obtine o pozitie sociala - sau/si bani. Sint mult mai multe decit barbati in aceeasi situatie. Si atunci ele cum crezi ca traiesc fericite in continuare? Nu crezi ca exista niste refulari? Daca dnsoara X se marita cu dl. Y care putea sa-i fie bunic, sa credem ca EA nu o sa se indragosteasca niciodata? Se poate sa nu...dar e mult mai probabil ca da. Ca va avea la un moment dat si alte necesitati care vor iesi la suprafata, in afara de haine si mashini de firma, desigur.... Asa ca hai sa nu ne ridicam in slavi degeaba...ca nu e cazul... [:D] Elise & BBLisa
statistic, ei parasesc mai des mariajul decat noi.se combina cu una(eventual mai tanara) si pa si pusi. de ce? nu stiu.nici nu-mi bat capul. Aceeasi moralitate de pension spune ca una de 20 a luat pe mosu de 45 din interes. neaparat din interes si pentru bani. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...