Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala creeaza tampiti!


Recommended Posts

Anca, pai n- ai prea muscat. M- ai mirosit bine.  [ph34r] Si cu asta se sfarsi unica mea tentativa de pacaleala dedicata zilei pacalelilor :D

Lucialu, believe it or not, eu chiar te-am crezut si era sa intru pe port.ro sa vad la ce ora are emisiune Gadea. [batcap]

 

O fi complicat de organizat o iesire din asta la o fabrica de ceva ??? Are cineva experienta asta ??? Trebuie sa ai pe cineva in interior, ma gandesc...

Daca e cu grup de elevi si e privita ca activitate extrascolara, trebuie sa fie un cadru didactic macar (de obicei, se calculeaza un cadru didactic la 10 elevi) cu sau fara parinti. Acu, depinde de la unitate la unitate si de la inspectorat la inspectorat. Pentru unele iesiri trebuie facut dosar de hartoage (aprobari inspectorat, instiintari&acorduri parinti, adeverinte medicale bla bla), pentru altele, doar pui copiii in masina, te duci cu ei si faci un proces-verbal.

Apoi, sunt manageri de fabrici si uzine incantati de-o vizita, sunt mai putin incantati. Nu e neaparat sa ai pe cineva pe interior. Doar sa suni si sa intrebi, unii o iau ca pe-o forma de reclama si accepta cu drag si pregatesc si surprize pentru copii.

Daca vrei doar tu ca parinte sa faci asta cu alti parinti, sa mergeti ca si grup de vizitatori, iar nu ramane decat sa suni sa intrebi. Sau sa mergi personal. Si-atunci nu mai tine de scoala, daca o faceti in afara orelor de curs si fara cadre didactice implicate.

Bafta! [flo2]

 

23+ la noi in culcus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...