Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa ne laudam cu gradinita copiilor nostri


Recommended Posts

  • Administrators

In general aici pe forum cand se scrie de o Gradinita se scrie negativ. Este mult mai usor sa critici decat sa elogiezi, este mult mai usor sa te pui pe scris atunci cand esti nemultumit deacat cand nu ai nimic de reprosat.

Laudele se obtin greu!

 

Eu bine, m-am gandit sa incep acest subiect in care va puteti lauda gradinita la care merge copilul vostru.

Hai sa ne limitam la laude sincere, scrise din inima, argumentate cu fapte si exemple si nu la promovari ieftine.

 

Deci DOAMNA DIRECTOARE / PATROANA DE GRADINITA. Acest subiect nu este pentru tine! Daca ti-ai facut treaba corect, laudatorii o sa apara spontan.

 

In lauda puteti adauga:

- numele gradinitei

- oras + zona

- ce va place cel mai mult: personalul, sediul, mancarea, programul, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Incep eu? Incep prin a spune ca mi se pare binevenit subiectul.

Gradinita "Sf. Mina", fosta nr. 36, din zona pietei Aurora din zona de vest a orasului Ploiesti.

Frecventam de 6 luni (grupa mica). Nu am ce reprosa. Pretentii financiare moderate, mancare buna (daca mananca fata mea... :), doamnele educatoare de treaba si iubitoare de copii. Copilul meu invata in fiecare zi ceva nou, iar supravegherea copiilor este foarte stricta (se ocupa mai multe persoane de aceasta - educatoarele, asistentele, ingrijitoarele).

Pe scurt, totul pare foarte bine organizat,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as lauda gradinita privata Curcubeul Magic. Sunt acolo 2 educatoare extraordinare. Cand am dus fata acolo, inca mai sugea si nu statea fara mine nici 5 minute. Ele au reusit sa o desvete destul de repede de dependenta de mine si de titi si de pampers. Fiind gradinita la mine pe strada, cand ieseam din casa treceam pe langa geamul clasei fetitei mele. Mereu auzeam cantecele, rasete vesele, seara ii auzeam in curtea gradinitei jucandu-se. La un moment dat nu mai vroia copilul sa vina acasa, asa mult i-a placut acolo. Daca n-ar fi tariful mare pentru buzunarul meu, n-as fi mutat copila la o gradi de stat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laud si eu Casuta Piticilor, zona piata Domenii. Al meu a mers la 1,9 ani si i-a fost foarte bine. Educatoare dedicate, care se ocupa cu mare placere de copii, curatenie luna, mancare buna si sanatoasa, cladire spatioasa, curte mare, unde copiii sunt scosi foarte des.

La fel ca Mariana, nu l-as fi mutat, daca nu eram nevoita, din cauza distantei (ca ne-am mutat) si a lipsei de bani cand trebuia dus si al doilea copil.

La stat am nimerit la fel de bine. Gradinita 16, Piata Iancului. Diferentele fata de particular sunt ca peste tot: mai multi copii in grupa si nu sunt scosi asa des in curte, desi de anul asta, la sugestia parintilor, vad ca au inceput sa-i scoata mai mult.

Dar per total sunt multumita si aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...