Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Confuzia de identitate sexuala in copilarie


Recommended Posts

  • Administrators

Fetita ta refuza sa poarte rochite si detesta papusile si culoarea roz, in schimb prefera sa alerge mereu cu baietii? Baietelul tau este innebunit sa-ti incalte pantofii cu toc si sa se imbrace cu fustele surorii sale sau sa se joace cu rujurile si cu bijuteriile tale? Atunci este posibil, dar nu obligatoriu, ca micutul tau sa se confrunte cu o confuzie de identitate sexuala care, cel mai probabil, te va alarma. Iata o astfel de poveste, relatata recent citeste mai departe aici ...

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/confuzia-de-identitate-mare.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am doi baieti cu varste de 6 si 10 . Pana pe la 4 ani le placea la amandoi sa se incalte cu incaltamintea mea  cu toc, dar  si cu pantofii lu taicasu . Se rujau daca prindeau cosmeticele mele  sau le intindeau pe unde se nimerea pereti, oglinzi etc. Le placea sa imite ceea ce faceam eu sau taicasu .  Tin minte ca ma speriam foarte tare cand prefereau ceva  din ceea ce le era destinat fetitelor. Dar de cand sau marit  toate astea s-au terminat.   In concluzie se poate sa fie doar curiozitate,sau dorinta de a fi adult zic eu , oricum este bine sa fim atenti .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

eu cred ca este ceva relativ normal, la un anumit moment, mai ales in cazul baietilor care sa se rujeze si sa poarte tocuri. Ii distreaza si cam atat... cat priveste papusile, sunt si ei copii... si sunt sensibili.

 

Fata baiat am fost eu... numai din cauza ca eram crescuta de doi frati mai mari. Am devenit "fata" abia dupa ce am terminat liceul. Mi-a fost greu sa ma debarasez de masculinitatea indusa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...