Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Uburex si la noi pediatra s -a apucat de putulica, la ce sotul a rugat -o frumos sa o lase in pace :) ! Maria am vaccinat -o cu acelasi producator, si cred ca si gemenii au sa fie vaccinati la stat, fiindca la privat costa 50 euro si cum la noi e dublu iese cam scump, mai bine investesc in altceva.

Lp noi papam de la Hipp anti -reflux, doar o data pe zi dar le place,am gustat si e gustos chiar si nu e dulce tare.

Azi a ieșit soarele si suntem afara, dorm f bine, le place aerul curat:) ajung si la 4 ore,doar ca foamea e rea si se trezesc, rar cind ii alaptez simultan, dar cind se pun pe plins odata sunt nevoita, se mozolesc ca pisoii fiindcă nu stau prea comod si pierd sînul dar macar maninca și se liniștesc! Ieri am facut 2 luni, tati a cumparat torta chiar doar ca a mincat -o Maria!

Miine incep sa curat casa pn Pasti, vine cumnata sa ne ajute, femeia care ne facea curat a plecat la munca in Italia si e cam nasol fara ea. Anul acesta sper sa fim fără multi oaspeti, ca de obicei e plina casa!

O duminica frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pfaaa, deci pediatra mi-a zis sa ii dau Debridat dupa noaptea aceea agitata si de ieri dupa amiaza si pana acum nu a mai avut scaun :( Cat o mai pot lasa asa?

daca e alaptata si nu pare sa o deranjeze foarte tare... 2 saptamani

stiu ca pare enorm dar pt un copil alaptat e la fel de normal sa faca la fiecare masa sau la 2 saptamani. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea face kk odată pe zi de vreo săptămână şi atunci face cat pentru 3 dăţi.. dar nu îmi place can se inroseste toată când împinge, asta a fost ieri şi azi.. şi la fel şi cu vânturile.. nu de fiecare dată, doar uneori.. dar la kk tot timpul.. oare de ce? Să ii dau ceva? Şi ce.. am urmărit dacă are colici şi nu.. doar când vrea să facă una din două, sau ambele, atunci impinge in rest e tot ea de până acum..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 Care nu aveti lapte veniti la mine ca am asa mult ca as putea hrani 3 copii, asta de 3 zile de cand ma pus pacatul sa ma mulg, am avut un deces in familie si am lasat baiatul cu o nasa, m-am muls sa ii las lapte sa ii dea in caz ca plange pana vin eu si de atunci ma dor sani de cat lapte se aduna, il las sa curga ca bb nu goleste nici macar unul.

 

Al meu e un mare cacacios, face de cam de 5 ori pe zi, vad ca colici nu mai are, acum ca ati vorbit de sarmale mi-am dat seama ca si eu am mancat sambata fara sa imi dau seama ca nu am voie, bb a fost linistit nu a protestat deloc.

 

Aurora pt iritatii incearca baita cu zeama de tarate.

Eu mai am maine o zi de curatenie si gata curatenia generala de primavara, dupa incep sa  ma pregatesc pt botez care o sa fie pe 23.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...