Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Zmotocel astea le-am bifat deja.. dar şi când suge se opreşte se enervează se roseste şi apoi face doar.. şi bicicleta am încercat să o fac cu piciorusele dar nu prea ajută, masajul e zero barat :)) azi văd că a eliminat doar odată şi a încercat de vreo 3.. nici ieri nu a fost cu mult mai multe încercări, dar spre seară e dezastru.. începe şi câte o oră până oboseşte şi renunţă. Noaptea doarme foarte bine. Se trezeşte cat papa, de două ori şi atât..

Eu când o pun in patut iau pătura şi o pun peste ea cu vreo 5 min înainte să o las din braţe.. nu riposteaza, nu se trezeşte.. cu perna, eh.. n-avem ce face. când o las in pat, facem că acum, doarme in braţe, învelită cu pătura, imediat plasat pe perna şi gata :-).Acum depinde de somn.. eu săptămâna trecută a trebuit să ies urgent şi mica dormea, am îmbrăcat-o, adică dezbrăcat, îmbrăcat şi tot nu s-a trezit până am ajuns înapoi. A mea când doarme, poţi face ce vrei, doarme nu se joacă :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzi azi sunt mai bine, ce am facut: am renuntat la ceaiul pt lactatie, am purtat un sutien mai strans si zi si noapte si azi deja sunt mai bine, mi se faceau sani tari ca piatra si incercam cand sugea sa fac masaj roata pe toate partile sanului si nu s-au format noduli.

 

Cu curatenia am terminat, am noroc de un copil super cuminte, mananca si doarme, iar atunci cand e treaz sta si gangureste in leagan, iar fata ma ajuta si ea la curatenie! [vase] [spala] .

Mada eu am folosit bonisan si elimina bine gazele, nu e foarte scump, nu mai stiu 20-30 lei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am baut in fiecare zi ceai de lactatie, anason,chimen, fenicul si marar. Eu cred ca l-a ajutat si la burtica pt ca nu prea am probleme cu colicii.

Mary si mie mi se intaresc sanii si fac masaj zilnic. Am sa las si eu ceaiul poate va fi mai bine.

Madaralu bonisam mi l-a dat pediatra cadou cand l-a vazut prima data,n ucred ca e scump. Mi-a zis ca e pt eliminarea gazelor dar nu am avut probleme asa ca eu nu l-am folosit.

Multumesc de raspuns Claudia. Azi am iesit prima oara cu masina singura cu bebe si am fost putin stresata. Eu am pus cosul in spate darnu prea am vizibilitate la el. Maine il voi lua in fata cu mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tot cu ajutorul sinului eliminam f bine gazele, plus espumizan doar asta ne ajută.

Cit priveste adormitul la noi e mai simplu fiindca adormim singuri in patut. Eu nu am practicat leganatul la Maria acum cu atit mai mult!

Am terminat si noi curățenia, chiar simt ca se apropie sărbătoarea, tot proaspăt spalat, mai ales geamurile care nu au fost spălate pe afara de la revelion...

De paști merg eu dupa lumina, ador slujba de noapte, sotul merge dimineață cu sfintitul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ieri am facut si noi vaccinul si am trecut cu bine de prima noapte. Aseara a avut o partida de plans si atat. Nu stiu daca din cauza vaccinului sau pentru ca vroia sa faca caca si nu putea...cred ca nu o sa-l mai las mai mult de 2 zile fara sa faca...cred ca o sa-i dau pana la urma bifido baby...alecsic la voi a avut efect?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Dana, a avut efect. Dupa 7 zile in care i-am dat un pliculet/zi (jumătate dimineata, jumătate seara) a inceput sa faca in fiecare zi. Sper sa faca in continuare.

Crisi, in afara de un sugar rush nu stiu ce ar fi rau cu nuga. :)

Iulia, esti wonderwoman!!! Geez, curatenie? Noi suntem praf cu somnul! Reusim sa mai facem ordine si sa luam praful cu lavete cam o camera/zi si apoi o luam de la capăt. Nici nu poate fi vorba de spalat geamuri! Bravo!

Oricum lucrurile sunt mai complicate la noi. Ganglionii mei au mai dat inapoi, insa nu suficient. Iar tratamentul asta naturist imi mananca foarte mult timp :( Inca nu mi-a venit rezultatul de la RMN. Sper sa nu fie limfom.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...