Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu mananc mezeluri. Si chiar nu mai stiu ce sa mananc dimineata. Mai mananc cascaval, oua fierte sau prajite, unt cu dulceata, iaurt dar m-am plictisit de tot. Voi ce legume crude mancati?

Aaa, si mi-e foame tot timpul iar dulciuri as manca continuu [batcap] Si chiar mananc. In fiecare zi [alcool]

Ari, Geluk, voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisicar si eu am boala mare pe dulciuri, mai ales ciocolata, azi am fost la cofetarie sa fac comanda pt botez si nu m-am putut abtine de la un tiramisu bunnnnnn.

Eu mananc de toate infara de mezel( nu imi place) si fasole- mazare, pana acum nu a reactionat bebe rau la nimic, eu stau la casa si mananc mai natural, apropo voi ati mancat capsuni?

 

Romina imi pare rau ca ati trecut prin asta, sanatate multa.

Si al meu a avut icter o luna jumate, cum am inceput sa il tin mai mult pe afara i-a trecut, scosul la lumina naturala ajuta mult, trebuia sa repet si eu analiza la bilirubina dar nu am reusit, acum dupa sarbatori o sa fac si eu analizele la baiat sa vedem cum ies.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary, si eu ma aprivizionez cu carne de la soacra mea. Poti manca ciocolata alba-mi-a spus pediatra. Eu nu mai mananc dulciuri neambalate..sa zic asa. Desi luam de mult timp de la o cofetarie pe care o stim, cand am mancat de acolo i-au iesit bubite Sofiei. La fel si de la alta cofetarie. Deci nu mai mananc de la cofetarii, patiserii etc.

Capsuni nu am incercat. Am incercat sa evit fructele de padure, fructele exotice si pe cele cu puf (gen kiwi). La fel, nu mananc rosii, castraveti adica de-astea cu seminte. Cica nici ciuperci nu avem voie :( Si gasisem o reteta interesanta de paste cu rosii si capere si as fi pus si niste ciuperci...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Romina prin ce ai trecut, sper sa fie bine.  Aerul de tara e foarte bun pt el. Sper sa prinzi vreme frumoasa.

Si eu l-am nascut cu o dermatita care in 3 zile se raspandise pe tot corpul si voiau in spital sa ii administreze antibiotic la 3 zile, dar pediatra mi-a dat o lista cu ce nu am voie sa mananc si o crema si a trecut repejor. Am observat cand mananc ceva cu alune ii mai apar bubite dar nu multe. Mi-a spus ca nu am voie sa mananc mezeluri, dulciuri doar facute in casa nu cumparate, mananc salate de cruditati si verde cu rosii, avocado, banane, mere, iar portocala doar stoarsa in compot.  Ciocolata imi place si mie si mananc cate 3 patratele pe zi atat am voie. Foarte multe supe si ciorbe, nimic cu prajeli sau sosuri,mai mananc gratare, orez si piure de cartofi mai rar, iaurturi, lapte doar cu cereale.  Si eu mai gust o prajitura sau o felie de salam dar nu sa ma satur. Capsuni mi-a fost frica sa mananc pt ca stiu ca e alergenic. Sper sa scapam de alergiile astea cu bine.  Cam asta e regimul meu dat de pediatra si vad ca e bine.

Azi am facut si noi vaccinul si a fost cam agitat, sper sa trec cu bine noaptea asta. Mie mi-a dat un supozitor dar mi-a zis numai daca e nevoie. Voi l-ati dat preventiv? e nurofen de 60mg.  Are 2 luni si o sapt si are 61cm si 6100g. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mananc salata verde sau salata de spanac verde. Am inteles ca ridichiile baloneaza. Am mancat si salata verde cu seminte de pin trase la tigaie. Fructe mananc mere si banane. Mi-as face un smoothie de banane si spanac ;) Cred ca si carnea de miel e cam grea asa ca o sa stau departe de ea de sarbatorile astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...