Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Fetelor cu fetite :) Voi cum le faceti igiena intima? Spalati cu apa si sapun si la vulva sau doar cat ajunge acolo apa de la baita? Eu am intrebat de cate ori am fost la dr si am primit ambele pareri plus pe cea de a sterge cu servetel umed si nu mai stiu cum sa procedez...Singurul lucru pe care l-au spus toti la fel a fost ca dupa baie sa usuc acolo cu comprese sterile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai... mie in maternitate mi-a zis sa trec o data deasupra cu ceva ud dar sa nu insist sa curat tot. La baita la fel fac... cat intra apa acolo, nu insist sa desfac eu sa curat pana la 0, se pare ca totul este ok nu este nici multa secretie, nici nu mirose... si asta este precum stersul ochilor care sic de la nas spre exterior care invers...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Multumesc pt ca mi ATI sous despre Medela si ceaiul negru Clau. Dana, la aerul curat de la tara si statul afara ar trebuii sa doarma continuu. Imi pare rau. Toate trec asta i Sigur. Felice a dormit de la h 20 pana la 1, jumatate de ora mancat schimbat, apoi s a trezit la 4si la 5:30 pentru ca la 4a mancat foarte putin din cauza durerilor de burta. Acum inca doarme. In noaptea asta a duurt o burtica in Timp ce papa. Am zis ca mai bine Statea nemancata. Nici nu mai scoatem aerul dupa ce mananca. Sunt fericita daca adoarme la San si nu o mai doare. O pun in patut si gata. O schimb inainte sa i dau sa manance iar daca face in Timp ce mananca nu o.mai schimb, o las asa altfel da tot laptele afara. Clau, fata ta e o dulce , ii place la cursuri , la gimnastica. Ceva de impartasit din ce ai invatat acolo? Fetelor, ATI inceput exercitiile pt intarirea muschilor abdominali?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, va urmaresc dar greu sa mai apuc sa si scriu.

Pe noi ne chinuie colicii la 1h si 2h de la masa, de ajuns cat sa nu putem dprmi legat mai bine de 3h. Mancam la 4-5h dar ne trezim si noaptea de la colici sau poate e altceva? Speram sa ne zica doctorita saptamana viitoare cand vom face si vaccinul. Se face la 8 sapt sau 2 luni, la noi e diferentsa de o saptamana.

Cred ca Anca intreba in cap trecut de baietei gasiti uzi... mi s-a intimplat si mie, cred ca cel mai important e sa fim atente sa nu fie putica indreptata in sus, ar explica de ce se uda si marimea pampersului, adica ma gandesc ca daca nu e destul de mare poate fi un motiv. Noi nu am mai avut problemr de cand am schimbat marimea la 2.

Am stabilit si noi botezul pe 10 Mai si incerc sa gasesc o idee interesanta pt martutii orice idee e binevenita.

O zi linistita si somnic lung!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi!

Noi suntem bine, desi puii de om imi ocupa tot timpul. Saptamana asta am fost si in curatenie de Paste, so...de aici si absenta mea.

Geluk, eu tocmai mi-am cumparat un aparat pt intarirea muschilor abdominali. E un aparat care de fapt te ajuta sa faci abdomene. In curand ma apuc de exercitii desi inca nu m-am informat cat trebuie sa lucrez, ca nr de exercitii si timp....

Noi ne luptam cu niste bubite reaparute pe fata, mai ales pe barbita. Chiar nu mai stiu ce sa fac ca sa ii treaca ca tare ma enerveaza bubitele astea. Bebelusii vostri au bubite pe fata? Cum le tratati? Help! 

Va pupu pe toate!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of...eu nici nu am inceput curatenia de paste... botezul este pe 25/26aprilie curatenie nu am facut, tinute de gala nu am luat, cadou pt nas nu am, trebuie sa mai dam comanda de torturi, trebuie sa ma apuc de actele pt indemnizatie...

Pe fata sterg cu apa termala avene , claudia a venit cu ideea si merge bine, nu mai are bubite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geluk, ce sa invat la curs, plictiseala, stam intinse pe jos si incordam din toti muschii ca sa-si revina, exercitii, si sunt cam 10 sedinte, nu am niciun chef, dar nu m scap de moasa sa merg :) Crisi, buna intrebare , si eu vroiam sa va intreb despre igiena fetitelor ca mi- e tare frica sa nu fac gresit da pana acum e bn. Eu nu folosesc servetele umede , folosesc cele care se inmoaie in apa si sterg usor pe deasupra sa nu intru in interior ca am inteles ca nu deocamdata, dar cand oare ? Mai dau si cu apa termalA , mai sterg si cu paduri uscate pt bebei ca sunt m mari si moi, iar dp scaunel , dau cu putin gel dus si clatesc pasarica in apa curata sa miroasa frumos, noaptea nu , doar ziuA :) si cu cremuta dp fiecare schimbat la 3 h sau m des , depinde cat de plin e :( a pt acnee am folosit in ultima vreme ceai de musatel si e mult m bn decat cu apa termala, nici nu mai are asa, si mai dau si jos la pasarica cu paduri inmuiate in ceai, e ff bun ceiutul :) Si noi vom avea botezul pe 5 iulie , facem la un restaurant din oraslul copiilor Ana Saray si la biserica Eroilor .Aveti idee cum se procedeaza botezul aici, ati auzit? Fetele care sunteti din Buc si cunoasteti. Mi-e tare frica sa nu o bage la fund sa nu m respire cum am vz p la tv, vr doar putina apa pe caput, oare s- o supara preotul daca ii sp sa faca asa ? :) ca marturie, am vz pe net un ursulet roz din sticla sau plastic f dragut, of ce de pregatiri cu botezul :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...