Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Foarte frumoase hainutele piticutilor :) Maria, sa ii fie de bine micii crestine!

La noi, nasa imbraca copilul la botez. Pana la biserica ii punem hainutele ei. Adoua zi la baita nasa ar trebui sa aduca inca un rand de haine. Sincer, eu nu tin foarte mult la traditii. Nasii Sofiei I-ai dat atat de multe hainute, carucior, scoica, leganut de la fetita lor incat chiar le-am spus sa nu faca mari cheltuieli cu ocazia botezului.

Geluk, felicitari ca te-ai apucat de sport! Esti super tare ca reusesti avand si doi copii [pk]

 

Dana, Zmotocel, nici eu nu ma mai inteleg cu Sofi dupa vaccin. Plange sau e maraita ziua din nimic. Cateodata nu ii intru cu nimic in voie :( Era atat de linistita pana acum...Ieri am mutat-o de la un san la altul si a inceput sa planga atat de rau incat nu mai avea aer...

In continuare ii tot apar bubite mici si osii pe fata. Pediatra spune ca pot fi de la transpiratie sau de la barba lui tati atunci cand o pupa. Nu a mai pupat-o pe fata si tot I-au aparut deci asta nu e. Nu mai stiu ce sa elimin ca sa nu ii mai apara. Ma gandeam sa ma duc la un dermatolog...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Crisicar imi pare rau sa aud ca si Sofia a devenit mai plangacioasa dupa vaccin...eu as vrea sa nu-i mai fac nici unvaccin dupa ce am citit pe internet mai multe...

Si al meu a avut iritatie la fel (bubite mici si rosii) ,dar i-a trecut....era de la transpiratie, pentru ca transpira cand se agita si plangea. Acum i-a trecut...i-am dat doar cu apa termala. Mai poate transpira daca e prea cald in casa...o sa treaca de la sine..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata am terminat cu totul, fetita a fost foartebine , a stat in carucior in restaurant ... a dormit mai tot timpul a fost foarte cuminteeee, deocamdata nu a facut febra si nici nu a racit, sper safiebine pana la final.

ne am distrat foarte bine, toata lumea afost fericita si multumita, ieri am dormit franti deoboseala bine ca nu am facut petrecerea noaptea a fostdela 16 la 1 jumate... dar si asa foarte obositotpt noi sigur si pt ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la 15:00 incepem si sper pina la 24:00 sa fim acasa! Eu nu pot sa mi cumpar rochia! Toate care imi plac sunt un pic mulate si cu burta mea parca sunt insarcinata in 5 luni :( hai ca poate exagerez... dar chiar as impraca o pereche de blugi... Azi am comandat torta si colacii -36 bucati, doamna a ramas socata ea a crezut ca atîtia nasi avem :) cind a inteles ca sunt gemeni s -a linistit.

Romina cum botezul?

Mada inca la parinti?

Ari pe unde esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, astazi, I-am dat asa: body, bluzita cu maneca lunga, dres, salopeta cu dublura (nu din aceea cu vatelina), caciula si am invelit-o cu o paturica grosuta. Dimineata a avut si un hanorac pe ea.

Cam asa ceva (nu stiam cum sa iti explic despre caciula-pededesubt are o dublura de bumbac):

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut Infanrix Hexa, n-a facut febra, insa e mult mai plangacios si agitat. Si parca face mai multe balutze. S-a jelit cand l-a intepat si apoi inca vreo 10 min in bratele mele. Apoi s-a linistit si am inceput sa "vorbim" si sa zambim ca am uimit-o pe dr pediatru. Oricum dupa ce a plecat dr. am tras si eu o repriza de plans reprimat :) m-a durut sufletul ca a suferit :) Nu-s obisnuita sa-l las sa planga si sa fie suparat!

N-as fi crezut ca o sa fiu in stare sa plang din cauza plansului lui. Oricum asta cred ca s-a intamplat si din cauza nenorocitilor astia de ganglioni! Toti doctorii ma suspecteaza de limfom si-mi cer sa fac biopsie pentru ca din alte investigatii nu reiese nimic. Si colac peste pupaza cei de la Provita nu mi-au dat rezultatul RMN-ului pt ca m-am miscat la sfarsit. Dupa o ora jumatate de stat in nemernicia aia de tub!! Nu inteleg cum toate imaginilie au fost viciate pt ca m-am miscat in ultimile 15 min. In fine, asa o fi!

Am zis ca o luna de zile nu mai fac nimic. Imi vad de viata si de copil! Oricum ganglionii au mai scazut in volum fata de cum erau..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, Alecsic, ai plans pt ca esti mama, nu din cauza ganglionilor [flo2] si pt ca ne doare si pe noi tot ce ii doare pe puii nostri. Sper sa rezolvi problema cu ganglionii.

 

Sofia mea este, in continuare, agitata si plange. O pun in leganut, in patut, o tin in brate si in 10 min incepe si plange. Este asa de o saptamana. Si imi vine sa plang pt ca nu stiu cum sa o alin. Mananca, doarme, uda scutece dar in timpul zilei este maraita si plange (mai putin cand iesim afara). Sunt atat de obosita incat astazi cand am fost afara cu ea simteam ca merg picioarele "fara mine".

Mamicile ale caror puiuti au facut vaccinul de mai mult de o saptamana - cum sunt cei mici? Mai sunt agitate si/sau plangaciosi? Vreau sa ma duc maine cu ea la camera de garda pt ca nu stiu ce sa ii fac...

Si ca sa fie treaba treaba am mancat deasupra ei si i-a cazut in ochi o frimitura de paine. Am scos-o repede si m-am pus pe plans ca sunt atat de proasta incat nu am fost atenta [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Alecsic e tare greu sa- i vedem cum sufera... Si eu tot la fel sunt, mor de plans, ba mai mult am cautat o crema ceva cu anestezic local ca sa nu m doare, de fapt Zmotocel mi- a dat ideea si am gasit crema dar ramane de vazut daca doctorul e de accord, sper sa fie in regula., iti dai seama nu va mai avea durere nici la vaccin nici la gaurele in urechi , dar cer parerea medicului inainte . :) De doua zile am o migrena urata, cu dureri de cap si varsaturi de era sa mor, abia m- am putut descurca acasa, acum vad ca imi trece, si se trage de la un san dureros, inainte de migrena m- a durut iar un san, dar de data asta i- am dat fetitei mai mult sa Suga din el si mai faceam si eu masaj in tp ce sugea si mi- a trecut :) incet, incet ma pregatesc de plecat in romania... Am emotii cand voi pleca cu fetita cu avionu , sper sa fie ok :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...