Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Crisicar, sunt in pericol cu burta si aud devla Toata Lumea ca nu o sa scap de ea. M am speriat si m am apucat de sport. Am noroc de fetite dulci. Cea mare se descurca singura, ii Aduc prieteni acasa sa se joace sau o mai trimit la vreo collega, iar cea mica sta si Cate doua ore in tarc si se uita la tavan sau la manute. Suge degetul si gangureste. Noaptea, ce sa zic , sunt o doamna. Dorm ca ursul. Acum Ne am intors de la vaccin si inca doarme in carut. A luat un kg intr o Luna dar e Cam dolofanica. Nu am ce face. Acum mananca de ,6, 7ori in 24ore, mi se pare ok. E scurtuta si indesata. Are 5690g si 56,2 la doua luni. Cum vi se pare? Clau eu zic sa ti Iei sandwich uri cu Tine pe avion si batoane cu cereale si sa bei multa apa ca sa nu ai probleem cu lapticul. Din cauza agitatiei, emotii, griji
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Crisicar, Cate prostii o sa mai Facem.... u cu frimitura in ochi nu ai facut nimic grav. Eu am caxut pe scari cu fata in brate. La coborare. Am straba o la piept saracuta de am storcit o. Mi am julit coatele de covor si mi am invinetit fundul . Si nu.mai cobor pe scari in sosete. Invatam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisicar si piticul meu a ramas plangacios dupa vaccin...l-am facut in urma cu 2 saptamani, dar acum suspectez ca e de la colici cu toate ca am crezut ca a scapat peentru ca inainte de vaccin a avut vreo 3-4 zile cand nu l-a mai durut burtica. Iar dupa vaccin a reinceput sa-l doara.

Si a inceput sa saliveze din cand in cand asa cum se mai plangea cineva pe aici. M-am gandit ca poate ii iese un dintisor mult mai devreme, dar sper sa nu fie cazul. De la ce mai poate saliva? Sau ce fel de reactie a vaccinului poate fi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana eu zic ca i normal. Toti bebelusii incep la un moment dat sa faca balonase si dureaza ceva. Eu caut acum bavetici dragute si micute sa i pun la gat. Altfel schimb randuri de haine Toata ziua. Din ce imi Aduc aminte de la cea mare, perioada balonaselor si perioada bagatului in Gura a tot ce gasea pe jos , a u fost cele mai stresante momente pt mine. Aveam impresia ca nu se mai termina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geluk, imi pare rau ca ti-ai invinetit fundul. Sper ca bebelusa a fost ok. Eu am oroare de scari. Mai tot timpul reusesc sa alunec pe vreo treapta.

Sofia avea 5255 g si 60.5 cm la doua luni si o saptamana. Astazi am cantarit-o si a luat doar 45 g intr-o saptamana. Adica in saptamana asta de cand tot plange...

Dana, azi am fost cu ea la camera de garda la Regina MAria si mi-a spus ca s-ar putea sa aiba colici si de-asta sa fie maraita si sa planga din nimic. Mi-a zis sa ii dau Infancol. Culmea, astazi nu a plans. Acum doarme - cred ca de la vremea asta ploioasa. M-a prins si ploaia cu ea afara [batcap] Noroc ca aveam la mine si saculet de-ala de iarna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem 5 kg si aproapte 60 cm , chiar daca avem 4 luni, tot varsta corectata conteaza. Balute avem si noi . Am facut vaccinul noi si totul este ok, a plans putin cand a bagat acul atat in rest cuminte cuminte. Doctorul a zis ca la 4 luni jumate sa ii dau banan ,dar eu nu vreau sa ii dau nimic pana la 6 luni ,dar mai vedem pana atunci.

Marti am mancat o portocala si ieri capsuni, a avut mai multe scaune... si a tras la parturi ced ca nu este o idee prea buna....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...