Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna Fete ! Am fost la control 4 cu bebe... E totul in regula, la 3 lunite si 4 zile are 66 cm si 5.330 kg, doctorul zice ca e super greutatea, ca eu imi faceam griji :) Mi- a dat monstra din crema cu anestezic local , cea pe care mi- a recomandat- o zmotocel, am sa o folosesc data viitoare la vaccin si pe urma am sa o folosesc si la gaurele in urechi desi doctorul zice ca doar pe deAsupra amorteste, dar e bine ca mai rareste din dureri :) pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia sa fiti sanatosi si sa aveti viata frumoasa! Noi pe aici, nimic special.

Clau, o printesa faci tu din Ingrid. E o dulce si tu pare ca te simti ca pestele in apa cand cumperi tot felul de frumuseti pentru ea.

Bulgarasul meu nu se mai trezeste pana la 7 dimineata de imi plesnesc sanii. Mananca si adoarme pana pe la 11 12, Iar mananca si iar doarme pana la 17 si tot asa. Parca nici nu am bebelus. Doar seara se joaca cu tati si vorbeste. Probabil ca nu i place romana pentruu ca eu cand ii vorbesc adoarme [:-)))] Cam plictiseala la mine in casa. Spalat calcat, facut mancare, dar nimic altceva mai interesant. Nu am botez de aranjat, nu plec in vacanta..La supermarket si acasa. Afara ploua ploua.... [alcool]

va pup, spor in toate sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geluk, la fel e si pe la mine acasa, plictiseala, bine ca o am pe Ingrid , o jughinesc tot timpul... E asa cuminte, nici eu nu zic ca am copil in casa, ea se trezeste putin mai des, dar nu plange , nu nimic, doar se baga cu nasucul in mine dupa laptic... Geluk, eu cred ca ai laptele gras, sa ne spui si noua ce mananci, niste ponturi pt laptic gras :) pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ma intreba cineva de acadele...in sun plaza inainte de intrarea in cora sunt niste standuri...unul din el e cu dulciuri si gasiti mai multe modele de acadele colorate.

Eu sunt pe ultima suta de metri...maine avem botezul. Tot maine il boteaza si Ari pe Horia.

Noi am fost nasi ieri (a fost doar cununia civila, nunta va fi luna viitoare). Bebe a dormit toata ziua.

Nu stiu de unde a luat rotavirusul...acum 2 zile a avut diaree, deci virusul inca mai e in corp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu ca rotavirusul il iau de obicei copiii care stau prin spitale.

Clau, numai prin restaurante stau [alcool] , ce sa mananc? sotul e vegetarian asa ca mai mult seminte, boabe , iarba si frunze multe mancam [:-)))]

Dana, Ari, sa aveti o zi frumoasa, sa iasa totul asa cum va doriti sau poate mai bine si distractie placuta! As merge si eu la o nunta sau la un botez. [acor]  Mi e dor sa joc si sa vad oameni veseli, plini de viata..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Va scriu si eu dupa o vesnicie, nu am mai citit sa recuperez. Am fost la ai mei 3 saptamani, am facut si botezul si de duminica seara suntem acasa. Cat e sot la munca sunt doar eu cu bebe si ne facem de cap  [pk] Momentan suge la 3 ore. Aseara a facut si el greva suptului, incercase ceva si miercuri seara, dar a supt pana la urma. Aseara a supt jumatate de san la 6.30 si apoi refuza sanul sistematic, cu plansete si scandal. Nu a vrut nici ceiuc, nici nimic. Era asa scafait ca nici sa ma mulg sa-i dau laptele nu am reusit  [batcap] In fine, dupa baita, dormit un pic si multa multa scafaiala a supt pe la 11.00 si a dormit de la 12 fara pana dimineata la 6. De curand dormim in patut singurei, cu o singura trezire pe noapte pe la 4-4.30. In timpul zilei doarme asa si asa, doar reprize de cate o ora  [:)] 

 

De vaccin am trecut cu bine, la cate analize si intepaturi a facut saracul  [smulgpar] , dar acum suntem mai bine. Saptamana viitoare repetam analizele sa vedem evolutia.

 

Ne apucam si noi de scutecit textil: scutece traditionale, prefolduri si protectii scutece..este mai ieftin si mai sanatos.

 

Pupici tuturor 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...