Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetelor! :)

Petrecere frumoasa la botez, fetelor! Va asteptam cu impresii de dupa.

Romina, sa-i fie de bine micului crestin!

Noi avem botez duminica si deja 12 pers din cele confirmate nu mai vin :( Am ceva emotii. Astazi l-am trimis pe sot sa vorbeasca cu preotul sa nu o bage pe Sofi cu capul sub apa. Sper sa fie ok. Soacra-mea e suparata pe noi ca "o crestem pe Sofi NUMAI cum vrem noi". Aaaaaa, pai si cum ar vrea?!? Daca vrea sa creasca un copil cum vrea ea, sa faca unul...Se supara aiurea cand ii spun sa nu o pupe pe fatza pt ca are tot felul de bubite, cand ii spun sa nu mai vorbeasca atat de tare cu ea (intr-o seara a stranutat sotul mai tare si a inceput sa planga si de-abia am linistit-o). Zice ca punem prea multe reguli...

Bafta la scutecit textil! :) Noi ramanem tot cu pampersi. Nu sunt in stare sa ma apuc de textil.

Claudia, si eu o spal pe Sofi intre labiile mici cu apa si sapun iar cand se formeaza o mica secretie o curat cu o compresa sterila pe care pun putin ser fiziologic. Ea a avut o secretie mai abundenta pt ca nu o spalam/uscam bine si a trecut cu Triderm desi stand sa ma uit in urma nu i-as mai da daca se va mai intampla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu a reusit sa vorbeasca cu preotul pt ca era slujba. A vorbit cu un nene de acolo de la lumanari si a spus ca la ei in biserica se baga copilul in apa pana la gat si pe urma ii pune apa pe cap. Sper sa fie asa. Oricum, maine inainte de slujba vrem sa vorbim cu preotul.

Sotul meu are un var care este mare in sensul de gras si o sa ii spun sa fie atent si sa ii faca semn preotului ca e cu ochii pe el si sa nu o bage pe Sofi cu capul sub apa ca daca nu o sa "aiba grija de el"   [soricel]  [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  [:-)))] (glumesc). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Noi suntem bine!! Am fost într-o scurtă vacanţă.. duminică am făcut botezul, la biserică doar, si dupa cu naşii si câţiva prieteni la restaurant, cheful mare e programat le 16 august. A plouat torential si a fost frig, sufla vântul aşa că fără rochiţă.. si aşa a răcit putin.. eu am botezat-o la greco catolici si acolo doar se pune apă pe cap si se unge cu mir pe tot caputul, adică frunte, obraji, gât, urechi, manute si picioruse..si am evitat imbracatul elegant ca sa nu răcească si tot a răcit.. ib fine.. toţi prezenţi ziceau ca vă fi o norocoasă la cat a plouat :-)).. in rest toate bune.. de dormit dormim bine, doar ca ora 3 noaptea e preferata ei.. fie ca doarme de la 9, fie de la 11 la 3 fix se trezeşte :-)) apoi doarme Iar pana pe la 7.. si apoi din 3 in 3 ore cu un somn la amiază de vreo 5 ore uneori, daca de la 7 nu are chef de dormit pana pe la 12, 1.. si dupa tot doarme cum spuneam mai sus. La vaccin nu a avut nici o reacţie de miercuri pana azi.. ea ii zambea la doctor si ii făcea ochi dulci.. nu a scos nici un sunet :-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez evoluţia ei, ca asta e cel mai important . Zice bus, sau bubu, dupa chef, când vrea afară. Dă, dă cu adresare la papa.. si alte gugu si daaaa si sunete. Ma distrează cum îşi face buzitele când încearcă sa spună ceva.. daca ii spun sa povestească cu mami pricepe imediat Si începe sa turuie, ne jucăm vati'ascunselea si se uită dupa mine, când ma găseşte, cu privirea se uită la mine si râde.. dar, mai facem si prostioare ca suntem madarite.. când încerc sa o adorm fără san, stau lângă ea pana cred eu, si pe bună dreptate e "cred eu", ca doarme. Dau sa ma ridic si ţeapă! Deschide un ochi si daca nu ma pun înapoi nu mai doarme.. apoi in timp ce stau lângă ea tot deschide un ochi, sa vadă daca dorm.. când ma prinde, adică o verific si eu si ma verifica si ea începe si îmi zâmbeşte.. ceva gen. Te-am prins.. am descoperit manutele, o jucărie perfectă.. dar nu le bagă in gură, doar le împreuneaza, numără degetele si alte minuni.. on schimb in gură bagă tot ce înseamnă material: manecile, partea de sus a ţinutei, daca ii permite, păturică.. :-)) si când e in braţe, hainele mele.. cam atât îmi vine in minte.. aa da, ne ridicăm caputul de jos.. uşor, cateva secunde, stăm in fundulet singure, aici nu ma certaţi ca domnişoara singură s-a ridicat într-o seara de m-am "speriat" când am văzut-o.. si neapărat facem three, umblam, ca altfel se impinge cu tălpile in saltea sa se ridice si toată greutatea ii vine pe gât si cap, asta a văzut si dr si el a spus ca daca vrea sa "facă paşi" sa nu o opresc ca mai rău fac.. sa o tin de subsiori si sa o las pe ea sa facă ce vrea.. aşa ca echilibrul sa-l găsim si umblăm.. că paşi faCem cam 30 de min pe zi :-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Mada, am citit la tine ca ai intrebat medicul daca este ok sa faca bebe pasi si am incercat si noi doua secunde, sa vezi ce dornica era sa faca pasi, pe urma nu mAi scapam sa o mai pun dar mi-e frica rau, nu- i prea devreme? Si noi am avansat , tinem caputu pana cred eu ca e prea mult, si cand sta pe burtica da din picioruSe rau si se si taraste putin, e dornica sa o ia d _ abusilea., vorbim, povestim, gangurim, prindem jucariile cu manutele le roadem .... Nu mai pot de dragul ei, e asa dulce si cuminte, nici nu zic ca am copil in casa :) Fetelor , voi ati trecut de perioada colicilor? Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...