Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

A trecut si botezul. Cred ca Zmotocel cerea impresii de dupa, nu? ;)

A fost super bine. Sofi a plans putin la biserica: la inceput, cand a luat-o nasa in brate si dupa ce a bagat-o in apa. In rest a fost tare cuminica.

La restaurant am tinut-o la inceput pana au venit invitatii, apoi ne-am dus in camera sa ii dau sa pape, a adormit cu greu din cauza agitatiei apoi am mai adus-o cand am pus tortul.

Invitatii au fost multumiti. Costurile au fost cam asa: 250 lei meniul/pers, fotograf 700 lei, dj 600 lei, 50 baloane 160 lei, clown pt 3 ore 300 lei, "spaga" chelneri 1000 lei, candy bar 1000 lei.

Sofi e la fel de cuminte ca si inainte de botez :)

 

Clau, Sofi nu cred ca mai are colici. Vreo doua saptamani I-am dat Infacol. Dr spusese sa ii dam pana la 4 luni dar nu cred ca este cazul sa o indop cu asa ceva daca nu este nevoie.

 

Fetelor, ei tot uit sa ii dau Vigantol. Adica uit cate o zi, nu zile in sir. Ce se poate intampla? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Buna fetelor! Mada, am citit la tine ca ai intrebat medicul daca este ok sa faca bebe pasi si am incercat si noi doua secunde, sa vezi ce dornica era sa faca pasi, pe urma nu mAi scapam sa o mai pun dar mi-e frica rau, nu- i prea devreme? Si noi am avansat , tinem caputu pana cred eu ca e prea mult, si cand sta pe burtica da din picioruSe rau si se si taraste putin, e dornica sa o ia d _ abusilea., vorbim, povestim, gangurim, prindem jucariile cu manutele le roadem .... Nu mai pot de dragul ei, e asa dulce si cuminte, nici nu zic ca am copil in casa :) Fetelor , voi ati trecut de perioada colicilor? Pupici

Claudia, dar nu o laşi cu greutatea pe picioare.. începi uşor câteva zile, pe vârfuri doar, apoi uşor uşor să calce cu toată talpa, şi neapărat pe ceva moale, eu ii pun o plapumă din puf impaturata in două..,asta tot pediatrul a zis. Problema la mine era cum spuneam că dacă nu o pun să facă aeg impinge singură şi asta e mult mai rău..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-ai de ce. eu primele dati am pus-o pe burtica meaa sa vad cat de tare apasa.. si dupa am inceput treptat cu patul, apropo, eu stau in fund pe pat si fac si conversatie cu ea, adica hai la mami si intr-o tura face cati pasi ii permite distanta, o tin cat imi ajung mainile, si asa pot fi si atenta la cat de tare se lasa pe talpi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma plictisesc.. am făcut curat in fiecare coltisor, mâncare bla bla.. fata mea doarme de vreo 7, imediat 8 ore.. oare nu i-o fi foame??? E drept că azi aveam chef de o baie bună, şi cum domnişoara avea chef de poveşti, am luat-o cu mine in vană, şi ne-am balacit o jumătate de ora bună, a mâncat dupa şi toooot doarme:-)) [batcap]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisi eu una nu ma risc să o trezesc când vreau eu,se trezeşte ea cand vrea. Ti minte când scriam odată la 3 noaptea că abia atunci s-a calmat dintr-un plans isteric care a ţinut de pe la vreo 19 non stop? Atunci refuza şi sânul şi nimic nu era bine, doar urla, de ce? Pt că eu am considerat că doarme prea bine şi am trezit-o nu mai ştiu de ce.. să ma joc cu ea posibil.. şi când a adormit era tot nemancata pt că nu vroia san, decât să urle. Am observat şi acasă că dacă nu e lăsată să doarmă face show. Atunci in noaptea de înviere eu încercăm să îmi calmez fata.. nici atunci nu a dormit de la 18 la 2. A mâncat o singură data, ciugulit mai mult. Aşa că să o trezească cine o vrea să o audă zbierand ore in sir că pe mine una ma doare şi sufletul, că ar fi vina mea, si nu as avea nici nervii necesari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...