Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Ştiu Crisi [pup] dar in condiţiile astea nu ma risc să o trezesc.. şi nu e literă de lege, s-a întâmplat odată.. că am ţinut-o eu la balacit, ps, cel mai mult ii place pe spate :-)), dupa o baita normală, adică spălat şi atât, nu doarme foarte mult.. ea noaptea nu îmi golea sânii numai pe jumătate.. dimineaţa a ras tot sânul. deci ca ml l/masă/noapte e chiar cat mănâncă ea de obicei.. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mada, si fata mea doarme asa mult dupa baita si nici eu nu am curaj sa o trezesc. Am incercat odata ca trebuia sa se trezeasca cea mare si apoi nu aveam timp de amandoua. Asa ca am zis ii dau sa pape si adoarme la loc. Da de unde.. ce cearta am avut cu eaaa.

Eu nu stiu ce sa va mai zic. E bine bebita mea. Iesim in  parc si o tin in brate, nu vrea in carut. stam pe banca si povestim, ne uitam la cea mare. Inca mai suge degetul(nu stiu de ce dar eu astept poate poate nu o sa i mai placa [batcap] ), i a crescut parul pe crestetul capului unde i cazuse dupa nastere si acum sta bat in sus ca la arici; ochisorii inca nu s au limpezit, sunt de un gri albastrui.

Ce activitate era aici cand nasteam si ce liniste acum. Mai citesc  la ghioceii de martie. Acolo se discuta aprins despre diversificare. Tot e bine. daca nu scriem aici inseamna ca ne descurcam si ca nu avem probleme cu puiutii nu?Sunt curioasa daca de Craciun mai scrie cineva aici [sad]

Eu ma intreb, un copil nu poate fii botezat fara nasi? doar cu parintii? [ascuns]

p.s. am slabit 2 kg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu citesc la martie...Eu ma gandesc cam cu groaza la diversificare. Acum e simplu doar cu alaptarea dar atunci va trebui sa tot fierb/pasez/blenduiesc...

Felicitari pt kg pierdute, Geluk! Si eu tot asa stii ca tb nas. Dar mai stiu ca poate boteza si un singur nas. Mama a botezat asa cand era tanara si finul meu a botezat singur pt ca divortase.

Imi pare rau ca la noi nu este activitate sa ne mai impartasim din experiente. Sofi face vineri 3 luni si cred ca este la puseu de crestere. Astazi a vrut mai toata ziua in brate. Pe seara la fel, doar plimbata in brate, nu aveam voie sa stau jos. La un mom. am pus-o la san dar nu a gasit mare lucru pt ca mancase cu o ora in urma. A inceput sa planga de nu mai avea aer dar a refuzat lp. Eu plangeam la randul meu pe langa ea pt ca nu mai aveam lapte :(( Dati-mi si mie idei de crestere a lactatiei. Beau ceai de lactatie de la Hipp.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisi imi pare rau pn laptic, eu sporesc cu mult lichid, lapte caldut, ciorbe tot mai fierbinti si muuult ceai dar produse lactate mănînc f multe si ma strădui mai grase de la țară... Sper sa revină in cantitatea necesara...

Geluk felucitari pn kg, vreau si eu...

Noi papam in continuare titica cu pofta, fata tot doarme de la 21:30 la 05 ,in schimb cavalerul la 3 ore e prezent la sin :) ce sa -i faci, trebuie cineva sa o tina pe msmi treaza.

Am facut vaccinul de 2 luni, toate cu excepția pneumococ, padiatra a spus ca nu are sens, am suportat binisor, febra pina la 37,7,fara miriit noaptea.

Ploua si nu putem iesi afara de 2 zile.

Voi plecati la mare vara aceasta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Sunt ingrijorata. Fetita tot dadea cateodata cu manuta pe la ureche dar astazi a fost ceva mai nelinistita si vroia sa planga fara motiv, am mai observat ca are si un miros . Maine merg la medic... M- am prins greu ca ar durea-o urechea dar sper sa ma insel desi sa nu cred .. Off
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, cam liniste pe aici :(

 

noi am fost intr-o mica excursie. pitica s-a comportant exemplar la drum lung (900km intr-o zi si apoi inca 2 zile cate 400km), stat in hotel si colindat prin magazine.

i-am cumparat hainute. multe..... erau asa dragute ca nu ma puteam opri. si erau toate super reduse la pret. dar pana la urma tot se aduna. si  am luat si carucior.... vroiam eu sa nu iau si sa o tin doar in wrap si carrier dar sotul o sa fie plecat cateva luni si e cam greu de mers la cumparaturi cu ea in wrap... 

geluk, te invidiez ... si eu vreau sa slabesc si am zis ca ma apuc serios de treaba. trebuie sa arat prezentabil pana in iulie. 

 

azi mi-a facut mica o surpriza placuta... a stat cumintica in leagan si la un moment dat a adormit si a dormit vreo 1 ora jumate..... sa tot fie zile de astea :)

 

clau, iti tin pumnii maine, dar din ce descrii tu suna otita....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Pe mine m a trezit cea mare la 5:40 ca sa ma umple de nervi. Nu ma trezeste cea mica si ma trezeste cea mare. Ca ea e gata cu somnul si sa ma trezescACUM!!! Normal ca au venit si nervii si pentru ca m a trezit asa devreme nu i dau televizor. Sta pe langa mine si scrie liste pentru cumparaturi. si pentru ca tot am facut asa, o sa incerc cateva zile fara televizor. experiment. Doar in we.

Ma gandeam eu ca nu se poate fara nasi.

Clau pare otita dar in acelasi timp poate sa nu fie nimic. Asa ca nu ti face griji.

Crisicar, eu am sanii goi toata ziua. Noaptea dau pe afara iar ziua sunt stafiditi rau. O pun la san si trage si ea in gol si se supara dar daca ea nu scoate laptele eu de unde sa ii dau?Mai beau un ceai mai vine ceva laptic. Se supara, adoarme cu gurita la san. Slaba nu e asa ca nu mi fac griji.

Zmotocel sa va fie de bine excursia iar fata sa poarte sanatoasa hainutele. As pleca si eu undeva dar noi avem masina cu 3 locuri iar acum nu e loc de cumparat alta.

Eu am slabit sigur, se vede la cantar dar burta.... [grasa]  [fri]

Iulia si la noi ploua de vineri continuu dar eu am iesit pentru ca trebuie sa iau fata de la sccoala iar cea mica doarme mult in carut. Cand intram in casa daca inca mai doarme o las la usa in carut si eu imi vad de treaba.

Ariiii!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , puii vostrii prefera sa tina capul pe o anumita parte? EU nu pot sa o fac sa doarma cu capul in stanga. desii mi a spus dr ca il are mai turtit pe dreapta si ca trebuie sa doarma si pe partea cealalta, nu reusesc. Eu il inorc ea il intoarce la loc. Cand o tin in picioare la mine in brate si vreau sa vb cu ea, tot in dreapta tine capul, nu se uita la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...