Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Geluk, eu am păţit odată aşa.. trăgea 1 min, dormea 5, mai trăgea un min, Iar adormea.. şi aproape rămăsesem fără lsptic, ca deh, toată ziua la san, de unde lapte?? Şi eu daca rămân fără e problema mare, pt ca nu vrea biberon. Aşa ca arunci când are chef de jucării ii fac pe plac, adică o tin ocupată prin diferite activităţi o ora jumate. Apoi la papa. Pt ca aşa sunt 3 ore in care fiecare san produce şi ea are in permanentă. Nu se întâmplă des, dar când se întâmplă nu pot risca să rămân fără lapte. Asta e valabil dupa ce mănâncă bine odată şi următoarea ora vrea doar să tragă cum spuneam mai sus. Ca deja sunt mofturi şi se învaţă rău.. şi nu am nici eu lapte dupa.. :-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A mea refuza sânul drept, dupa ce s-a înecat, când scriam ca a trebuit să suflu pe fata ei.. probabil de frică şi toată ziua m-am pus pe stânga să o alaptez şi cu sânul drept, un chin. Şi câteva zile tot aşa vroia, deci tot pe dreapta stătea cu capul. Până am încercat să o prind semi adormită să o fraieresc şi a mers. Ii lăsăm sânul până adormea adânc. Se vede pe burtica cum respiră.. şi apoi a fost ok.. încearcă şi tu aşa.. poate poate merge :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu zic de parte preferata cand mananca. Cand sta pur si simplu in tarc, sau in centrul de activitati, cand o iau in brate, ea tot cu capul intors spre dreapta sta. Pana si cand o pun pe burtica si ridica caputul tot intr o parte il ridica. I am pus un prosop in patres dreapta a capului sanu poata sa mai intoatca, sa Stea cu fata in sus sau in stg. A dat din picioare si din Maini pana si a facut loc, a intors capul in dreapta si a adormit. Daca il intorc eu ma lasa dar imediat il pune Cum vrea ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisi mama, mănâncă! Mic dejun, prânz, pe cat posibil două feluri de mâncare, gustare şi cină. Lasă naibii kg in plus. Nu prea pui oricum. Eu aşa mănânc şi rezultate zero la plus.. bine nu te gândi ca mănânc ca un porc.. cat o masa normală. Şi eu alternez lichidele.. cam un l ceai, un l apă pe zi. Poate şi mai mult ceai. Eu v-am zis de experimentul cu nemancatul şi lapte slab. Altă mămică a făcut la fel şi i s-a redus considerabil lactatia. De la cele de martie parcă. Aşa ca mancati pt ca bb creşte şi cere mult, si daca vă şi refuza lp e problema.. aveţi timp să slabiti când umblă şi abia o să ţineţi pasul cu el :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he, ZICI Tu Mada. Esti inalta si subtirica. Mananc bine, sportul pe langa. Dar sa Stii ca stres.mare Poate sa fie(pt mine) si o burta care se clatina la Mers sau la sarit. [smulgpar]  Si de la stres Poate sa Scada si productia de lapte. Asa ca incerc cu amandoua, vad eu cat pot sa o duc asa. Daca dupa prima sarcina aratam ca la 17ani, dupa a doua.....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine bine geluk.. e mai important bb ca burtica.. :-) eu as vrea să am puţina.. vă pun o poza imediat să vedeţi de ce zic asta.. la tata pe burta stătea fata cel mai bine.. defapt acolo ii plăcea non stop ca avea pe ce sta.. la mine da de oase.. :-)). [batcap]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[fal]  [fal]  [smulgpar]rusinica. rusinica. nu ai voie sa pui asa poze.

fetelor, sa aruncam cu rosii in Mada .daca ma apuca depresia din cauza ta o sa se intample sa stii [smulgpar]

 

 

 

Esti model. Bravo! (nu te teme vin ele kilogramele in plus [:D]  [:D] [:D]  [:D]  [:D]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...