Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Claudia, ma bucur ca e bine bebelusa! [flo2]

Noaptea o schimb de cate ori se trezeste sa pape, adica de aprox 3 ori.

De cate ori am fost la dr pana acum, Sofi nu a protestat deloc.

Sofi nu mai vrea sa stea in patut sau pe paturica de activitati in timpul zilei. Vrea in brate la vertical ca sa se uite peste tot [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

BUNA!

Zmotocel  eu nu ma pot obisnui sa il port in wrap, am mers intr-o zi in parc cu fata si baiatul in wrap, vai cand am ajuns acasa ma dureau muschi la coapse de mers incordata, el nu are treaba a dormit tot drumul, nu mai spun ca se uitau toti ca la un extraterestru,mie mi-e mai comod cu carutul.

Geluk felicitari pt kg pierdute, eu nu e chip sa dau nimic jos, daca tin dieta scade laptele si nu vreau asta, pt lapte trebuie mancare si lichide multe, Luca nu mananca cat lapte am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada si a mea a dormit de la 1 la 5 imi explodau sani si el nu se trezea, cred ca de la vreme a dormit asa mult si eu o ora pe langa el [:)] .

Dulciuri, zahar, sare, miere toate dupa un an.

Claudia si al meu mi se pare ca are un miros la urechiusa dar cred ca mai curge lapte sau asa o fi mirosul lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha Mada aia e burta sa o vezi pe a mea, tu esti model ce mai. [mai]

Geluk al meu doarme mai tot timpul pe stanga si se cunoaste caputul turtit, de vreo doua saptamani am reusit sa il obisnuesc si pe dreapta se va indrepta el asa am patit si la fata si s-a indreptat, sunt tare incapatanati astia mici numai cum vor ei. [starwars]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, eu zic asa. La primul copil schimbi scutecul la fiecare pipi si la fiecare partz. La al doilea .... Eu nu schimb pentru ca. Nu se mai trezeste dar dimineata e plin cu de toate. Ti am zis ca nu are fata nimic la ureche. Asa fac printesele cand sunt triste duc. Mana la ureche.:)) Mary, dar nu tin regim Doar ca am Scos tot ce inseamna Zahar,si Sucuri, nu mai mananc nimic dupa h 18 si sport usor. Mada, nu a cerut prietenul certificatul fetei? Se Poate sa fie fata vreunei prietene nu?he he, mai Stii cand Erai gravida plangeai ca burta ta e prea mica. Acum la fel :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine iuliaa,tu ai avut gemenasi.. e normal :) [il]

geluk, fara mancare dupa 18? vezi ca poate fi o cauza pt care ti-s sanii stafide ziua :)))

eu mananc si la 4 noaptea, dupa ce termina masa de la 3..

da mary, a recuperat somnul ala dulce.. abia la 7 a adormit :)))

nu l-a cerut.. i-a vazut ochii si a zis ca sunt ai mei si nu se mai indoieste de nimic :))

exceptand faptul ca sunt bruneta, daca va uitati pe fb am poze si satena&blonda, si blonduta imi seamana. mutrele sunt ale lui ta'su :))) picioarele ale mele, si degetele [batcap]  ca-s mai,... strambe.. nu stiu cum sa explic, nu drepte cand tinem mana intinsa :)). incapatanarea.. pff nu mai vb. de mica e o incapatanata. din doi varsatori incapatanati  a iesit un pestisor sef incapatanat. nu e numai cum vrea ea. inclusiv cand adoarme pe piept cu capul. daca o fac un cm mai incolo sau incoace fie ca doarme fie ca nu nu e bine numai unde s-a pus ea [batcap]  o sa innebunesc cand creste [smulgpar] [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze, fugisem ca a inceput sa planga.

vroiam sa mai zic ca eu nu il mai schimb deloc noaptea.

 

eu as vrea sa mergem cu el vara asta la mare. adica la noi sigur vom merge in weekenduri...poate si cu cortul daca e vremea buna :P. dar ne gandeam sa ne ducem in grecia cu masina vreo saptamana ca e vremea mai stabila, mancarea mai buna etc. si vrem sa facem asta in septembrie, sa fie mai marisor. inca nu ne-am decis 100%.

 

vladi de aproape o luna doarme ziua numai pe burta, iar noaptea cand il pun pe spate se agita, se trezeste, in schimb pe burta e lemn. insa nu am curaj sa il las si noaptea pe burta, nesupravegheat, ca am citit ca nu e o pozitie f sigura...voi i-ati culcat pe bebeii vostri pe burta?

el e f sensibil la zgomote si tresare din orice, pe burta banuiesc ca nu poate tresari, ca are mainile si picioarele fixe :). mai nou nu mai adoarme deloc in carucior in parc, se trezeste la fiecare trotineta sau copilas care trece pe langa el si e marait intr-una.

ieri, pt ca l-am dus totusi afara, unde nu a dormit deloc, a venit asa obosit incat a mancat la 7 seara si a adormit (pe burta) si nu s-a mai trezit pana dimineata la 5!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...