Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Buna Anca! Bine ai revenit! Pe cat ai botezul? Eu am pe 5 iulie si sunt in pregatiri de acum :) nici eu nu mi - Am luat rochie, mai astept poate mai slabesc putin:) mai am 5 kg, astea merg cel mai greu :) Cam putin 50 gr luate in greutate dar depinde de fiecare copil sau perioada, cateodata iaum mult, cateod m putin . Mie moasa mi- a sp ca e normal sa ia 150 gr pe sapt ca odata luase 100 gr si- mi faceam griji, dar daca doctorul zice ca e in regula :) e bine:) La 3 luni si 4 zile avea 5.330 kg si 66 cm.. Maine o mai cantaresc la moasa de curiozitate. Acum are 3 luni si 3 sapt aproape . Puiu tau cat are? Pup . Am inteles ca se posteaza pe facebook :) sa intri acolo :) pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Crisicar suntem in aceeasi stare cu diareea....adica cam 3 scaune pe zi. Cand se deshidrateaza dorm f mult si nu se pot trezi, nu mai fac pipi ...si d-aia tot urmaresc aspectele astea. Dr mai studiaza burtica, dar nu prea am inteles cum arata pielea cand e deshidratat.

Eu am folosit tot ce exista pe piata pt colici si le-am tot amestecat, dar fara efect spectaculos....acum ma gandesc ca totusi ii mai ameliora putin durerea.

De la debridat e mai ok acum, adica nu il mai doare asa rau si a mancat mai bine azi.

Apropo, bebeii vostrii de cate ori pe zi papa si cat stau la san?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la botez am avut o rochie incomoda pentru alaptat...adica trebuia sa ma dezbrac de ea, nu avea nici macar fermoar. O sa pun pe fb o poza ca sa o vedeti. Si eu mai am de dat jos tot 5 kg :(...slabisem mai mult la inceput dar de cand tot mai vin pe la mama am mai pus inapoi asa ca am 5 kg in plus....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta. E singura poza in rochie aşa ca e cu fratelo din dotare.ceva de genul cred ca s-ar potrivi pt toate care vrem sa alaptam..

 

pai mada te cred ca tu poti purta asta la cat esti, dar la kg mele .......  ma vad la stiri castigand premiul de "cea mai prost imbracata: :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cu daria in braţe, semiadormita, nu m-am putut abţine când am citit şi m-a pufnit râsul. Săraca.. nu a ştiu ce ma apucă.. :))

Dar de ce zmotocel? In jos poate fi mai lungă.. şi eu pt botez îmi iau una genul asta cu spate gol şi fata la fel, dar lungă.. asta era de la o nuntă de anul trecut si eram deja in lună a 3-a când am cumpărat-o.. acum pe partea de brâu innot in ea.. mi-e puţin mare şi oricum nunta era de zi, eu vreau ceva de seara. Botezul va fi seara/noaptea :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai fost la doctor, am fost atunci cu proba dar cica dusesem prea putin material si nu au fc analize , e in regula, pe mine m- a asigurat doctorul ca un copil alaptat la san poate avea kk orice culoare si aspect si atata tp cat bebe se joaca si mananca bine si nu are febra, e totul in regula.. Un bebe bolnav se vede de la o posta :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...