Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi pufosi de februarie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Buna felelor, imi cer scuze ca nu am mai reusit sa scriu, desi mai trag cate o ochiada si mai citesc, la 2-3 zile tot ce postati. 

 

Noi suntem bine, cu excptia unei iritatii de scutec, care nu stiu cu ce sa o mai tratez, am patit si eu ca Mada, ea cu un nenumarate biberoane, eu cu creme am folosit Bepanthen, Battom Ointment(Nivea Baby), Dermocare,Baneocin pudra,Sudocrem,Flucinolon,Connettivina Plus ( produs italian), P.O.L (produs italian), Klorane,Crema de galbenele, ceai de musetel, schimbat firma pampersului, stat fara scutecel, Acu folosim apa termala de la Avene pt igienizare la fiecare schimbat si crema ABCDerm de la Bioderma se pare ca ar da semne de refacere, sper sa nu fie doar  inpresia mea.

 

In rest toate bune, mai avem doua zile si vom avea MAREA INTALNIRE cu Tati, am niste emotii, sunt asa de curioasa cum va reactiona cand il va vedea, cand il va lua in brate. 

 

Vom avea botezul pe 22 aprilie, rezolvat sala, invitatii date de  mult, vom avea formatie care ne-a ajuns 18 mil, tort comandat, prajituri commandate,inca nu ne-am hotarat la meniu..

 

Ieri am facut vaccinul si am trecut cu brio de el. Daca in prima luna ne-am adaptat mai greu si nu a luat foarte mult in greutatte, in a doua luna a recuperat si are 5020 grame si 60 de cm. Papam mixt.

 

Chiar acu in timp ce scriam am avut parte si de un mic accident,. Pt lumina de veche foloseam o chestie mik de pus in priza ce avea protectie de plastic pt a reduce din lumina, si scriind asa de zor numa ce simt un miros de plastic ars, cand aprind lumina in camera, din dracovenia aia iesea un um, Doamne noroc ca eram treazam ca de dormeam nici nu vreu sa imi inchipui.

 

Pupici la toti bulgarasi si imbratisari voua mamicilor:*

 

P.S. pt iritatie astept orice parere 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 541
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am chemat salvarea si nici macar nu i-au luat o temperatura. Nici macar nu s-au uitat la ea...Ca sa o tin pe umar 15 minute dupa ce mananca. Eu ii spuneam ca degeaba o tin ca nu da aerul afara, ea o tinea pe a ei...Am intrebat daca tb sa fac ceva special ca sa o rehidratez si zice ca sa o pun la san cand se trezeste. Si maine dim sa ma duc la pediatrie la spital la iomc. Intreb ce spital e asta ca nu am auzit de el si ea iar imi zice de iomc... A trebuit sa caut pe net: instit de ocrotire a mamei si copilului Alfred Rusescu. In final nu mi-au zis nimic din ce nu stiam....Halal "salvare" ...:(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crisicar daca a vomitat doar data nu e chiar asa rau. nu se deshidrateaza asa usor. da i lm cand cere. e posibil sa fi vomitat doar pt ca a fost prea agitata. si a mea face la fel si uneori chiar foarte mult vomita si de mai multe ori. ii dau lm si e ok. la varsta asta lm e ceamaibuna hidratare

tine o in brate pe umar cat mai mult chiar daca nu da aerul afara tot ajuta.

daca e mai rau poti merge la iomc dimineata, dar pt un singur episod nu vor face nimic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, Zmotocel! A mai vomitat o data dar mult mai putin. Am pus-o pe o parte si dadea semne ca ar mai vomita dar ii venea doar saliva cu putin lapte. Acum doarme si am pus-o pe mine, eu stand pe canapea in sezut. M-am gandit sa o tin in plan inclinat nu la orizontala poate asa nu ii mai vine sa vomite.

Nu stiu daca sa ma duc dimineata la spital. Sa vedem cum trece de noaptea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...