Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (84)


Recommended Posts

Doamne Ajuta!

Bine-ai venit , Ginaro! [hia]

Vin si eu cu vesti bune de la eco.

Bebelusa e grasunica, avea Vineri 3.065 g, la 35 s si 5 z. ( calendaristic)

La eco arata ca e mai mare cu 8 zile ( inainte era cu 5).

Si dupa calcule reiese ca are 49 cm.

Am stabilit si data nasterii, daca nu se va intampla nimic pana pe 6 iunie, atunci voi naste.

Natural, dar imi va induce nasterea. Voi avea 38 s si 5 z,

Va fi intr-o vineri... si asa as vrea sa fie.

 

Ne-am apucat de zugravit, de fapt tata ne zugraveste.

Am terminat de ieri camera Stelianei. Sapt asta speram sa terminam tot.

Cam atat despre noi.

Va doresc o Duminica placuta! [flo]

felicitari Alina pt grasunica!asteptam vesti bune in continuare de la tine; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor!

 

Va citesc din umbra de mult timp si ma bucur ca vad credinta in voi.

 

Eu sunt din Oradea si merg destul de des la Manastirea Sfintei Cruci unde sunt moaste ale Sfantului Nectarie, in cazul in care sunt fete care doresc sa le pomenesc la Sfantul Maslu, sa imi lase aici sau in privat prenumele pana seara pe 27 mai, pe 28 am sa merg la Manastire.

 

Stiu ca e mai bine sa fim pomenite in cat mai multe locuri si sunt convinsa ca cel de sus o sa ne ajute sa ne tinem minunea in brate.

 

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Maryella, din pacate incercam de 3 ani si problemele au aparut una dupa alta, totul a culminat cu vestea ca ambele trompe sunt infundate, prin urmare ne pregatim de FIV, mai exact imi fac curaj pentru prima consultatie...

 

Am primit PM... multumesc [flo2]

 

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivanka Doamne ajuta sa fie bine! si o sa fie bine cu ajutorul Lui; cine stie? poate pana ajungi sa faci FIV-ul ramai natural; ca au mai fost cazuri cand credeau ca FIV-ul e singura sansa si cand colo..; ca sa nu mai spun ca stiu ca pe cineva care are primul copil obtinut prin FIV ; i se spusese ca nu are sanse altfel , dupa 4 ani de incercari; si a 2-a sarcina obtinuta natural de nici nu-i venea sa creada; minunile exista ;

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

„De vei asculta legile acestea, de le vei păzi şi le vei împlini, atunci şi Domnul Dumnezeul tău va ţine legământul şi mila Sa faţă de tine, cum S-a jurat El părinţilor tăi; Te va iubi, te va binecuvânta, te va înmulţi şi va binecuvânta rodul pântecelui tău, rodul pământului tău, pâinea ta, vinul tău, untdelemnul tău, pe cele născute ale vitelor tale mari şi ale oilor turmei tale în pământul acela pentru care S-a jurat El părinţilor tăi să ţi-l dea ţie. Şi vei fi binecuvântat mai mult decât toate popoarele şi nu se va afla sterp sau stearpă nici între ai tăi, nici între dobitoacele tale”,

imi plac foarte mult aceste cuvinte din Biblie; tot ce avem de facut e sa raspectam cele placute Domnului: post, rugaciune, milostenie, smerenie, iubirea aproapelui; pare atat de simplu si totusi atat de greu de atatea ori; de cate ori mi se pare ca am eu o problema grava in aceeasi zi aud de oameni care se lupta cu probleme de o mie de ori mai grele si imi pare rau; ma rog Domnului sa se miluiasca de mine si de familia mea si sa ne bucuram de rasul si bucuria pe care o aduc copiii intr-o casa; si sa ne dea intelepciunea si rabdarea ca sa ii crestem astfel incat sa ajunga buni crestini care sa dea Slava Domnului; si sa ne deschida drumurile tuturor aspirantelor care ne duc spre bebeii nostri sanatosi,cuminti, ageri la minte si frumosi; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...