Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (84)


Recommended Posts

Hristos S-a inaltat!

Raisa ma bucur ca ati ajuns cu bine in Norvegia! In privinta bisericii stiu doar ca PS Macarie viziteaza adesea comunitatile de romani din eparhia sa. Dansul e un om deschis si aplecat spre suferintele oamnenilor, asa ca daca aveti vreodata sansa sa va intalniti cu dansul nu o ratati!

Lili multumim pentru postare!

Esperantza, Dumnezeu ne mai da si cate o palma tocmai pentru ca ne iubeste, iar cand noi nu avem necazuri tindem sa uitam de El, sa ne dedam placerilor lumesti! Dar niciodata sa nu va indoiti ca Dumnezeu va iubeste cel mai mult!

Va pup si va doresc un weekend binecuvantat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lili_g, Anna85, maryella77 va multumesc pentru sustinere. Chiar astazi am fost la un parinte sa-i marturisesc necazul si sa-i cer un sfat, am iesit din biserica cu senzatia ca am lasat o piatra grea de pe suflet. Si in continuare voi lasa totul doar in miinile Domnului ca el stie ce este cel mai bine pentru fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor!

 

Pentru cele dintre voi care mi-au lasat datele pentru pomenire la Manastirea sf. Cruci din Oradea, asa cum v-am promis am ajuns miercuri si le-am lasat.

 

Din pacate tot miercuri am fost si la un control la cardiolog, de 10 zile aveam palpitatii si asa o senzatie de strangere de inima, toata ziua m-am gandit daca sa anulez programarea sau nu, puneam palpitatiile pe seama supararilor legate de faptul ca recent am aflat ca singura sansa de a avea un copil este fertilizarea, dar, m-a ajutat Fecioara Maria si Sf. Nectarie si m-am dus pana la urma la control, acolo, din pacate am aflat ca am probleme la inima, insuficienta mitrala de gr. 2, ....sunt de-a dreptul socata, nici nu stiu daca o sa ma primeasca cu aceasta problema la clinica de fertilizare sau nu...

 

Asa ca... doar pe Dumnezeu l-am avut pana acum, tot asa si de azi incolo... de miercuri viata mea are un alt sens...

 

Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

 

Noapte buna. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offffff Ivanka; nebanuite sunt caile Domnului;  [ruga]  sa gasesti taria sufleteasca de a merge mai departe; intr-un fel e mai bine ca ai descoperit asta acum; asa stii ce ai de facut  pe mai departe astfel incat nu numai sa ai copii sanatosi ci si sa ii poti creste ; Doamne ajuta sa fie bine!

multumim pentru acatist; eu maine merg la Radu-Voda , la sf Nectarie si o sa ma rog sa faca cate o minune si pentru noi;

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mare este puterea rugaciunii, chiar daca dezlegarea necazurilor noastre nu este imediata sau  in felul in care o cerem in rugaciuni, insa Dumnezeu cu siguranta stie ce este pentru noi mai bine. Ivanka numai sa nu cazi in deznadejde, crede ca totul o sa fie bine si asa va fi. Sa te ajute Dumnezeu sa ti se implineasca dorintele. Crede-ma, stiu cit de greu este atunci cind o suferinta este multiplicata cu altele, insa, in acele momente rugaciunea pe care o rosteam parea sa fie mai sincera si ajutorul venea mult mai repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivanka nu ai intrebat cardiologul daca problema ta cardiaca te-ar putea impiedica sa duci o sarcina la termen? Nu toate problemele cardiace pot afecta capacitatea unei femei de a duce o sarcina si de a naste un copil sanatos! Cum spuneai si tu, nadejdea noasta trebuie sa ramana la Sfintii Lui si in iubirea milostiva a Maicutei Sale si a Bunului Dumnezeu!

Ioana ai terminat bagajul pt maternitate? Ce zice Steliana, e pregatita sa vina pe lume? Va  [pup] si va port in rugaciune! [ruga]

Doamne ajuta!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Multumesc Ginaro [flo2]

 

Multumesc Maryella, asa m-am gandit si eu ca e mai bine ca am descoperit acum si nu cand era prea tarziu.... Am citit despre multe minuni care au avut loc pentru cei care sau rugat la Manastirea Radu Voda, mersi mult ca te-ai gandit si la mine.. [flo2]

 

Asa-i Esperanza, e si mai greu cand peste o mare suferinta mai vin si altele, dar sunt convisa ca o sa ne ajute Dumnezeu sa avem si noi un sufletel....cred ca totul o sa fie bine... mersi mult [flo2]

 

Anna85, merg azi iar la cardiolog si am sa il intreb, sper sa imi spuna ca se poate...mersi mult de incurajari si ca te rogi si pentru noi.... [flo2]

 

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Fericiţi cei ce n-au văzut şi au crezut" 

 

Un călător mergea odată printr-un ţinut cald, ai cărui locuitori nu văzuseră niciodată un râu îngheţat. Călătorul le spunea cum îngheaţă apele iarna şi cum poţi merge cu piciorul sau cu căruţa pe gheaţă ca şi pe drum. Deşi nu văzuseră niciodată asemenea lucru, oamenii aceia crezură pe călător, cunoscându-l ca pe un om înţelept şi cinstit. 

Aşa e şi cu aceea ce ne spune Dumnezeu. 

Dacă putem crede pe un semen al nostru despre lucruri pe care nu le-am văzut - cu atât mai mult cuvânt trebuie să credem pe Dumnezeu, care nu minte niciodată. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esperanza, imi pare f. rau pentru pierderea suferita...Dar Dumnezeu stie mai bine, eu cred cu tarie ca toate lucrurile ce ni se intampla sunt lasate cu un scop, sunt cate o lectie pentru fiecare dintre noi. Ma bucur f mult ca ai gasit taria sa te ridici si sa mergi la un parinte sa iti spui oful. Roaga-te in continuare pentru tine si sotul tau si nu inceta sa crezi ca Dumnezeu lucreaza cu fiecare dintre noi in felul sau si la momentul potrivit.

Ivanka, sa iti dea Dumnezeu sanatate multa si putere! Sunt sigura ca totul va fi bine! Uneori viata ia o intorsatura ciudata, dar repet, tot raul spre bine! Incercarile sunt pe oameni...

Raisa, multi pupici si incurajari!!!

Lili, ffff frumoasa postarea ta! [flo2]

Maryella, multumim de postari! [deziuata]

Anna si Ioanact pupici pe burtici! [caru2]

Noi suntem bine, maine intram in 12 saptamani...yupppi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...