Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (84)


Recommended Posts

Doamne Ajuta!

Kytana bine-ai venit in grupul nostru! [hia]

Prin rugaciune Dumnezeu ne va ajuta! Roaga-te neincetat!

Anna ce spieratura cred ca ati tras!

Bine ca nu s-a intamplat nimic cu voi! Slava Domnului!

E frumos numele Efrem. Imi place.

Si f frumos e ca esti nascuta de Sf. Stelian. Cea de-a treia bebelusa o va chema Steliana.

Ne-am gandit la acest nume inainte de a o concepe. Daca era baiat , il va chema Stelian.

deeva ce ma bucur mult ca v-a ajutat Dumnezeu si veti avea o fetita!

Mi s-a facut "pielea de gaina" cand am citit. Tare mult ma bucur pt voi!

In cate saptamani esti?

Sarcina usoara sa ai si o fetita nascuta la termen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miltumesc Alina pentru gandurile bune, multumesc pentru rugaciunile curate. Maica Domnului sa iti fie alaturi pe toata durata sarcinii... adica ce zic eu ... pe intreg parcursul vietii. 

Cat despre Eva mea lasa-mi o tara de timp, is multe de zis... toate la timpul lor. 

 

Pentru toate cele care va aflati in deznadejde precum si eu am fost, rugati-va mult, eu am biruit, rugati-va sfantului pe care il simtiti aproape. Toti pot fi mijlocitorii nostri catre Dumnezau Bunu'. Eu m-am rugat la Maica Precesta si o voi face pana inchid ochii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

ce frumos este cand scriem mai multe!

Alina multumim pentru capitol! sa fie binecuvantat cu multe teste pozitive!ce frumos vb despre fetitzele tale! esti o mamica fericita ;

Kytana bine ai venit printre noi la rugaciune! imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, nici nu stiu ce sa iti spun ca sa iti alin macar putin sufletul; doar sa te pomenesc in rugaciunile mele;

Anna deosebita icoana cu sf Stelian; si tu esti o frumoasa; sarcina usoara in continuare si nastere la termen cu bine! si eu am trecut printr-un accident in 2009, la 4 luni dupa nunta; si cand credeam ca o sa cadem de pe pod cu masina- eram eu la volan si cu maica-mea in dreapta- am strigat din suflet Doamne ajuta-ne si imediat am simti o liniste si o pace si am stiut ca am scapat; atat de repede ne-a ajutat; si e o minune ca am scapat tefere si sanatoase amandoua; atat de repede ne vin Domnul si sfintii Lui in ajutor cand ii chemam cu credinta; ce frumos este numele de Efrem! se vede ca va protejeaza sfantul; 

deeva asteptam cu nerabdare cand poti tu sa ne scrii despre minunea ta; sa fii sanatosa si tu si fetitza ta!

fetelor citeam acum la inceput de capitol cum a inceput acest forum si cum se rugau fetele una pentru cealalata si minunile au inceput sa apara; sunteti de acord, pentru ca tot suntem in post , sa citim seara la 9  sau 10 cum va e mai usor, rugaciunile postate de Anna catre sf Efrem cel Nou si sa citim fiecare si numele de botez al celorlalte? pentru gravidute ne rugam pt sarcina usoara, binecuvantata si nastere la termen cu bine, ele se roaga pentru noi aspirantele(pentru inca putin timp) ; ce ziceti?

sunteti de acord?in rest citeste fiecare ce acatist doreste, are in canon; ca nu dureaza mult sa citim aceste rugaciuni;

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deeva ce ma bucur ca ai intrat sa ne scrii;tu nu ma cunosti, dar eu am citit din urma si simt ca va cunosc pe fiecare in parte,si chiar ma intreb ce s-a mai intamplat cu fetele vechi de nu mai intra deloc;sa inteleg ca esti insarcinata?spune-ne mai multe despre tine ,cum ai reusit si cate saptamani de sarcina ai ;pup si o sarcina usoara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryella eu incerc sa citesc in fiecare seara rugaciuni pentru nastere de copii;eu sunt de acord sa citim aceste rugaciuni catre Sf.Efrem si sa ducem listuta cu numele noastre la biserici sau sa o citim acasa seara;deja fac acest lucru si sper sa faca toate fetele care isi doresc prunci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Raisa, 

 

Cum am reusit?... Maica Domnului o izbandit eu doar m-am rugat ei... si atuncea cand toate imi erau potrivnice si imi doream sa stau in fata Domnului si sa musc din Mana Sa cea sfanta ca sa-mi simta durerea si deznadejdea.... ei bine si atuncea, cu ultimele puteri am cerut ajutor, catre Sfanta Fecioara.

 

Despre mine si fetita mea veti afla mai multe cand o fi vremea de aflat. Eu ma gandesc la voi toate si ma rog sa primiti Lumina in suflet si in viata. S-ajungeti ziua cand sa nu mai cereti nimica Domnului ci doar sa-i multumiti ca o avut rabdare cu fiecare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia! te pup, te imbratisez si lacrimez de bucurie!

 

Pup pe micuta Eva! Am stiut ca Domnul si Macuta nu te vor lasa! Cand le incredintezi lor toata durerea, toate gandurile si neputintele ei vin in ajutor.

Ne asteapta pe noi sa ne indreptam si sa fim pregatiti pentru cele ce ne sunt pregatite!

 

Doamne ce bucurie!

 

Maicuta Domnului sa-ti fie calauza, acoperitoare, pazitoare, mangaietoare tie, micutei si sotului tau!

 

Cu mult drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, depresia trece cu rugaciune, spovedanie deasa, impartasanie si ascultare.

Va trebuie neaparat duhovnic aproape. Cauta, roaga-te si Domnul o sa va ajute sa gasiti duhovnic aproape de voi.

 

E bine ca ai un sot bun si vreti sa aveti o famile mare. 

 

In rugaciunea parintilor pentru fii spune: Mult milostive Doamne care dai hrana pasarilor cerului si vietuitoarelor pamantului, cel ce pazesti floarea care rasare intre stanci...

 

Domnul ne are in grija, ne da toate daca ne incredintam Lui si ne punem in El nadejdea.

 

Eu zic sa nu-ti fie frica, mergeti inainte cu credinta, cu o viata conjugala normala, lasati lucrurile sa mearga inainte frumos, normal. Incredintat-va Domnului, unge-te cu ulei de la maslu pe burtica si toate vor fi bine.

 

Am trecut prin lucruri asemenea...stiu ce spui. Numai in Domnul , in Maicuta Lui si Sfintii dragi ajutatori este nadejdea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...da si un Efrem. Baietel drag!

Sa creasca mare si sa va aduca bucurie.

 

Si eu il iubesc pe Sfantul Efrem cel Nou, multumes Raisei ca l-a facut cunoscut.

Citesc rugaciune parintilor pentru copii de cand l-am cunoscut si parintele meu duhovnic mi-a dat intr-o zi acatistul, "ca sa-l am in geanta".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...