Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (84)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alina ma bucur mult pentru tine, ca ai inca o minune de fetita, Steliana! E foarte dragalasa! Imi aminteste de finuta mea, Ana Maria Steliana... Sa va dea Doamne Doamne ingeras pazitor care sa va fereasca de orice boala sau intamplare neplacuta, sa va bucurati cu toti de aceasta noua si gingasa floricica!

Tu ai avut contractii dureroase inainte de nastere cu mai mult timp? Eu am 33 sapt si deja contractiile sunt din ce in ce mai dese si mai dureroase, nu trec nici daca stau intinsa in pat... doar cu scobutil+no spa de 3 ori / zi, ma mai lasa, dar de aparut tot apar!

Just_Blue, Lili, Raisa, Ivanka voi cum mai sunteti? Ginaro te mai asteptam sa ne impartasesti astfel de ganduri profunde!

Va pupic! [pup] [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ma bucur mult pentru tine, ca ai inca o minune de fetita, Steliana! E foarte dragalasa! Imi aminteste de finuta mea, Ana Maria Steliana... Sa va dea Doamne Doamne ingeras pazitor care sa va fereasca de orice boala sau intamplare neplacuta, sa va bucurati cu toti de aceasta noua si gingasa floricica!

Tu ai avut contractii dureroase inainte de nastere cu mai mult timp? Eu am 33 sapt si deja contractiile sunt din ce in ce mai dese si mai dureroase, nu trec nici daca stau intinsa in pat... doar cu scobutil+no spa de 3 ori / zi, ma mai lasa, dar de aparut tot apar!

Just_Blue, Lili, Raisa, Ivanka voi cum mai sunteti? Ginaro te mai asteptam sa ne impartasesti astfel de ganduri profunde!

Va pupic! [pup] [ruga]

 

Doamne Ajuta!

Iti multumesc mult! Îți doresc si ție sa simți aceste sentimente de mama!

 

N-am avut contracții. Mie mi-a fost declansata nasterea.

Din ce-am înțeles de la moașă aveam dilatatie 2-3 cm când mi-a fost ruptă apa.

Apoi mi-au pus perfuzie de dilatare. In 2 h si un pic eram dilatata complet, gata de naștere.La 38 s si 5 z am născut. N-am așteptat sa vina de la sine, fiind si dist mare: 80 km.

Stiind de la Justina, dra cu care am născut-o pe ea nu m-a lăsat sa vin cu dureri de la atâta dist. Tot așa mi-a fost indusa la 39 s si 2 z.

Si-acum am zis la fel sa procedez , numai c-am născut-o cu câteva zile m dvm fata de Justina.

Mi-a trecut sentimentul acela de regret ca o scot m dvm, poate ea ar m fi stat. Dar e sănătoasă , e maricica si papa lapte de la mamii.

Sarcina ușoară , cât a m rămas îți doresc, si o nastere la fel de ușoară!

 

Sarcini usoare si celorlalte gravidute, iar aspirantelor așteptăm testele pozitive!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina sa-ti traiasca minunea ,ca e tare dragalasa si bolfanica;ai 3 fete minunate si cred ca esti tare mandra de ele;Dumnezeu sa le dea sanatate si multe bucurii in viata;tie iti doresc recuperare usoara si mult laptic

Anna stai linistita si roaga-te ca va fi bine si vei naste usor si la termen;pup si sarcina usoara in continuare

Despre mine nu am noutati,sunt in perioada ovulatiei,dar nu ma gandesc prea mult la asta ;sunt concentrata pe engleza si las lucrurile sa vina de la sine cand va vrea Dumnezeu

Va pup pe toate si o zi frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

Alina felicitari din suflet! Sa va traiasca minunea, sa va bucurati de ea si sa fie protejata de ingerul ei pazitor contra turor relelor !E o scumpete cea mica; sunteti o familie tare frumoasa si implinita;

Anna am eu asa o presimtire ca o sa stea cel putin pana la 39 de saptamani Efrem al tau; ai sa vezi ca fi bine si te vei bucura de un copilas minunat; 

Eu sunt ca raisa in perioada ovulatiei; pe mai departe, ce-o vrea Domnul;

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanact, ce frumoase sunteti toate 4!

Steliana, bine ai venit!

Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate, sa cresti mare si cuminte! Mare bucurie in casa voastra!

 

Anna, iti doresc si tie multa sanatate, iar Efrem sa stea cuminte acolo in burtica, sa nu mai fie asa nerabdator sa isi cunoasca parintii!

 

Maryella, Lili multumim pentru postarile frumoase!

 

Raisa, multi pupici!

 

Noi suntem bine, ieri am fost la dr de familie, suntem bine, crestem...Abia asteptam intalnirea cu nenea dr., dar mai e ceva pana atunci...

 

Pupici pt. cei mici si mari! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PILDA CREIONULUI

 Un copil îşi privea bunicul scriind o scrisoare. La un moment dat, întrebă:

- Scrii o poveste care ni s-a întâmplat nouă? Sau poate e o poveste despre mine?

Bunicul se opri din scris, zâmbi şi-i spuse nepotului:

- E adevărat, scriu despre tine. Dar mai important decât cuvintele este creionul cu care scriu. Mi-ar plăcea să fii ca el, când vei fi mare.
 
Copilul privi creionul intrigat, fiindcă nu văzuse nimic special la el.

Dar e la fel ca toate creioanele pe care le-am văzut în viaţa mea!

- Totul depinde de felul cum priveşti lucrurile. Există cinci calităţi la creion, pe care dacă reuşim să le menţinem, vom fi totdeauna oameni care trăiesc în bună pace cu lumea.
Prima calitate: poţi să faci lucruri mari, dar să nu uiţi niciodată că există o Mână care ne conduce paşii. Pe această mână o numim Dumnezeu şi El ne conduce totdeauna conform dorinţei Lui.
A doua calitate: din când în când trebuie să mă opresc din scris şi să folosesc ascuţitoarea. Asta înseamnă un pic de suferinţă pentru creion, dar până la urmă va fi mai ascuţit. Deci, să ştii să suporţi unele dureri, pentru că ele te vor face mai bun.
A treia calitate: creionul ne dă voie să folosim guma pentru a şterge ce era greşit. Trebuie să înţelegi că a corecta un lucru nu înseamnă neapărat ceva rău, ceea ce este neapărat este să ne menţinem pe drumul drept.
A patra calitate: la creion nu este important lemnul sau forma lui exterioară, ci mina de grafit din interior. Tot aşa, îngrijeşte-te de ce se întâmplă înlăuntrul tău.
Şi, în sfârşit, a cincea calitate a creionului: lasă totdeauna o urmă.
Tot aşa, să ştii că tot ce faci în viaţă va lăsa urme, astfel că trebuie să încerci să fii conştient de fiecare faptă a ta.
 
Ce frumos e să fim ca şi un creion care să aibă o mână de conducător (Dumnezeu), care să aibă nevoie de o ascuţitoare (necazuri care nu ascuţă în cele ale vieţii), dar şi de o radieră. Căci nu putem fi mereu perfecţi. Dar există şansă de ştergere. Dar cel mai important este interiorul creionului. Doamne ajută-ne să putem înţelege această pildă pentru a fi cât mai buni şi să lăsăm urme demne de urmat, Amin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Just blue... foarte frumoasa pilda, am copiat-o si am trimis-o si prin mail... sa se foloseasca si altii de profunzimea invataturilor ei

Sotul meu a facut amigdalita... a avut 2 zile febra 39, nu scadea cu paracetamol+algocalmin, theraflu... etc. a fost la dr si i-a dat antibiotic... acum e mai bine! Multumim lui Dumnezeu!

Alina inca o data iti transmit bucuria mea pentru tine si minunea ce a venit pe lume prin tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am trimis pilda prin e-mail...:)

 

Alina, sa va creasca fetita mare, sanatoasa, sa va aduca multa bucurie alaturi de surioarele ei.

 

Anna, hai ca mai e un pic...acusi trece timpul si vine bebele :)

 

Sa aveti un week-end cu multa bucurie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Doamne Ajuta!

 

Va multumesc mult fetelor, pt urari! [pup]

Fericire si implinire va doresc! Sa simtiti ceea ce simt eu![ruga]

 

Foarte frumoasa pilda creionului! O s-o trimit si eu mai departe, cand voi deschide laptopul.

 

Noi suntem bine. Steliana papa laptic de la mamii si doarme. E tare cuminte!

Mai mi-au trecut ragadele, f putin ma mai doare, cand suge la inceput.

Surioarele mari nu m pot dupa ea. O mangaie, vb cu ea, daca scanceste Justina o linisteste, spunandu-i: gata, bebelusa! [olala]

In schimb eu am facut otita la urechea dreapta.

I-au Bixtonim spray (pt nas) si paracetamol. (7-10 zile)

Fac febra, si nu stiam de ce. Credeam ca facusem furia laptelui.

Sper sa-mi treaca , sa nu fie nevoie de antibiotic.

Va doresc un weekend placut! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...