Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

model declaratie privind motivatia de a adopta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara!

 

Nu stiu cat ar putea ajuta un model... De-a lungul timpului, pe forum, au fost postate diferite modele de caracterizari, cred ca si de motivatie pt adoptie...

 

Cateva randuri, foarte personale, scrise chiar fara talent literar, sunt suficiente. Scrise din suflet, aratand de ce va doriti voi sa adoptati un copil. Fiecare familie are o "poveste" speciala, care merita scrisa!

 

Pare greu, imi amintesc cum am stat, am plans, ne-am gandit ce sa scriem, cum sa scriem, "sa fie ce trebuie, ce vor sa citeasca cei de la DPC, sa nu fie ceva gresit..." 

 

Apoi am hotarat ca stim exact de ce vrem sa adoptam si doar trebuie sa scriem acest lucru. Doar vorbisem atat de mult despre asta, nu era nimic nou, nimic necunoscut!

 

Calculatorul ajuta mult... incepi sa scrii, ganduri, idei, amintiri, sperante, dorinte, tot ce iti trece prin cap... totul vine in graba, nu neaparat in ordine... apoi poti reformula, rearanja, poti da o forma mai usor de citit si urmarit. :)

 

Scrieti si cititi si recititi si plangeti, iar la sfarsit veti fi multumiti si fericiti! O parte din sufletul, inima, sperantele voastre vor fi acolo! Si cei care vor citi, vor simti asta!

 

Succes! Si timp scurt de asteptare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...