Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mony felicitari pentru analize... ce ma bucur ... un corp sanatos il asteapta pe bebe sanatos...

 

Ella te astept cu rezultatele de la tiroida...

 

Eu am fost azi la monitorizare, la spital si suntem bine, avem 2400 gr, fluxurile pe artere in continua scadere, ceea ce iar e bine, si bebe coborat usor in pelvis, de unde si durerea.. bine macar ca nu e din alta parte, ca-mi faceam griji... saptamana viitoare din nou la monitorizare si din 23 aprilie pana in 30 cand o sa nasc ma internez si fac zilnic monitorizare... am o super doctorita (aceeasi doctorita ca si la sarcina trecuta).

 

Nu am luat mult in greutate, 11 kg, iar de vreo 3 saptamani nu am pus deloc... se minuna si doctora, dar cata vreme bebe ia in greutate, e totul bine, martea trecuta avea 2100 gr... intr-o saptamana mititelul a pus 300 de gr... foarte fain...

 

Dragele mele aspirante va trimit berze si voua, multe si serioase:

 

[barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [bum]  [bebic]  [paste]  [paste]  [paste]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

Mon f imbietoare oferta ta; eu as lua un suc de portocale rosii sa vad cum e la gust; 

iarina ce vesti bune! eu stiu ca pe mine bebe inimos nu ma dezamageste; ce il intereseaza pe el ca te ingrasi tu sau nu? el isi vede frumos si armonios de dezvoltarea lui;cum si trebuie; [:)] ; eu incep sa bebelesc cand nasti tu asa ca de asta vreau neaparat barza de la tine; vreau si eu un bebe inimos ; [pup]  [pup]

asa i-am raspuns si marjei de ce vreau neaparat barza de la tine;  [pup] marja;

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata declar z1...e maro acum dar sigur vad si rosu. - ca doar e rozica nebuna si turbata.
Cm la 35 zile luna asta.
Sunt bucuroasa pentru ca sunt fresh pe 23 aprilie si mai sunt si in z16 cand imi poate zice si de ovulatie si de toate. [flo2] [pk] [pk] [pk] [pk]

 

Iarina ma bucur tare mult pentru tine. ..pup burtica frumoasa [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

Mon f imbietoare oferta ta; eu as lua un suc de portocale rosii sa vad cum e la gust; 

iarina ce vesti bune! eu stiu ca pe mine bebe inimos nu ma dezamageste; ce il intereseaza pe el ca te ingrasi tu sau nu? el isi vede frumos si armonios de dezvoltarea lui;cum si trebuie; [:)] ; eu incep sa bebelesc cand nasti tu asa ca de asta vreau neaparat barza de la tine; vreau si eu un bebe inimos ; [pup]  [pup]

asa i-am raspuns si marjei de ce vreau neaparat barza de la tine;  [pup] marja;

 Uite barza de la mine, sa fie cu noroc:

 

[barza1]

[pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragelor!

Eu iar sunt mega ocupata la munca, abia acum am apucat sa intru [batcap] .

Mon ma bucur tare ca vestile sunt bune de la analize si imi pare rau de z1, dar poate e mai bine asa sa pleci cu dreptul stiind ca estu sunper ok cu analizele, mai ales ca mergi si la dr dupa Paste, eu zic ca e o luna buna de conceput un bebe, nu mint asa zice si la zodiac, cica sunt aliniate planetele exemplar pentru conceptie in aprilie, e ceva eclipsa si cade nu stiu cum pe casa familiei, nu am inteles detalii ca nu ma pricep, dar am prins esenta [soricel] .

Iarina, ma bucur tare ca ai incercat si tu batoanele si mai ale sca v-au placut, eu ti-am zis ca pe langa fulgi de ovaz si banane se poate improviza dupa poftele inimii sunt gustosi si ff sanatosi si plini de fibre sanatoase. Doamne ce putin mai ai pana la nastere si ce baietel mare avem acolo, sa fie sanatos, noi il asteptam cu mare drag, abia astep sa il cunoastem in poze [il] .

Silvi, multa sanatate bunicului, sper sa se faca repede bine.

Corina, hai spune-ne ceva, macar hai sa vorbim de vreme si de alte prostii [flo2] .
Marja cam rarut sau mi se pare mie? Sper ca esti ok, pupici multi.

Doina scoatem motatele? Cand ar trebui sa ne aduci testul pozitiv?

Va pup fetelor, mai intru cand mai apuc [hia] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella super analize.

Iarina ce baietel mare ai. iti doresc din suflet sa fie sanatos si sa va lumineze viata.

Mony imi pare rau de ziua 1 dar poate nu-I mai vezi vreo 9 luni de aici incolo.

Marja multumesc mult pentru gandurile bune si sustinere.

Maryella poate barza Iarinei iti va aduce cel mai frumos cadou.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariell tie la ce analiza ti-a descoperit septul uterin? Il vei rezeca?

Am si eu unul descoperit la histerosonografie dar la histeroscopie s-a vazut ca e foarte mic si apparent nu ar impiedica dezvoltarea normala a unei sarcini. Doctorul meu mi-a spus ca daca se intampla sa mai pierd o sarcina o sa trebuiasca sa mi-l taie dar cu asistare laparoscopica sa evite indepartarea de tesut bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...